OLANZAPINE ARROW

Działanie i wskazania

Olanzapine Arrow należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpsychotycznymi.
Lek Olanzapine Arrow jest stosowany w leczeniu chorób z objawami takimi jak: słyszenie, widzenie lub odczuwanie rzeczy nieistniejących w rzeczywistości, sprzeczne z rzeczywistością przekonania, nadmierna podejrzliwość i wycofanie się z kontaktów z innymi. Pacjent może odczuwać depresję, lęk lub napięcie.

Lek Olanzapine Arrow jest stosowany w leczeniu stanów z objawami takimi jak: odczucie niezwykłego dobrego samopoczucia, rozpieranie energii, zmniejszone niż zwykle zapotrzebowanie na sen, bardzo szybkie mówienie, gonitwa myśli. Stan ten czasem charakteryzuje bardzo nasilona drażliwość. Lek ten jest również lekiem stabilizującym nastrój, zapobiegającym powtórnemu wystąpieniu skrajnych stanów nastroju – wzmożonego i obniżonego nastroju (depresja) – związanych z tą chorobą.

Skład

• Substancją czynną jest olanzapina.
Każda tabletka powlekana Olanzapine Arrow zawiera 2,5 mg, 5 mg, 7,5 mg, 10 mg, 15 mg lub 20 mg substancji czynnej.

• Ponadto lek zawiera: celulozę mikrokrystaliczną, laktozę jednowodną, krospowidon, hydroksypropylocelulozę, magnezu stearynian oraz wodę oczyszczoną.

Otoczka tabletek o mocy 2,5 mg, 5 mg, 7,5 mg i 10 mg zawiera alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), talk, lecytynę sojową, gumę ksantyn.

Otoczka tabletek o mocy 15 mg i 20 mg zawiera alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), talk,
lecytynę sojową, gumę ksantyn, lak aluminiowy indygotyny (E132), lak aluminiowy żółcieni
pomarańczowej (E110) , lak aluminiowy czerwieni Allura (E129).

Dawkowanie

Olanzapine Arrow należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lekarz zdecyduje ile tabletek przyjmować, oraz jak długo należy zażywać lek Olanzapine Arrow.
Dawka dobowa leku Olanzapine Arrow wynosi od 5 do 20 mg.

Należy zwrócić się do lekarza, jeżeli objawy powrócą. Nie należy przerywać przyjmowania leku Olanzapine Arrow zanim lekarz tak nie zaleci.

Tabletki Olanzapine Arrow należy przyjmować raz na dobę zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy starać się przyjmować lek codziennie o tej samej porze. Nie ma znaczenia, czy tabletki zażywa się podczas posiłku czy nie.

Tabletki powlekane Olanzapine Arrow przyjmuje się doustnie. Tabletkę należy połykać w całości, popijając wodą.

W razie ponownego wystąpienia objawów choroby należy powiadomić o tym lekarza. Nie należy jednak przerywać stosowania leku Olanzapine Arrow, chyba że lekarz tak zdecyduje.

Przedawkowanie

U pacjentów, którzy przyjęli większą niż zalecana dawkę leku Olanzapine Arrow występowały następujące objawy: przyspieszone bicie serca, pobudzenie lub agresywne zachowanie, trudności w mówieniu, mimowolne ruchy (zwłaszcza mięśni twarzy i języka), ograniczenie świadomości.

Inne objawy mogą obejmować: ostre splątanie (dezorientacja), drgawki (padaczka), śpiączka, jednoczesne
wystąpienie gorączki, szybkiego oddechu, pocenia się, sztywności mięśni i ospałości lub senności,
zmniejszenie częstości oddechów, zachłyśnięcie, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zaburzenia rytmu
serca.

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do szpitala. Należy pokazać lekarzowi opakowanie z tabletkami.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Osoby przyjmujące lek Olanzapine Arrow nie mogą pić alkoholu pod żadną postacią, ponieważ Olanzapine Arrow w połączeniu z alkoholem może wywoływać senność.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

Ciąża i karmienie piersią

Kobiety muszą jak najszybciej poinformować lekarza, jeżeli są w ciąży lub sądzą, że mogą być w ciąży. Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować leku, dopóki nie omówią tego z lekarzem.

Następujące objawy mogą wystąpić u noworodków matek, które stosowały olanzapinę w ostatnim trymestrze ciąży (ostatnie trzy miesiące ciąży): drżenie, sztywność mięśni i / lub osłabienie, senność, pobudzenie, zaburzenia oddychania, trudności w karmieniu. Jeśli u dziecka się którykolwiek z tych objawów, należy skontaktować się z lekarzem.

Ulotka – skutki uboczne

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Weryfikacja ceny w aptece, dostępność

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here