OLANZAPINA ASPEN

OLANZAPINA ASPEN WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Lek Olanzapina Aspen należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpsychotycznymi.

Lek Olanzapina Aspen jest stosowany w leczeniu choroby, w której pacjent słyszy, widzi lub odczuwa
rzeczy nieistniejące w rzeczywistości, ma sprzeczne z rzeczywistością przekonania, jest nadmiernie
podejrzliwy i wycofuje się z kontaktów z innymi. Pacjent może odczuwać depresję, lęk lub napięcie.

Lek Olanzapina Aspen jest stosowany w leczeniu choroby, w której pacjenci mają niezwykle dobre samopoczucie, rozpiera ich energia, potrzebują dużo mniej snu niż zwykle, mówią bardzo szybko, mają gonitwę myśli. Stan ten czasem charakteryzuje bardzo nasilona drażliwość. Lek ten jest również lekiem stabilizującym nastrój, zapobiegającym powtórnemu wystąpieniu skrajnych stanów nastroju – wzmożonego i obniżonego nastroju (depresja) – związanych z tą chorobą.

REKLAMA

OLANZAPINA ASPEN SKŁAD

Aspen 5 mg:
Substancją czynną leku jest olanzapina. Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera
5 mg olanzapiny.

Aspen 10 mg:
Substancją czynną leku jest olanzapina. Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera
10 mg olanzapiny.

Inne składniki leku to:
Laktoza jednowodna, wapnia krzemian, hydroksypropyloceluloza nisko podstawiona (E 463),
krospowidon B, aspartam (E 951), substancja poprawiająca smak i zapach (pomarańczowa),
substancja poprawiająca smak i zapach (bananowa), krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu
stearynian (E 470).

Olanzapina Aspen, 15 mg:
Substancją czynną leku jest olanzapina. Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera
15 mg olanzapiny.

Olanzapina Aspen, 20 mg:
Substancją czynną leku jest olanzapina. Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera
20 mg olanzapiny.

REKLAMA

Inne składniki leku to:
Laktoza jednowodna, wapnia krzemian, hydroksypropyloceluloza, niskopodstawiona, krospowidon (typ B), aspartam (E 951), aromat pomarańczowy, aromat bananowy, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian.

OLANZAPINA ASPEN DAWKOWANIE

Lek Olanzapina Aspen należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lekarz zdecyduje, ile tabletek zażywać oraz jak długo należy je przyjmować.
Dawka dobowa leku Olanzapina Aspen wynosi 5 do 20 mg. W razie ponownego wystąpienia objawów choroby należy powiadomić o tym lekarza. Nie należy jednak przerywać stosowania leku, chyba że lekarz tak zdecyduje.

Tabletki Olanzapina Aspen należy przyjmować raz na dobę zgodnie z zaleceniami lekarza.
Należy starać się przyjmować lek codziennie o tej samej porze. Nie ma znaczenia, czy tabletki zażywa się podczas posiłku czy nie. Tabletki Olanzapina Aspen ulegające rozpadowi w jamie ustnej należy podawać doustnie.

Tabletki Olanzapina Aspen łatwo się kruszą, dlatego należy się z nimi obchodzić ostrożnie. Nie należy brać tabletek mokrymi rękoma, ponieważ mogą się rozpaść.

Należy ostrożnie odkleić tylną folię i delikatnie wypchnąć tabletkę leku Olanzapina Aspen z blistra.
Umieścić tabletkę w ustach. Tabletka rozpuści się bezpośrednio w ustach, dzięki czemu będzie ją łatwiej połknąć.

Tabletkę można również umieścić w pełnej szklance wody, a następnie wymieszać. Sporządzony płyn należy natychmiast wypić.

PRZEDAWKOWANIE

U pacjentów, którzy przyjęli większą niż zalecana dawkę leku Olanzapina Aspen występowały następujące objawy: przyśpieszone bicie serca, pobudzenie lub agresywne zachowanie, trudności w mówieniu, mimowolne ruchy (zwłaszcza mięśni twarzy i języka) oraz ograniczenie świadomości.

Inne objawy to: ostre splątanie (dezorientacja), drgawki (padaczka), śpiączka, jednoczesne występowanie gorączki, szybkiego oddechu, pocenia się, sztywności mięśni i ospałości lub nadmiernej senności, zmniejszenie częstości oddechów, zachłyśnięcie, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zaburzenia rytmu serca. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do szpitala. Należy pokazać lekarzowi opakowanie z tabletkami.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Osoby przyjmujące lek Olanzapina Aspen nie mogą pić alkoholu pod żadną postacią, ponieważ Olanzapina Aspen w połączeniu z alkoholem może wywoływać senność.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Kobiety muszą jak najszybciej poinformować lekarza, jeżeli są w ciąży lub sądzą, że mogą być
w ciąży. Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować leku, dopóki nie omówią tego z lekarzem. Leku
Olanzapina Aspen nie powinny przyjmować kobiety karmiące piersią, gdyż niewielkie ilości leku mogą
przenikać do mleka matki.

U noworodków, których matki stosowały lek Olanzapina Aspen w ostatnim trymestrze (ostatnie 3 miesiące ciąży) mogą wystąpić następujące objawy: drżenie, sztywność mięśni i (lub) osłabienie, senność, pobudzenie, trudności z oddychaniem oraz trudności związane z karmieniem. W razie zaobserwowania takich objawów u własnego dziecka, należy skontaktować się z lekarzem.

OLANZAPINA ASPEN ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
OLANZAPINA ASPEN CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

OLANZAPINA ASPEN ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OLANZAPINA ASPEN OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here