Odomzo

12345678910
(1 ocen, średnia: 6,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Co to jest lek Odomzo
Lek Odomzo zawiera substancję czynną sonidegib. Jest to lek przeciwnowotworowy.

W jakim celu stosuje się lek Odomzo
Lek Odomzo jest stosowany w celu leczenia osób dorosłych z pewnym rodzajem raka skóry zwanym rakiem podstawnokomórkowym. Lek jest stosowany, gdy rak rozprzestrzenił się miejscowo i nie może być leczony chirurgicznie lub przez radioterapię.

Jak działa lek Odomzo
Prawidłowy wzrost komórek jest kontrolowany przez różne sygnały chemiczne. U pacjentów z rakiem podstawnokomórkowym zachodzą zmiany w genach kontrolujących część tego procesu zwaną „szlakiem sygnałowym jeży”. Zmiany te powodują włączenie sygnałów skutkujących niekontrolowanym wzrostem komórek rakowych. Odomzo działa przez blokowanie tego procesu, zatrzymanie wzrostu komórek nowotworowych i powstawania nowych komórek nowotworowych.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Odomzo.

Skład

• Substancją czynną leku jest sonidegib (w postaci fosforanu). Każda kapsułka zwiera 200 mg sonidegibu.
• Pozostałe składniki to:
• Zawartość kapsułki: krospowidon, laktoza jednowodna, stearynian magnezu, poloksamer (188), krzemionka, koloidalna bezwodna (koloidalny dwutlenek krzemu), laurylosiarczan sodowy (laurylosiarczan sodu).
• Otoczka kapsułki: żelatyna, czerwony tlenek żelaza (E172), dwutlenek tytanu (E171).
• Tusz drukarski: czarny tlenek żelaza (E172), glikol propylenowy (E1520), szelak.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przyjmowanie tego leku
Zalecana dawka to 200 mg (1 kapsułka) na dobę.
• Nie należy jeść przez 2 godziny przed przyjęciem leku Odomzo i przez 1 godzinę po przyjęciu leku.
• Kapsułkę należy przyjmować mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Takie postępowanie ułatwi pacjentowi pamiętanie o przyjęciu leku.
• Kapsułkę należy połykać w całości. Nie należy otwierać, żuć ani rozkruszać kapsułki.

Nie należy zmieniać dawki bez porozumienia z lekarzem. Nie należy stosować dawki większej niż zalecana dawka przepisana przez lekarza. W przypadku wystąpienia wymiotów po połknięciu kapsułki nie należy przyjmować dodatkowych kapsułek aż do czasu kolejnej planowej dawki leku.

Jak długo przyjmować lek Odomzo
Lek Odomzo należy przyjmować tak długo, jak to zalecił lekarz. W razie pytań o to, jak długo przyjmować lek Odomzo, należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Odomzo lub jeśli ktoś inny przypadkowo zażyje ten lek, należy skontaktować się z lekarzem lub natychmiast udać się do szpitala. Należy wziąć ze sobą lek wraz z opakowaniem i ulotką.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Nie należy przyjmować leku Odomzo, jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas leczenia lub w ciągu 20 miesięcy po zakończeniu leczenia. Należy przerwać przyjmowanie leku Odomzo i natychmiast poinformować lekarza, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę lub będzie podejrzewać, że może być w ciąży. Lek Odomzo może powodować ciężkie wady wrodzone u dziecka lub spowodować śmierć nienarodzonego dziecka. Szczegółowe wskazówki (Program Zapobiegania Ciąży w związku z leczeniem produktem leczniczym Odomzo) przekazane pacjentowi przez lekarza zawierają informacje dotyczące zwłaszcza wpływu leku Odomzo na nienarodzone dzieci.

Karmienie piersią
Nie należy karmić piersią podczas leczenia i w ciągu 20 miesięcy po zakończeniu leczenia. Nie wiadomo, czy lek Odomzo przenika do mleka ludzkiego i może wywierać szkodliwy wpływ na dziecko.

Płodność
Lek Odomzo może wpływać na płodność mężczyzn i kobiet. Jeśli planowane jest posiadanie dzieci w przyszłości, należy porozmawiać z lekarzem.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here