Ocumer

– Latanoprost, substancja czynna leku Ocumer należy do grupy leków zwanych prostaglandynami. Zmniejsza ona ciśnienie w oku poprzez zwiększenie odpływu cieczy z oka do krwi.

– Lek Ocumer stosowany jest w leczeniu pewnego rodzaju przewlekłej jaskry, zwanej jaskrą otwartego kąta oraz w leczeniu stanu zwanego nadciśnieniem wewnątrzgałkowym. Oba stany związane są ze zwiększeniem ciśnienia w oku i mogą prowadzić do zaburzenia wzroku.

Jaki jest skład Ocumer, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest latanoprost.
Jeden mililitr roztworu kropli do oczu zawiera 50 mikrogramów latanoprostu.
2,5 ml kropli do oczu, roztwór (zawartość butelki) zawiera 125 mikrogramów latanoprostu.

Inne składniki leku to: benzalkoniowy chlorek, sodu diwodorofosforan jednowodny, disodu fosforan bezwodny, sodu chlorek i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Ocumer – jak stosować?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy ponownie poradzić się lekarza.

Zalecenia ogólne
Zazwyczaj stosowane dawkowanie u osób dorosłych, w tym u pacjentów w podeszłym wiekuto l kropla do oka lub obydwu oczu objętych procesem chorobowym raz na dobę. Najlepiej jest stosować lek wieczorem. Jeżeli pacjent stosuje inne krople do oczu, należy odczekać co najmniej 5 minut przed ich podaniem. Po naciśnięciu kroplomierza należy uważać, aby do chorego oka podać tylko jedną kroplę leku. Nie należy stosować leku Ocumer częściej niż raz na dobę, ponieważ częstsze podawanie zmniejsza skuteczność leczenia.

Lek Ocumer należy stosować do momentu, gdy lekarz zaleci przerwanie leczenia. Lek Ocumer nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci. Jeśli pacjent nosi soczewki kontaktowe, należy je zdjąć przed zastosowaniem leku Ocumer. Po zakropleniu leku należy odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym włożeniem soczewek kontaktowych.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej, niż zalecana dawki leku Ocumer lub po przypadkowym spożyciu leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Po podaniu do oka większej ilości kropli może wystąpić nieznaczne podrażnienie oka. Może wystąpić łzawienie i zaczerwienienie oka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ocumer – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Ocumer z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ocumer w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Nie wolno stosować leku Ocumer jeśli pacjentka jest w ciąży, planuje ciążę lub karmi piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ocumer

Ulotka Ocumer – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Ocumer przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ocumer m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Brak charakterystyki w bazie.

Sprawdź cenę i dostępność Ocumer w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Ocumer

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ocumer? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Ocumer. Podziel się doświadczeniami na forum.