Konsultacja merytoryczna:

Octeangin

Octeangin zawiera substancję czynną oktenidyny dichlorowodorek. Jest to substancja antyseptyczna, która skutecznie zwalcza mikroorganizmy chorobotwórcze niszcząc ich czynność komórkową.

Octeangin jest stosowany do krótkotrwałego uzupełniającego leczenia zapalenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła z typowymi objawami, takimi jak ból, zaczerwienienie i obrzęk.

Octeangin jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat.

Jaki jest skład Octeangin, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną jest oktenidyny dichlorowodorek. Jedna pastylka twarda zawiera 2,6 mg oktenidyny dichlorowodorku.

– Pozostałe składniki to: izomalt (E 953), kwas winowy, aromat (zawiera glikol propylenowy, ekstrakt z kawy i kwas 4-(2,2,3-trimetylocyklopentylo) butanowy), olejek eteryczny anyżu gwieździstego, olejek eteryczny miętowy, sukraloza (E 955).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Octeangin – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
Dorośli i młodzież w wieku od 12 lat powinni jedną pastylkę twardą powoli rozpuścić w jamie ustnej co 2 – 3 godziny, chyba że zalecono inaczej.
Maksymalna dawka wynosi 6 pastylek twardych na dobę.

Droga podania:
Powoli rozpuścić pastylkę twardą w jamie ustnej (podanie na błonę śluzową jamy ustnej).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W mało prawdopodobnym przypadku przedawkowania, mogą nasilić się opisane działania niepożądane. W takim wypadku należy zwrócić się do lekarza, aby rozpocząć leczenie objawowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Octeangin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Octeangin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Badania na zwierzętach nie wykazały szkodliwego wpływu na zarodek ani powodowania wad u płodu.
Ze względu na niewystarczające informacje, nie można całkowicie wykluczyć zagrożenia dla płodu. W związku z powyższym kobiety w ciąży powinny poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku Octeangin.

Karmienie piersią
Brak wystarczających informacji na temat przenikania dichlorowodorku oktenidyny do ludzkiego mleka.
Nie można całkowicie wykluczyć zagrożenia dla dziecka karmionego piersią. Z tego względu nie należy stosować Octeangin w okresie karmienia piersią.

Płodność
Nie przeprowadzono żadnych badań.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Octeangin

Ulotka Octeangin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Octeangin 2,6 mg, pastylki twarde (Octenidinum dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 321.04 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Octeangin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Octeangin 2,6 mg, pastylki twarde (Octenidinum dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 241.49 KB

Cena - ile kosztuje Octeangin?

Cena Octeangin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Octeangin.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Octeangin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

164 komentarze do “Octeangin”

 1. Mi lek pomógł. Po 1 dniu ból gardła ustąpił. Nie było żadnych skutków ubocznych, przy zażywaniu leku zgodnie z zaleceniem. Smak akceptowalny, anyżkowy.

  Odpowiedz
 2. U mnie to samo co u innych. Metaliczny, gorzkawy smak na języku i biegunka, która pojawiła się godzinę po tabletce.

  Odpowiedz
 3. Po zastosowaniu jednej pastylki pojawiła się gorycz w ustach, brak apetytu, ból brzuch i biegunka.
  Nie zdawałam sobie sprawy, że Octeangin mógł być tego przyczyną i kolejnego dnia znowu wzięłam pigułkę. Objawy się powtórzyły. Więcej tego leku nie użyję i nikomu nie polecam!

  Odpowiedz
 4. Wszystkie poniższe komentarze to BREDNIE (prawdopodobnie opłacone przez konkurencję). Brałam 4x dziennie przez 4 dni i czekałam na ten ból żołądka :) i nic!
  Mi pomogło, szkoda ze lek na receptę.

  Odpowiedz
 5. Mnie ten lek pomógł ale tylko trochę. Minął prawie tydzień i moje bąki i kał cuchną metalicznie, mam zaburzenia węchu i ten metaliczny zapach co jakiś czas pojawia się bez powodu. Mam nadzieję, że to nie jest powolny rozwój skutków ubocznych brania tego syfu. Zdecydowanie lepij od początku leczyć się jakimiś płukankami solnymi i z szałwii.

  Odpowiedz
 6. Stosowałam pastylki podczas trzech epizodów chorobowych i za każdym razem pojawiała się silna biegunka i ból brzucha. Pierwszym razem obwiniałam o to antybiotyk, więc twardo, według zaleceń lekarza stosowałam Octeangin i rzeczywiście ból gardła minął. Za drugim na początku przeziębienia, zanim pojawiły się skutki uboczne, dałam radę wziąć w sumie trzy pastylki w ciągu dwóch dni. Ból brzucha był nie do zniesienia. Za trzecim razem zdążyłam zastosować jedną pastylkę wieczorem i w nocy obudził mnie silny ból brzucha i biegunka. Nigdy więcej nie tknę tego specyfiku.

  Odpowiedz
  • W jamie ustnej gorzki posmak i brązowy nalot na języku!? Gorzki smak da sie zniwelować myjąc zęby, ale kolor języka nie ustępuje… Także zaburzenia żołądkowe.

   Odpowiedz
 7. Po 3 tabletce dostałam potwornego bólu żołądka. Bolały mnie całe wnętrzności.
  Nie dość że przeziębiona to tu jeszcze coś gorszego. Po żadnych lekach nie miałam takich sensacji.
  Masakra

  Odpowiedz
 8. Nigdy nie miałam problemów z żołądkiem po jakim kolwiek leku.
  Zażyłam dosłownie 4 tabletki, fakt ból gardła ustał ale to co pozostało to tragedia. Od 3 dni niesamowity ból żołądka jak by skręt, nie do wytrzymania. Ból całego brzucha, głowy, nudności i biegunka, twardy brzuch. Do tego stopnia, że w pewnym momencie chciałam dzwonić na karetkę. Coś mnie tknęło żebym zobaczyła ulotkę octeniseptu bo żadnych innych leków nie stosowałam a zastanawiałam się skąd te objawy. Szok, że po tabletkach do ssania można czuć się jak przy krwotoku wewnetrznym!!! A wiele leków stosowałam nawet przy antybiotykach nie miałam takich skutków ubocznych.
  Dobrze, że trafiłam na tą stronę i trochę mi ulżyło, że nie tylko ja.

  Odpowiedz
 9. Czytając opinię o leku, może są i tacy, którzy są z niego zadowoleni.
  Ja niestety należę do tej drugiej grupy.
  Leczenie zakończyło się już po pierwszej tabletce wziętej wczoraj. Po ok godzinie pojawiła się silna biegunka, która trwa do dziś. Gardło boli kilka razy bardziej. do tego bóle brzucha, nudności.
  Może i gdybym ten stan przetrwał to jakiś efekt końcowy by się pojawił, ale takie efekty uboczne dyskwalifikują ten lek.
  Nigdy więcej. Zdecydowanie odradzam, choć może komuś jednak pomaga.

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 10. Totalny syf po jednej pastylce ból brzucha dwa dni nie do wytrzymania, brak apetytu,zle samopoczucie….nudności biegunki, kto wogole dopuścił to do leczenia ludzi i to jeszcze na receptę

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 11. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

  Odpowiedz
 12. Skuteczny lek, pomógł mi na tzw. żyletki w gardle. U mnie bez żadnych uciążliwych skutków ubocznych. Posmak owszem pozostawia, ale czy to takie istotne? Dla mnie wcale.

  Odpowiedz
 13. Weźcie się nie zes***cie z tymi negatywnymi opiniami. Że posmak niedobry, że brzuch rozbolał, że to, że tamto… Lek skuteczny, pomaga na ból gardła, wstrzymuje rozwój infekcji i to najważniejsze. Jak ktoś nie umie leku stosować i łyka 6 tabletek na raz, to proszę się potem nie dziwić, że żołądek boli :)

  Odpowiedz
 14. Ostrzegam przed tym lekiem. Brany że względu na silny ból przy połykaniu. Następnego dnia od rana silne nudności wymioty, osłabienie i biegunka. Dodatkowo zaburza smaki. Nie polecam. Wycofać to.

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Niestety. Po zażyciu 4 tabletek podraznienie jezyka, kubków smakowych i blony sluzowej jamy ustnej i niesamowity ból jezyka przez cały kolejny dzień – niepozwalajacy myśleć o niczym innym. Chwilowa ulga dopiero po awaryjnym zażywaniu paracetamolu. Tak więc nie polecam – jeśli kogoś spotkać mogą podobne skutki uboczne.

   Odpowiedz
   • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

    Odpowiedz
   • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

    Odpowiedz
   • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

    Odpowiedz
  • To prawda, po 2 pastylkach juz gorzkawy posmak….. 'szkoda ze to lekarz przepisał i jest tylko na receptę i jeszcze 6x dziennie kazal ssać zeby smak calkiem stracic. Tym bardziej ze w skutkach ubocznych pisze że moga wystapis zaburzenia smaku. Odstawiam! Amol jest nieocenionym lekiem. I tego się trzymajmy.

   Odpowiedz
   • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

    Odpowiedz
   • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

    Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 15. Lek biorę już drugi dzien. Dziwny smak w ustach ,ale po każdej tab odczuwam uczucie glodu.
  Zawsze przy infekcji gardla nie mialam ochoty na jedzenie ,tu jest odwrotnie.
  Ból gardla mija .Z żołądkiem ok.

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 16. Ocena tego leku to jeden wyraz to jest Trucizna!!!! To nie powinno być dopuszczone do użytku. Wszystko co jest napisane w powyższych opiniach to prawda a co innego jeszcze odczuć tą prawdę na sobie koszmar!!!!!

  Odpowiedz
   • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

    Odpowiedz
   • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

    Odpowiedz
   • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

    Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 17. Lek działa, gardło przestało boleć ale nie jest warte skutków ubocznych, gorzki smak na języku który utrzymuje sie bardzo długo, następnego dnia po ok 5 tabletach dostalam silnej biegunki. Noping away..

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 18. Po przeczytaniu tych opinii sceptycznie podeszłam do niego. Kończę pierwszy blister. Suchy kaszel zaczął mi się „odrywać”, a gardło nie boli. Smak, cóż nie przepadam za anyżem, ale da się wytrzymać. Gorzkawy posmak utrzymuje się przez jakiś czas. Nie zmienia smaku potraw i napojów. Żadnych perturbacji żołądkowych. Może wystarczy dobrze się odżywiać? Myślałam, że to silny lek, a mam wrażenie dość mocnej pastylki do ssania. Nie działa na wszystko. Bolało mnie gardło, później doszła krtań. Także nie obędzie się bez laryngologa, ale może z tym lekiem przetrwam jeszcze dwa dni do wizyty.

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 19. Lek skuteczny po dwóch dniach zero bólu gardła , dzięki nim nie musiałam zażywać antybiotyku.
  Lek nie ma smakować a być skuteczny. Anyżowy smak , brak skutków ubocznych typu niestrawności, bóle brzucha i tym podobne.

  Odpowiedz
 20. Okropny smak, biegunka po dwóch tabletkach, wymioty i chyba to nie jest warte mniej bolącego gardla… Nie jem nic od 3dni, bo wszystkie zwracam

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 21. Lek okropny w smaku. Pewnie dlatego ze nie znoszę anyżu. Faktycznie posmak gorzki utrzymuje sie dosc dlugo. Najwazniejsze ze po 3 tab gardlo przestalo boleć. Innych efektow ubocznych nie zarejestrowałam.

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 22. Świetne lekarstwo – działa szybko i skutecznie. Żadnych kłopotów z żołądkiem, suchością w ustach itp. Nie stwierdziłem również nieprzyjemnego smaku. Polecam.

  Odpowiedz
 23. Używałam ten lek przez 2 doby, bolał mnie brzuch więc odstawiłam na parę dni. Lekarz mówił że lek jest skuteczny, więc wiedząc ze on jest dobrym specjalistą kontynuje stosowanie leku lecz jem więcej żeby nie było gorzej z brzuchem jak na początku i teraz jest dobrze. ..Ale! Tym razem z powodu okropnego przysmaku ktory sie zostaje po spożyciu nie mogłam spać i w środku nocy musiałam wstać żeby chociaż coś popic żeby nie czuć okropnego smaku i suszenia gardła.
  Jeśli mówić o działaniu – trochę chyba działa. Ale nie chciałabym komuś ten lek polecać, bo nie wiem jakie będą skutki

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 24. Znowu tanim kosztem testują na nas pseudo lek.Podzielam opinie moich poprzedników,ze bardzo szkodliwy.Miałam brać przez pięć dni po cztery tabletki.Już po pierwszej czułam dziwna gorycz w ustach.Smak ten utrzymywał się bardzo długo i miałam suchość w ustach.Na drugi dzień dostałam silnej biegunki.Odstawiam lek i zapisuje na czarną listę.Straciłam chyba zaufanie do lekarza,który mi to świństwo przepisał

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 25. Do poprzedniej opinii dodaję, że pierwszego dnia użyłam 4 pastylek, a drugiego dnia tylko 1 z rana. Owszem ból gardła minął, ale okropnie rozbolał mnie żołądek, doszły silne nudności i totalne osłabienie. Dziś trzeciego dnia keku nie brałam, a nadal czuję się fatalnie,tj. ból żołądka, nudności, totalne osłabienie i niemoc. Jednak gdybym o tym wiedziała, to nie zdecydowałaby się na ten lek. Nigdy więcej.

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 26. Bardzo skuteczny lek na opuchnięte, bolące i lekko ropne migdały. Smak anyżowy mi osobiście odpowiada, ale faktycznie po jakimś czasie w ustach pojawia się dość nieprzyjemny, niemiły posmak. Trwa jakiś czas i na szczęście mija nieco po zjedzeniu czegoś. Bólu brzucha nie miałam.
  Jest to pierwszy tak fantastycznie skuteczny lek na gardło. Po wyssaniu dwóch pastylek poczułam niesamowitą poprawę. Jednak trzy, cztery tabletki na dzień to maksymalna dawka biorąc pod uwagę ten dziwny posmak w ustach.

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 27. Bardzo skuteczny lek. Po dwóch dniach używania przechodzi mi ostry ból gardła
  Żadnego posmaku nie ma. Czuję się po nim dobrze i polecam

  Odpowiedz
 28. Również zauważyłem u siebie niepokojące objawy po zażyciu octeanginu… Okropny posmak, który utrzymuje się wiele godzin po zażyciu, ból faktycznie przechodzi ale pozostawia uczucie okropnie wysuszonego napuchniętego gardła co u mnie powodowało wręcz wrażenie duszności, do tego po 2 dniach stosowania okropny ból brzucha. Nie polecam! Lepiej kupić sobie hallsy…

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 29. Smak rzeczywiście średni. Uczucie metalicznego utrzymuje się długo. Ale działanie przebija smak. Dwa razy brałam kiedy zaczynało mnie boleć gardło. Po 2/3 tabl już nie musiałam stosować niczego więcej bo gardło przestawało bolało. Jak dla mnie mega spoko. Wole się przemęczyć ze smakiem a mieć coś co zadziała w kilka godzin na dobre.

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 30. Coś okropnego
  Po drugiej tabletce okropny posmak metalu w ustach i jakby język piekł. W brzuchu też jakoś dziwnie . Po czwartej tabletce odstawiłam bo smak w ustach był nie do wytrzymania. Niczym nie idzie się pozbyć tego dziadostwa.
  Faktycznie powinni tego zakazać, a nie testować na nas jak na królikach.

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 31. W moim przypadku lek sprawdza się , biorę drugi dzień i zauważyłam ulgę. Mam okropny ból gardła obrzęk języka i uczucie guli w przełyku. Po zastosowaniu pastylek octeangin naprawdę ulżył mi w tym okropnym bólu. Stosowałam inne preparaty, ale po ich zastosowaniu nie było aż tak dużej poprawy.Nie mam jak do tej pory skutków ubocznych typu ból brzucha lub innych rewolucji.Jest ok.Ale każdy organizm reaguje inaczej, być może przedmówcy są na jakiś składnik uczuleni, dlatego pojawiają się niezbyt fajne odczucia i reakcje organizmu. W moim przypadku lek się sprawdza i pomaga.

  Odpowiedz
 32. A ja powiem, że same pozytywy. Mam 21 lat i często łapie mnie infekcja gardła. Próbowałam mnóstwa pastylek, które są na rynku, ale wszystko działa na mnie tak samo jak landrynki (czyt. wcale). Doraźnie sprawdza się tylko Strepsils Intensive w spray’u, ale wiadomo – tabletki są wygodniejsze i higieniczniejsze, więc spray zostaje w domu. Co do Octeanginu – jestem pozytywnie zaskoczona. W grudniu 2019 po silnej infekcji gardła przepisała mi go lekarka POZ. 2 tabletki i ból znika, nie mam żadnych efektów ubocznych, a anyżem jestem zachwycona. No ale cóż, nikt normalny nie lubi anyżu ani lukrecji ;) 2 dni temu chwycił mnie ból gardła – zwykle infekcja szybko się rozwija, nic nie pomaga i kończy się to zaniemówieniem/anginą/przeziębieniem/silnym bólem gardła przez kilka dni. Od razu wzięłam Octeangin i dziś (w sumie po 6 tabletkach od pierwszej dawki) gardło mnie nie boli, nie jest przesuszone, a kolor z krwawoczerwonego zmienił się na czerwonawy, więc wszystko SZYBKO wraca do normy. Osobiście jestem tym lekiem zachwycona, nie chcę nic innego na gardło i żałuję, że -naście lat zajęło mi znalezienie czegoś, co serio leczy infekcję, a nie tylko ją maskuje czy łagodzi. Nie, nie zapłacili mi za pisanie samych dobrych rzeczy, nie, nie jestem powiązana z producentem – szczera opinia człowieka, któremu lek pomógł.

  Odpowiedz
 33. Dla mnie lek skuteczny,żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych,które opisywano powyżej. Ma bardzo silny smak i zapach anyżu. Nie wszyscy to lubią.

  Odpowiedz
 34. Dziwny posmak w ustach, o którym wspominają poprzednie opinie, to pomieszanie goryczy, suchości i posmaku metalicznego, utrzymujące się po ssaniu Octeanginu ok. 8 godzin. Przez kilka pierwszych godzin nie pomaga nawet jedzenie potraw takich jak różne owoce (kiwi, jabłka surowe i gotowane, banany), ryż, pieczywo, mleko.

  Po niedługim czasie podobne uczucie, jak w jamie ustnej, mam w żołądku.

  Po dwóch tabletkach, zastanawiając się nad trzecią, sprawdziłam opinie w Internecie. W obawie o własne zdrowie podziękowałam za kolejną dawkę leku.

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 35. Dwie lekarki mi to zleciły ,aby zmniejszyć ból gardła .Po każdej tabletce zastanawiałam się czy powinnam brać kolejną.Coś potwornego!!!!!Wzięłam trzy tabletki i nie biorę więcej ,bo to z działaniem jest bardzo podejrzane.Potrują nas a my jeszcze za to świństwo płacimy !!!!

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 36. Komu dali w łapę producenci tego syfu żeby go dopuścić do handlu?. Zażywałem go niecałą dobę, może z 6 tabletek a jestem drugi dzień po odstawieniu i nie mogę normalnie funkcjonować. Ból wątroby, żołądka, nudności, zgaga… Nie polecam to mało powiedziane… I tak jak opisane powyżej, ohydny smak utrzymujący się godzinami po ssaniu.

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 37. Zaczęłam stosować przy bardzo bolesnym zapaleniu gardla, tchawicy i krtani. Ból byl nie do opisania, nie moglam jesc, otwierac ust, mowic. Po dwoch tabletkach ból zdecydowanie zelżal, przy czym wczesniej nie poradzily sobie z nim tabletki z lidokaina oraz te z flurbiprofenem. Co do smaku to dla mnie zupełnie jak inne tabletki do ssania – szalu nie ma ale da sie ssać. Lekko mietowe. Byc moze silny katar zaburza u mnie odczucia smakowe. Mimo to działanie jest tak trafione ze smak moglby byc po stokroć gorszy, wychodze z zalozenia ze lek ma leczyc a nie smakowac. Bardzo polecam na okrutny bol gardla.

  Odpowiedz
  • Też mam taką sytuację ból okropny gardła i migdałów wzięłam dopiero 2 tabletkę i czuję ulgę a jeszcze w nocy płakałam z bólu nic nie pomagało

   Odpowiedz
   • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

    Odpowiedz
   • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

    Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
 38. Coś okropnego! Syf, który pozostawia na wiele godzin metaliczny posmak w ustach. Do tego uczucie suchego bólu gardła. Silne bóle żołądka, nudności. A użyłam tego bardzo mało, bo pierwszego dnia ze 3-4 pastylki, na drugi ze 2, potem tak samo i piątego dnia tylko 1. Minęła doba po odstawieniu tego i nie ustaje ból żołądka i wracają silne nudności. Boli mnie wątroba. Głowa. Nie wiem kto i jakim cudem przeforsowal dopuszczenie tego „leku” do sprzedaży. To się nadaje do prokuratury, a nie do oferowania ludziom do leczenia! Ja się teraz boję, czy to g… o mi czegoś nie uszkodziło w organizmie, nie mogę jeść już drugi dzień! Nie wyobrażam sobie podać tego nieświadomym nastolatkom i kazać stosować wg tego, ile jest w ulotce. Nie miałam ŻADNYCH problemów z żołądkiem dopóki lekarz nie przepisał mi tego dziadostwa wmawiając jakie to dobre. Nigdy więcej!

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
 39. Tylko dwa dni stosowałam ten lek i musiałam przerwać
  – po stosowaniu leku pozostaje dziwny posmak w ustach który bardzo długo się utrzymuje i dodam że jest nieprzyjemny
  – dziwnie kręci i przewraca się w brzuchu
  – pojawiła się biegunka
  Wiem że lek nie ma być smaczny i sprawiający przyjemność ma leczyć ale wszystkie razem objawy to za dużo złego.
  Dla mnie nie był dobry.

  Odpowiedz
  • W trosce o dobro pacjentów, firma Klosterfrau poważnie traktuje każde zgłoszenie dotyczące naszego produktu. Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

   Odpowiedz
  • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak wyżej wspomniano.

   Odpowiedz
   • Uprzejmie proszę o kontakt pod adresem QPPV (@) apcinstytut.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz