NUMETA G13%E PRETERM


Typ preparatu: Produkt leczniczy

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

NUMETA G13%E Preterm jest specjalistyczną emulsją do żywienia przeznaczoną dla noworodków urodzonych przedwcześnie. Jest podawana przez rurkę wprowadzaną do żyły dziecka, w sytuacji, gdy dziecko nie może przyjmować wszystkich składników pożywienia doustnie.


NUMETA występuje w postaci worka trójkomorowego, gdzie poszczególne komory zawierają:
– roztwór glukozy 50%;
– pediatryczny roztwór aminokwasów z elektrolitami 5,9%;
– emulsję tłuszczową 12,5%.

W zależności od potrzeb dziecka, dwa lub trzy z tych roztworów są mieszane w worku przed podaniem dziecku.
Lek NUMETA G13%E Preterm musi być stosowany jedynie pod kontrolą lekarza.

SKŁAD

Lek NUMETA G13%E Preterm znajduje się w trójkomorowym worku. Zawartość każdego worka jest jałowa i składa się z roztworu glukozy, roztworu aminokwasów dla dzieci wraz z elektrolitami oraz emulsji tłuszczowej.

Wielkość pojemnika – 300 ml,
50% roztwór glukozy – 80 ml,
5,9% roztwór aminokwasów z elektrolitami – 160 ml,
12,5% emulsja tłuszczowa – 60 ml.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Lek NUMETA G13%E Preterm powinien być zawsze podawany dziecku dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Grupa wiekowa
Lek NUMETA G13%E Preterm został zaprojektowany do zaspokojenia potrzeb żywieniowych noworodków urodzonych przedwcześnie.

Lek NUMETA G13%E Preterm może nie być właściwy dla niektórych wcześniaków, ponieważ ich stan może wymagać zastosowania dobranego indywidualnie składu w celu zaspokojenia ich szczególnych potrzeb żywieniowych. Lekarz zadecyduje, czy ten lek jest odpowiedni dla dziecka.

Podawanie
Ten lek jest emulsją do infuzji. Jest on podawany przez plastikową rurkę do żyły w ramieniu lub do dużej żyły w klatce piersiowej dziecka.

Lekarz może zadecydować o niepodawaniu dziecku lipidów. Worek leku NUMETA G13%E Preterm jest zaprojektowany w taki sposób, że jeśli to konieczne, można rozerwać przegrody jedynie pomiędzy komorą z aminokwasami/elektrolitami, a komorą zawierającą glukozę. W takim przypadku, przegroda pomiędzy komorą z aminokwasami a lipidami pozostaje nienaruszona. W ten sposób zawartość worka może zostać podana bez lipidów.

Dawka i czas trwania leczenia
Lekarz zadecyduje o dawce leku oraz jak długo będzie on podawany. Dawka zależy od potrzeb żywieniowych dziecka. Dawka zostanie ustalona na podstawie masy ciała dziecka, stanu klinicznego oraz zdolności organizmu do rozkładu i wykorzystania składników leku NUMETA G13%E Preterm. Dodatkowe składniki żywieniowe lub białka można również podawać doustnie/dojelitowo.

PRZEDAWKOWANIE

Za duża dawka leku lub zbyt szybkie podawanie może spowodować:
– nudności (mdłości);
– wymioty;
– drgawki;
– zaburzenia elektrolitowe (nieprawidłowe ilości elektrolitów we krwi);
– objawy hiperwolemii (zwiększonej objętości krwi krążącej, nadmiar płynu w naczyniach krwionośnych);
– kwasicę (zwiększoną kwasowość krwi).

W sytuacjach jak powyżej, należy natychmiast przerwać infuzję. Lekarz podejmie decyzję, czy wymagane są dodatkowe działania.

Aby zapobiec takim sytuacjom, lekarz będzie systematycznie sprawdzał stan dziecka oraz przeprowadzał u niego badania krwi w trakcie leczenia.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Brak danych.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Nie dotyczy.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT NUMETA G13%E PRETERM

POBIERZ ULOTKĘ


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ
FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innych pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here