Noxap

Lek Noxap jest mieszaniną gazów do inhalacji.

Lek Noxap to sprężony gaz medyczny, stanowiący mieszaninę gazów zawierających tlenek azotu w stężeniu 200 ppm mol/mol lub 800 ppm mol/mol.

Zastosowania
Lek Noxap może być podawany wyłącznie przez pracownika służby zdrowia i jest przeznaczony jedynie do zastosowań w warunkach szpitalnych. Stosowanie leku Noxap jest wskazane w następujących przypadkach:
1. U noworodków z niedoborem tlenu we krwi (hipoksemiczna niewydolność oddechowa) wywołanym różnymi przyczynami. Lek Noxap poprawia utlenowanie krwi i ogranicza konieczność stosowania krążenia pozaustrojowego.
2. U pacjentów dorosłych i dzieci poddawanych zabiegom chirurgicznym serca z ostrym nadciśnieniem płucnym. Lek Noxapobniża zbyt wysokie ciśnienie krwi w płucach i zmniejsza ryzyko niewydolności prawej części serca.

Jaki jest skład Noxap, jakie substancje zawiera?

Lek Noxap jest mieszaniną gazów.
– Substancją czynną leku jest tlenek azotu w stężeniu 200 lub 800 ppm (mol/mol).
– Pozostały składnik to azot.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Noxap – jak stosować ten lek?

Lek Noxap musi być podawany wyłącznie przez pracownika służby zdrowia i jest przeznaczony do stosowania w warunkach szpitalnych.

Lek Noxap jest podawany w drodze inhalacji z użyciem systemu dostarczania, który doprowadza do płuc przepisane stężenie tlenku azotu w drodze rozcieńczania leku Noxap w mieszaninie tlenu i powietrza.

Dawkę i okres leczenia z użyciem leku Noxap określa lekarz.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Noxap spowoduje aktywację sygnału alarmowego w systemie podawania leku. Lekarz zmniejszy wtedy dawkę lub zakończy podawanie leku Noxap oraz określi najbardziej odpowiednią metodę dalszego leczenia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Noxap – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Noxap w okresie ciąży i karmienia piersią?

Produktu leczniczego Noxap nie należy stosować w trakcie ciąży, chyba że stan kliniczny kobiety wymaga leczenia z użyciem leku Noxap.

Można oczekiwać szkodliwego działania, ponieważ methemoglobina jest uważana za niebezpieczną dla płodu, a w przypadku tlenku azotu wykazano potencjał genotoksyczny, gdyż powoduje on zmiany strukturalne DNA.

Podczas leczenia z użyciem leku Noxap należy przerwać karmienie piersią.

Ulotka Noxap – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NOXAP, 200 ppm mol/mol, gaz medyczny, sprężony (tlenek azotu)


NOXAP, 800 ppm mol/mol, gaz medyczny, sprężony (tlenek azotu)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Noxap m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NOXAP, 200 ppm mol/mol, gaz medyczny, sprężony (tlenek azotu)


NOXAP, 800 ppm mol/mol, gaz medyczny, sprężony (tlenek azotu)

Cena Noxap i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Noxap i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Noxap? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz