Konsultacja merytoryczna:

Novoeight

NovoEight zawiera substancję czynną turoktokog alfa, ludzki czynnik krzepnięcia VIII. Czynnik VIII jest białkiem występującym naturalnie we krwi, pomagającym w jej krzepnięciu.

NovoEight jest stosowany w leczeniu i profilaktyce epizodów krwawienia u chorych na hemofilię A (wrodzony niedobór czynnika VIII) w każdej grupie wiekowej.

U pacjentów chorych na hemofilię A, czynnik VIII nie jest obecny w organizmie lub nie działa prawidłowo. NovoEight zastępuje ten wadliwy czynnik VIII lub uzupełnia jego brak, pomagając krwi w tworzeniu skrzepu w miejscu krwawienia.

Jaki jest skład Novoeight, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest turoktokog alfa (ludzki czynnik krzepnięcia VIII (rDNA)). Każda fiolka leku NovoEight zawiera nominalnie 250, 500, 1000, 1500, 2000 lub 3000 j.m. turoktokogu alfa.

Pozostałe składniki to L-histydyna, sacharoza, polisorbat 80, sodu chlorek, L-metionina, wapnia chlorek dwuwodny, sodu wodorotlenek i kwas solny.

Składnikiem rozpuszczalnika jest roztwór chlorku sodu 9 mg/ml.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Novoeight – jak stosować ten lek?

Leczenie lekiem NovoEight zostanie rozpoczęte przez lekarza mającego doświadczenie w opiece nad pacjentami z hemofilią A. Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Lekarz obliczy dawkę właściwą dla danego pacjenta w oparciu o jego masę ciała i wskazania do podania leku.

Profilaktyka krwawień
Zazwyczaj stosowana dawka leku NovoEight wynosi od 20 do 50 jednostek międzynarodowych (j.m.) na kg masy ciała. Lek wstrzykuje się co 2 – 3 dni. W niektórych przypadkach, zwłaszcza u pacjentów w młodszym wieku, konieczne może być częstsze podawanie leku lub stosowanie większych dawek.

Leczenie krwawień
Dawka leku NovoEight jest obliczana z uwzględnieniem masy ciała pacjenta i poziomu aktywności czynnika VIII, który ma zostać osiągnięty. Docelowa aktywność czynnika VIII zależy od ciężkości i miejsca krwawienia.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
NovoEight można stosować u dzieci w każdym wieku. U dzieci (w wieku poniżej 12 lat) konieczne może być stosowanie większych dawek lub częstsze wstrzykiwanie leku. U dzieci (w wieku powyżej 12 lat) i młodzieży mogą być stosowane takie same dawki jak u dorosłych.

Sposób podawania leku NovoEight
Lek NovoEight podaje się jako wstrzyknięcie dożylne. Dokładniejsze informacje podano w punkcie „Instrukcja stosowania leku NovoEight”.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku NovoEight należy skontaktować się z lekarzem lub natychmiast udać się do szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Novoeight – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Novoeight w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Novoeight – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NovoEight, wszystkie moce, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań turoktokog alfa (ludzki czynnik krzepnięcia VIII (rDNA))

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Novoeight m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NovoEight, wszystkie moce, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań turoktokog alfa (ludzki czynnik krzepnięcia VIII (rDNA))

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Novoeight?

Cena Novoeight i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Novoeight.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Novoeight? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

ŻURAVIT COMPLEX to naturalny suplement diety o kompleksowym składzie, w postaci kapsułek, który wspomaga funkcjonowanie układu moczowego.

Wskazaniami do stosowania Ranigast Fast są: objawowe leczenie dolegliwości żołądkowych (dyspeptycznych) niezwiązanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego, takich jak: zgaga, niestrawność, nadkwaśność.

Stosowanie suplementu diety Maca 14-24 dostarcza młodemu organizmowi substancji potrzebnych dla prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego oraz pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminy (C, E, PP oraz witaminy z grupy B).

TRIVAGIN zawiera w składzie 3 miliardy komórek bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus gasseri, Lactobacillus fermentum oraz Lactobacillus plantarum, które wpływają korzystnie na mikroflorę kobiecego układu moczowo-płciowego.

Skuteczny sposób leczenia opryszczki wargowej w postaci transparentnych plastrów z kwasem hialuronowym. Plastry na opryszczkę My Sticker Pro tworzą na w miejscu zmienionym chorobowo barierę ochronną i przyspieszają proces jej gojenia.

Suplement diety w płynie VIGOR+ CARDIO to kompozycja witamin z grupy B, witaminy E, żelaza i wyciągu z głogu. Preparat jest polecany dla dorosłych do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w składniki, które…

Smaczny sposób na uzupełnienie codziennej diety dzieci powyżej 3. roku życia w dodatkową porcję witamin i składników mineralnych. Suplement diety Centrum Żelki o smaku truskawkowo-malinowym zawiera m.in. witaminę A, C, D oraz biotynę, cynk i…

Uczucie ciężkich i obolałych nóg można zniwelować, zakładając specjalne uciskowe rajstopy przeciwżylakowe Veera o grubości 70 DEN. Rajstopy w kolorze grafitowym, rozmiar 4 (XL): waga – 72-80kg, rozmiar ubrania – 46-48.

Wegetariańskie kapsułki Aliness Kaneka UbiquinoL Q10 to suplement diety, który pozwala wzbogacić codzienną dietę w cenny koenzym Q10. Preparat zawiera aktywną formę UbiquinoL™ cechującą się doskonałą wchłanialnością w organizmie.

KROPLE ŻOŁĄDKOWE Forte z Papaweryną to preparat, który dzięki naturalnemu składowi wykazuje właściwości rozkurczające oraz przeciwbólowe. Wspomaga trawienie, neutralizuje objawy bębnicy oraz pobudza apetyt.

METAFLOS to naturalny suplement diety, który przyśpiesza przemiany metaboliczne, działa przeciwutleniająco oraz korzystnie oddziałuje na stan skóry.

Wskazaniami do stosowania HEEL Belladonna-Homaccord są: stany zapalne zlokalizowane, np. angina, czyraki, czyraki mnogie

Znane już od czasów średniowiecza ziele Bluszczyku kurdybanka stosowane jest obecnie najczęściej jako aromatyczna przyprawa. Produkt firmy Herbapol Kraków to gwarancja najwyższej jakości, smaku i aromatu.

Lek z cholekalcyferolem, czyli witaminą D. Produkt leczniczy Vigalex Bio 1000 wskazany jest do stosowania w celu zapobiegania niedoborom witaminy D, a także przeciwdziałania krzywicy i osteomalacji. Lek dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Suplement diety stworzony z myślą o kobietach w stanie błogosławionym oraz o matkach karmiących piersią! Olimp Gold DHA to kapsułki zawierające w zalecanej dziennej porcji (2 kapsułki) aż 400mcg kwasu foliowego oraz 600mg kwasu…

Ekstrakt z rozmarynu i olejek z drzewa herbacianego to Twoi sojusznicy w walce z łupieżem. Znajdziesz ich w Szamponie przeciwłupieżowym ziołowym Linoderm Hair, który dodatkowo wzbogacony jest o kompleks pielęgnacyjny: glicerol i pantenol.

HARTMANN TENSOVAL COMPACT Ciśnieniomierz półautomatyczny umożliwia zbadanie częstości pulsu i ciśnienia w warunkach domowych. Jest wysokiej jakości i łatwym w obsłudze urządzeniem w dobrej cenie.

OROCAL D3 to preparat, który stosowany doustnie uzupełnia poziom witaminy D3 i wapnia w organizmie, wzmacniając układ kostny i zęby. Przeciwdziała osteoporozie.

Sztyft na skórę zawierający acyklowir. Produkt leczniczy Hevipoint wskazany jest do stosowania w leczeniu opryszczki wargowej (zakażenia wirusem opryszki – Herpes simplex). Zawarta w leku substancja czynna wykazuje działanie przeciwwirusowe.

Herbatka ziołowa Liść mącznicy to produkt rekomendowany dla kobiet, które cierpią z powodu problemów związanych z drogami moczowymi. Napar z liści mącznicy wspiera utrzymanie pęcherza oraz układu moczowego w w zdrowiu.