Konsultacja merytoryczna:

Nomefren

Nomefren należy do grupy leków nazywanych benzodiazepinami, które są lekami uspokajającymi.
Lek Nomefren skraca czas potrzebny do zaśnięcia i wydłuża czas trwania snu.
Lek Nomefren jest stosowany do krótkotrwałego leczenia ciężkiej bezsenności.
Lek Nomefren pomaga zasnąć, ale nie leczy przyczyny bezsenności, co należy omówić z lekarzem.

Jaki jest skład Nomefren, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest nitrazepam. Jedna tabletka 5 mg zawiera następujące substancje pomocnicze:
laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Nomefren – jak stosować ten lek?

Lekarz ustali najmniejszą dawkę konieczną do kontrolowania objawów.

Dawka zalecona przez lekarza zależy od charakteru choroby, reakcji na lek, wieku i masy ciała pacjenta.

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy samodzielnie
zmieniać przepisanej dawki. Należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjent nie jest pewien, jak przyjmować ten lek.

Jeśli pacjent uważa, że działanie leku jest zbyt mocne lub zbyt słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Lek Nomefren nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci.

Zazwyczaj stosowana dawka początkowa wynosi 5 mg (jedna tabletka). Jeśli jednak pacjent jest w podeszłym wieku lub cierpi na chorobę płuc, wątroby lub nerek, lub ma złe samopoczucie, dawka początkowa zazwyczaj nie przekracza 2,5 mg (pół tabletki).

Pacjent może nie mieć potrzeby przyjmowania leku co noc.

Tabletkę należy połknąć w całości, popijając wodą lub innym napojem bezalkoholowym.

Lek należy przyjmować tuż przed pójściem do łóżka. Pacjent powinien upewnić się, że po zażyciu tabletki dysponuje 7-8 godzinami na nieprzerwany sen.

Leczenie zazwyczaj nie trwa przez okres dłuższy niż cztery tygodnie.

Skuteczność leku Nomefren może zmniejszyć się, jeśli pacjent stosuje go dłużej niż cztery tygodnie.

Jeśli pacjent uważa, że lek już nie działa lub bezsenność nie ustępuje, należy skonsultować się z lekarzem. Ponadto, pacjent może uzależnić się od leku, jeśli stosuje duże dawki i przez dłuższy czas.

Dlatego lek Nomefren nie jest odpowiedni do długotrwałego stosowania, a po kilku tygodniach warto spróbować obejść się bez leku. Pomoże to w uniknięciu przyzwyczajenia się do nitrazepamu i zmniejszy ryzyko uzależnienia.

Po zaprzestaniu przyjmowania leku Nomefren mogą wystąpić objawy odstawienia. Nie należy przerywać stosowania leku Nomefren bez konsultacji z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zażycia zbyt wielu tabletek przez pacjenta lub przypadkowego zażycia leku inną osobę, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub udać się do najbliższego szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nomefren – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku Nomefren nie należy pić alkoholu. Alkohol nasila działanie uspokajające leku, co może być niebezpieczne.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nomefren w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed przyjęciem leku Nomefren należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko. Lekarz zadecyduje, czy należy przyjmować ten lek.

Przed przyjęciem leku Nomefren należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią.
Jeśli pacjentka karmi piersią, należy unikać stosowania leku Nomefren, ponieważ lek ten przenika do mleka.

Jeśli lekarz zdecydował, że pacjentka powinna przyjmować ten lek podczas późnej ciąży lub podczas porodu, dziecko może mieć obniżoną temperaturę ciała, wiotkość i trudności z oddychaniem i jedzeniem. Nienarodzone dziecko zagrożone jest rozwojem uzależnienia od tego leku, a po porodzie może istnieć ryzyko wystąpienia u noworodka objawów odstawienia.

Ulotka Nomefren – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NOMEFREN, 5 mg, tabletki (Nitrazepamum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nomefren m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NOMEFREN, 5 mg, tabletki (Nitrazepamum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Nomefren?

Cena Nomefren i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Nomefren.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Nomefren? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Otrivin Allergy aerozol do nosa (Opakowanie: 15 ml)Otrivin Allergy aerozol do nosa (Opakowanie: 15 ml) to lek ułatwiający oddychanie za pomocą nosa, a także ograniczający obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa.

Produkt zalecany jest dla osób doświadczających problemów z zatkanym nosem lub zanieczyszczonym przewodem nosowym.

Otrivin Allergy może być stosowany w przypadku sezonowego bądź nie sezonowego, alergicznego zapalenia…

Zastosowanie Mucosolvan (Opakowanie: 100 ml)Mucosolvan (Opakowanie: 100 ml) to lek w formie syropu przeznaczony do stosowania w przypadku przewlekłych chorób płuc czy oskrzeli. Produkt wspomaga odkrztuszanie i zmniejsza kaszel.
Preparat przeznaczony jest do przyjmowania w przypadku występowania trudnej do wykrztuszanie zalegającej wydzieliny.
Produkt może być przyjmowany także w przypadku występowania zaburzeń z wydzielaniem śluzu lub występowaniem przewlekłych chorób płuc…

Zastosowanie Jowae Anti-falten serum pod oczy (Opakowanie: 15 ml)Jowae Anti-falten serum pod oczy (Opakowanie: 15 ml) to serum wygładzające zmarszczki w okolicach oczu. Już po pierwszym zastosowaniu skóra wygląda młodziej i promienniej.Efekt działania Jowae Anti-falten serum pod oczy (Opakowanie: 15 ml)Jowae Anti-falten serum pod oczy (Opakowanie: 15 ml) zawiera przeciwutleniające lumifenole, ekstrakt z czerwonego żeń-szenia i kwas hialuronowy. Inspiracją do stworzenia kosmetyku był…

Zastosowanie La Roche Posay Rosaliac UV riche krem o bogatej konsystencji (Opakowanie: 40 ml)Potrójna ochrona, aby wzmocnić delikatną, suchą skórę i zwalczać zaczerwienienia każdego dnia. La Roche Posay Rosaliac UV riche krem o bogatej konsystencji (Opakowanie: 40 ml) nie zawiera substancji zapachowych ani parabenów. Krem odpowiedni także jako baza pod makijaż. Delikatny odcień zieleni sprawia, że zaczerwienienia są mniej widoczne. Efekt działania La Roche Posay…

Zastosowanie Glimbax roztwór do płukania jamy ustnej i gardła (Opakowanie: 200 ml)Glimbax roztwór do płukania jamy ustnej i gardła (Opakowanie: 200 ml) to płyn do płukania jamy ustnej w stanach zapalnych błony śluzowej i gardła. Wspomaga leczenie aft, zapalenia dziąseł czy podrażnienia po zabiegach stomatologicznych.

Płyn do płukania gardła Glimbax łagodzi ból i niweluje stany…