Konsultacja merytoryczna:

Noliprel Forte

Co to jest lek Noliprel Forte
Noliprel Forte jest lekiem złożonym zawierającym dwie substancje czynne: peryndopryl oraz indapamid. Jest to lek przeciw nadciśnieniu, stosowany w leczeniu podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienia).

W jakim celu stosuje się lek Noliprel Forte
Peryndopryl należy do grupy leków zwanych inhibitorami konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE).

Leki te działają poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, co ułatwia sercu przepompowywanie krwi.

Indapamid jest lekiem moczopędnym. Leki moczopędne zwiększają ilość moczu wytwarzanego przez nerki. Indapamid różni się od innych leków moczopędnych tym, iż tylko w niewielkim stopniu zwiększa ilość wytwarzanego moczu.

Obie substancje czynne zmniejszają ciśnienie tętnicze krwi i współdziałają w normalizacji ciśnienia tętniczego krwi pacjenta.

Jaki jest skład Noliprel Forte, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są: peryndopryl i indapamid. Jedna tabletka powlekana zawiera 5 mg peryndoprylu z argininą (co odpowiada 3,395 mg peryndoprylu) oraz 1,25 mg indapamidu.

– Pozostałe składniki rdzenia tabletki: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, maltodekstryna, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A);

składniki otoczki powlekającej tabletkę: glicerol, hypromeloza, makrogol 6000, magnezu stearynian, tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Noliprel Forte – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zazwyczaj zalecaną dawką jest jedna tabletka na dobę. Lekarz może podjąć decyzję o zmodyfikowaniu dawkowania w przypadku występowania niewydolności nerek.
Tabletkę należy przyjmować najlepiej rano, przed posiłkiem. Tabletkę należy połknąć popijając szklanką wody.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia zbyt wielu tabletek, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego dyżurującego szpitala. Najczęściej występującym objawem w sytuacji przedawkowania jest niskie ciśnienie tętnicze krwi.

Jeśli pojawi się znacząco niskie ciśnienie tętnicze krwi (z objawami takimi jak zawroty głowy lub omdlenia), pomóc może położenie się z uniesionym nogami.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Noliprel Forte – czy mogę spożywać alkohol?

Zaleca się przyjmowanie leku Noliprel Forte przed posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Noliprel Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Pacjentka musi powiedzieć lekarzowi, jeśli myśli, że jest (lub może być) w ciąży.

Zwykle lekarz zaleci przerwanie zażywania leku Noliprel Forte przed zajściem w ciążę lub gdy tylko pacjentka dowie się, że jest w ciąży, oraz zaleci inny lek zamiast preparatu Noliprel Forte.

Noliprel Forte nie jest zalecany we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go zażywać, jeśli pacjentka jest w ciąży powyżej 3 miesięcy, ponieważ lek może powodować poważne uszkodzenia u dziecka, jeżeli był stosowany po trzecim miesiącu ciąży.

Karmienie piersią
Nie wolno przyjmować leku Noliprel Forte, jeśli pacjentka karmi piersią.

Należy natychmiast powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią lub zaczyna karmić piersią.
Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Ulotka Noliprel Forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NOLIPREL FORTE, 5 mg + 1,25 mg, tabletki powlekane (Perindoprilum argininum + Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 97 razy

Rozmiar plku 112.69 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Noliprel Forte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NOLIPREL FORTE, 5 mg + 1,25 mg, tabletki powlekane (Perindoprilum argininum + Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 63 razy

Rozmiar plku 187.39 KB

Cena - ile kosztuje Noliprel Forte?

Cena Noliprel Forte i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Noliprel Forte.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Noliprel Forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Noliprel Forte”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Pure Encapsulations Zink kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Drugim najczęściej występującym w ludzkim organizmie pierwiastkiem jest cynk. Jego udział jest niezbędny w niezliczonej ilości reakcji biochemicznych w naszym organizmie. Co oznacza, że jego niedobór może negatywnie wpłynąć na ogólne funkcjonowanie zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Niedobór cynku często dotyka osoby, które nie spożywają mię…

104.99 

Quixx Alergeny (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.59 

K2-Vitum forte 200 mcg (Opakowanie: 36 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

28.99 

Grassolind Salbenkompressen 7,5x10cm steril (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

86.99 

Zastosowanie Doppelherz aktiv Na sen Forte tabletki (Opakowanie: 20 )Doppelherz aktiv Na sen Forte tabletki (Opakowanie: 20 ) to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży doświadczających trudności z zasypianiem, ułatwiający odprężenie, przyspieszający zasypianie i wspomagający naturalny sen, a w konsekwencji zapewniający dobre samopoczucie po przebudzeniu. Naturalne składniki produktu nie powodują uzależnienia i umożliwiają jego dł…

18.84 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief