Konsultacja merytoryczna:

Noctofer

Noctofer zawiera jako substancję czynną lormetazepam, który należy do grupy leków zwanych benzodiazepinami. Lormetazepam wykazuje działanie nasenne.

Wskazania do stosowania
Doraźne i krótkotrwałe leczenie zaburzeń snu (trudności w zasypianiu, częste przebudzenia, wczesne przebudzenia poranne).

Przygotowanie do zabiegów chirurgicznych lub uciążliwych badań diagnostycznych.

Jaki jest skład Noctofer, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest lormetazepam.

Noctofer, 0,5 mg: jedna tabletka zawiera 0,5 mg lormetazepamu.

Pozostałe składniki to: skrobia ziemniaczana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), żelatyna, talk, magnezu stearynian, laktoza.

Noctofer, 1 mg: jedna tabletka zawiera 1 mg lormetazepamu.

Pozostałe składniki to: skrobia ziemniaczana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), żelatyna, talk, magnezu stearynian, laktoza.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Noctofer – jak stosować ten lek?

Noctofer należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza.

W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Dorośli
Zaburzenia snu: zwykle podaje się 0,5 mg do 1 mg pół godziny przed snem. W indywidualnych przypadkach, gdy niższe dawki nie są skuteczne, lekarz może zwiększyć dawkę maksymalnie do 2 mg na dobę.

Przygotowywanie do operacji lub do uciążliwych badań diagnostycznych: zwykle podaje się 1 mg przed zabiegiem chirurgicznym lub badaniem diagnostycznym lub 2 mg pół godziny przed snem w dniu poprzedzającym zabieg lub badanie.

Dzieci
Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności leku Noctofer u pacjentów w wieku poniżej 18 lat.

Jeśli w trakcie stosowania leku pacjent odnosi wrażenie, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, powinien zwrócić się do lekarza.

Czas leczenia
Czas leczenia ustala lekarz.

Sposób podawania
Tabletki Noctofer należy połykać popijając niewielką ilością wody.

Lekarz rozpocznie leczenie od najmniejszej skutecznej dawki i w razie konieczności będzie ją stopniowo zwiększał.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawami przedawkowania są zaburzenia świadomości, senność, splątanie, niewyraźna mowa. W ciężkich przypadkach zatrucia może wystąpić: niezborność ruchowa, niedociśnienie, osłabienie mięśni, zaburzenie oddychania, śpiączka a nawet zgon.

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Noctofer należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego oddziału ratunkowego w szpitalu. Należy zabrać ze sobą lek w oryginalnym pudełku tak, aby personel mógł dokładnie sprawdzić, jaki lek został zastosowany.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Noctofer – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Noctofer z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Noctofer w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży
Jeśli pacjentka podejrzewa, że jest w ciąży lub planuje ciążę powinna poinformować o tym lekarza.

Leku Noctofer nie należy przyjmować w okresie ciąży.

Jeśli pacjentka karmi piersią
Noctofer przenika do mleka kobiecego. Jeżeli zajdzie konieczność podania leku, należy przerwać karmienie piersią.

Ulotka Noctofer – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NOCTOFER, 0,5 mg; 1 mg, tabletki (Lormetazepam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 213.37 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Noctofer m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NOCTOFER, 0,5 mg; 1 mg, tabletki (Lormetazepam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 186.04 KB

Cena - ile kosztuje Noctofer?

Cena Noctofer i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Noctofer.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Noctofer? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Orthomol Osteo Granulat w saszetkach (Opakowanie: 30 szt.)Orthomol Osteo Granulat w saszetkach (Opakowanie: 30 szt.) jest suplementem diety zawierającym cenne składniki odżywcze i mikroelementy, które zapewniają utrzymanie zdrowych i mocnych kości oraz ich prawidłowego funkcjonowanie:

wspiera prawidłowe wchłanianie i wykorzystywanie wapnia i fosforu;
utrzymuje prawidłowy poziom wapnia we krwi;
wspiera prawidłową produkcję kolagenu i przyczynia się do odpowiedniego funkcjonowania ukł…

Zastosowanie Zovirax Intensive (Opakowanie: 2 g)Zovirax Intensive (Opakowanie: 2 g) to lek o działaniu przeciwwirusowym wykazujący silne działanie przeciw wirusowi opryszczki pospolitej. Krem może przyspieszyć proces zregenerowania zmienionej chorobowo tkanki.
Produkt przeznaczony jest dla osób doświadczających problemów wystąpieniem pierwszych objawów wirusa opryszczki pospolitej.
Preparat skierowany jest także dla osób doświadczających już późniejszego stadium zakażenia, takich…

Zastosowanie Corega Super Mocny Mocno miętowy krem do mocowania protez zębowych (Opakowanie: 40 g)Corega Super Mocny Mocno miętowy krem do mocowania protez zębowych (Opakowanie: 40 g) jest specjalistycznym kremem przeznaczonym do skutecznego mocowania częściowych i całkowitych protez zębowych.
Produkt zalecany jest dla osób doświadczających dyskomfortowego problemu z dostaniem się resztek jedzenia pod protezę.
Krem skierowany jest także dla osób…

Zastosowanie Alantandermoline krem ochronny półtłusty z witaminami A+E (Opakowanie: 50 g)Alantandermoline krem ochronny półtłusty z witaminami A+E (Opakowanie: 50 g) to ochronny krem z witaminami, które wspierają regenerację skóry. Delikatnie natłuszcza, zapobiegając zrogowaceniom i nadmiernej suchości.

Produkt posiada działanie łagodzące podrażnienia i nawilżające wysuszoną cerę.Efekt działania Alantandermoline krem ochronny półtłusty z…

Witamina D3 400 j.m. 30 ml (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.