Konsultacja merytoryczna:

Nimesil

Lek Niemsil zawiera 100 mg nimesulidu. Nimesulid zaliczany jest do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa selektywnie na hamowanie cyklooksygenazy COX-2, a działanie na COX-1 jest minimalne. Cyklooksygenazy są zaangażowane w liczne procesy fizjologiczne i patofizjologiczne, m.in. powstawanie bólu i procesu zapalnego.  COX-1 może brać udział w początkowej fazie zapalenia, w którego trakcie następuje przede wszystkim zwiększenie aktywności COX-2. Nimesulid wpływa również na zmniejszenie wytwarzania nadtlenków anionowych generowanych przez neutrofile, przez co blokuje syntezę czynników aktywowania płytek (PAF), czynnika martwicy nowotworów (TNF), metaloproteinaz oraz posiada niewielkie działanie antyhistaminowe.

Wskazaniami do stosowania jest leczenie drugiego rzutu:

  • ostrego bólu,
  • bolesnego miesiączkowania.

Jaki jest skład Nimesil, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest nimesulid.

– Pozostałe składniki to: sacharoza, substancja poprawiająca smak i zapach pomarańczowa, kwas cytrynowy bezwodny, maltodekstryna, makrogolu eter cetostearylowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Nimesil – jak stosować ten lek?

Lek Nimesil jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży powyżej 12. roku życia oraz osób dorosłych. Zalecana dawka to 100 mg  (1 saszetka) dwa razy na dobę po posiłkach. Lek należy stosować do momentu ustąpienia bólu, ale nie dłużej niż przez 15 dni. Ma to na celu wyeliminowanie wystąpienia działań niepożądanych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawami przedawkowania leku są: senność, śpiączka, nudności, wymioty oraz ból w podbrzuszu. Niekiedy może dojść do uszkodzenia śluzówki żołądka i wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego. Rzadko występującym objawem jest niewydolność nerek lub zatrzymanie oddechu. Leczenie przedawkowania obejmuje postępowanie objawowe i podtrzymujące, ponieważ brak specyficznego antidotum.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nimesil – czy mogę spożywać alkohol?

Zalecana dawka leku Nimesil to 100 mg dwa razy na dobę (2 razy 1 saszetka) po posiłkach. Zawartość saszetki należy rozpuścić w odpowiedniej ilości wody (np. 1 szklanka).

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nimesil w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych w czasie ciąży wiąże się z negatywnym wpływem braku prostagladyn na rozwój płodu. Może to skutkować poronieniem lub nieprawidłowościami w budowie serca. Dlatego nie zaleca się stosowania nimesulidu w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, poza przypadkami zdecydowanej konieczności.

Nie wiadomo, czy substancja czynna przenika do mleka matka, dlatego stosowanie leku w okresie laktacji jest przeciwwskazane.

Ulotka Nimesil – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NIMESIL, 100 mg, Granulat do sporządzania zawiesiny doustnej (Nimesulidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3773 razy

Rozmiar plku 170.17 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nimesil m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NIMESIL, 100 mg, Granulat do sporządzania zawiesiny doustnej (Nimesulidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 786 razy

Rozmiar plku 266.62 KB

Cena - ile kosztuje Nimesil?

Cena Nimesil i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Nimesil.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Nimesil? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Nimesil”

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

W produkcie leczniczym Panaprex 500mg wykorzystano jako substancję czynną paracetamol. Jest to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który wskazany jest do stosowania w objawowym leczeniu gorączki i bólu różnego pochodzenia.

Wyciąg płynny ze świeżych liści aloesu drzewiastego i kwas askorbinowy (witamina C) to substancje czynne zawarte w produkcie leczniczym Bioaron System. Lek zaleca się stosować jako wsparcie dla odporności w trakcie infekcji górnych dró…

Znaczna część populacji cierpi z powodu niedoborów witaminy D. Jest to związane z brakiem dostatecznej ilości dni słonecznych w roku. Firma Solgar przedstawia łatwo przyswajalną i wygodną w stosowaniu witaminę D w postaci pastylek do ssania.

Rutinoscorbin dzięki zawartości witaminy C i rutozydu wspomaga łagodzenie objawów przeziębienia i grypy. Przyczynia się również do uszczelnienia naczyń krwionośnych.

Wskazaniami do stosowania kremu Epikrem jest skóra sucha skłonna do świądu, nadmiernie wysuszonego i rogowaciejącego naskórka (pięty, kolana, łokcie).

MANTI FRESH Guma funkcjonalna smak miętowy nie tylko skutecznie odświeża oddech, ale również zobojętnia soki żołądkowe, co przyczynia się do złagodzenia m.in. zgagi lub wzdęć.

Lek do stosowania w przypadku niewydolności krążenia żylnego, która objawia się bólem i uczuciem ciężkości nóg. Produkt leczniczy Aflavic 600mg zawiera zmikronizowaną diosminę, która poprawia napięcie ścian naczyń żylnych.

Częste podrażnienia stref intymnych mogą być efektem zbyt drażniącego preparatu stosowanego do ich mycia. W takim przypadku lepiej się sprawdzi produkt z delikatną bazą myjącą – Dermokosmetyczna emulsja do higieny intymnej Nutka len i echinacea.

ZAJADEX Maść na zajady i problemy skóry ust to wyrób, który odżywia i pobudza procesy regeneracyjne skóry warg. Łagodzi dyskomfort związany z odczuwanym świądem, pieczeniem czy pęknięciami kącików ust.

APPETITE CONTROL AQUA SLIM to produkt, który przyczynia się do osiągnięcia uczucia sytości. Dzięki temu wspiera redukcję tkanki tłuszczowej oraz uregulowanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi.

Panadol w postaci tabletek, zawiera paracetamol - substancję stosowaną w celu łagodzenia bólu różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu oraz działającą przeciwgorączkowo. Panadol, polecany jest w przebiegu przeziębienia i grypy.

Testowany dermatologicznie Latopic Krem do ciała i twarzy to wyjątkowa kompozycja składników aktywnych, które pielęgnują skórę suchą i atopową na 7 różnych poziomach. Krem odpowiedni do stosowania u maluszków od pierwszych dni ż…

Wyciąg z kory drzewa lapacho wchodzący w skład naturalnego suplementu diety Pau D`Arco Liquid Extract to idealny sposób na wzmocnienie organizmu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym i wiosennym.

Ciekawa alternatywa dla tabletek i kapsułek z cholekalcyferolem. Suplement diety D-Vitum Forte 2000 j.m. aerozol polecany jest do codziennego stosowania w celu uzupełnienia diety w witaminę D. Preparat dla osób dorosłych poniżej 75. roku życia.

APETIZER SENIOR Herbatka fix to produkt, który działa pobudzająco na łaknienie i usuwanie nadmiaru gazów z organizmu. Korzystnie wpływa na prawidłową pracę układu pokarmowego i perystaltykę jelitową.

Preparat jest przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w składniki, które m.in. wspierają utrzymanie równowagi emocjonalnej. Suplement diety Jasnum Mood zawiera ekstrakt ze znamion szafranu, a także witaminy – B6 i B12.

Dapis żel łagodzący opuchliznę i zaczerwienienie pojawiające się po ukąszeniu owadów oraz skutecznie niwelujący uczucie świądu i pieczenia. Preparat wskazany dla osób dorosłych oraz dzieci po 1. roku życia. Nie zawiera barwników…

Saszetki z proszkiem o smaku pomarańczowym Vibovit Junior to suplement diety przeznaczony dla dzieci od 4. do 12. roku życia do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w kompleks najważniejszych witamin m.in. witaminę A, C, witaminy z grupy B.

Allévo Baton z jagodami, stanowi element uzupełniający dietę niskokaloryczną w celu kontroli masy ciała. Zawiera niezbędne składniki odżywcze w tym błonnik i może służyć jako zamiennik posiłku. Baton…

SEBODERM Emulsja o działaniu przeciwłojotokowym wykazuje również właściwości nawilżające i zmiękczające. Ponadto zabezpiecza komórki przed skutkami stresu oksydacyjnego.