Konsultacja merytoryczna:

Nervomix Forte

NERVOMIX Forte

Produkt ziołowy o działaniu uspokajającym, ułatwiającym zasypianie. Zawarte w nim substancje czynne łagodzą stany napięć emocjonalnych oraz ułatwiają zasypianie.

Produkt przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania do stosowania
Tradycyjnie stosowany w przejściowych stanach nadpobudliwości nerwowej, zaburzeniach zasypiania.

Jaki jest skład Nervomix Forte, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: Valerianae radix, Lupuli strobilus, Melissae folium, Hyperici herba.

Jedna tabletka zawiera odpowiednio: Valerianae radix 210 mg, Lupuli strobilus 52,5 mg, Melissae folium 52,5 mg, Hyperici herba 35 mg.

Pozostałe składniki to: dwutlenek tytanu E 171, erytrozyna E 127, indygotyna E 132, żelatyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Nervomix Forte – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka
Dorośli i młodzież od 12 lat: 2 – 4 kapsułki 3 razy na dobę, zależnie od nasilenia objawów, popić co najmniej 1/2 szklanki płynu, nie rozgryzać.

Nie przyjmować w ciągu doby większej dawki niż łącznie 12 kapsułek.

Jako środek ułatwiający zasypianie dawkę jednorazową (2 – 4 kapsułki) przyjąć pół godziny do godziny przed snem.

Dzieci poniżej 12 lat: Nie zaleca się stosowania.

Czas stosowania:
Nie zaleca się stosowania dłużej niż przez 3 tygodnie.

Jeżeli dolegliwości utrzymują się podczas stosowania leku lub ulegną nasileniu, należy zasięgnąć porady lekarza.

­

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ze względu na zawartość ziela dziurawca przyjęcie większej niż zalecana dawki leku może spowodować uczulenie na światło, szczególnie u osób o jasnej karnacji.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nervomix Forte – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Nervomix Forte z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nervomix Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia.

Ulotka Nervomix Forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NERVOMIX Forte, kapsułki twarde (Valerianae radix, Lupuli strobilus, Melissae folium, Hyperici herba)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 82 razy

Rozmiar plku 42.70 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nervomix Forte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NERVOMIX Forte, kapsułki twarde (Valerianae radix, Lupuli strobilus, Melissae folium, Hyperici herba)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 43 razy

Rozmiar plku 41.53 KB

Cena - ile kosztuje Nervomix Forte?

Cena Nervomix Forte i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Nervomix Forte.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Nervomix Forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Nervomix Forte”

  1. bardzo szybko działa, po chorobie bliskiej mi osoby bardzo się podłamałam psychicznie, nie mogłam jeść, spać, jakoś otrząsnąć się, kupiłam ten nervomix jakoś bez większych nadziei ale o dziwo zadziałał, postwił mnie szybko na nogi

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
68.99 

Zastosowanie Eucerin Urearepair Original płyn do mycia 5% mocznik (Opakowanie: 400 ml)Eucerin Urearepair Original płyn do mycia 5% mocznik (Opakowanie: 400 ml) to skuteczny środek do codziennego mycia, zalecany zwłaszcza w przypadku skóry suchej i chropowatej. Stosować do mycia…

47.99 

Zastosowanie Allergoff neutralizator alergenów kurzu domowego spray (Opakowanie: 400 ml)Allergoff neutralizator alergenów kurzu domowego spray (Opakowanie: 400 ml) to wyrób stworzony do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych, gdy potrzebna jest neutralizacja i ochrona przed wszelkiego rodzaju roztoczami, grzybami…

24.39 

Zastosowanie Ginseng 200 Żeń-szeń & mleczko pszczele (Opakowanie: 10 )Ginseng 200 Żeń-szeń & mleczko pszczele (Opakowanie: 10 ) to preparat zawierający korzeń żeń-szenia od wieków stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej wzbogacony o cenne składniki takie jak mleczko pszczele…

33.31 

Zastosowanie Nervomix Forte kapsułki (Opakowanie: 60 )Nervomix Forte kapsułki (Opakowanie: 60 ) jest lekiem do stosowania w stanach nadpobudliwości nerwowej, w sytuacjach wyjątkowo stresowych i przy zaburzeniach zasypiania. Zawiera naturalne ekstrakty roślinne, które pomagają znaleźć równowagę…

14.91 

Zastosowanie Propolis 7% płyn (Opakowanie: 20 ml)Propolis 7% płyn (Opakowanie: 20 ml) to suplement diety dla osób szukających naturalnych sposobów na wzmocnienie odporności. Propolis jest bogaty w cenne substancje aktywne wspierające organizm w walce z chorobotwó…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief