Konsultacja merytoryczna:

Neostigmin Jelfa

Neostygmina zwiększa siłę mięśni poprzez hamowanie działania acetylocholinoesterazy – enzymu hamującego przewodzenie impulsów nerwowych do mięśni.

Lek Neostigmin Jelfa jest stosowany:
– w leczeniu nużliwości mięśni (nietypowa męczliwość i osłabienie mięśni po normalnym wysiłku),
– w celu przywrócenia czynności pęcherza moczowego i przewodu pokarmowego po operacjach,
– w celu odwracania działania wywołanego przez leki zwiotczające stosowane podczas zabiegów medycznych.

Jaki jest skład Neostigmin Jelfa, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest neostygminy metylosiarczan. 1 ml roztworu zawiera 0,5 mg neostygminy metylosiarczanu.

Inne składniki leku to sodu chlorek, kwas solny (do dostosowania pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Neostigmin Jelfa – jak stosować ten lek?

Lek Neostigmin Jelfa jest stosowany w postaci wstrzyknięć domięśniowych, dożylnych lub podskórnych.

Lek Neostigmin Jelfa powinien być podawany przez wykwalifikowany personel medyczny posiadający odpowiednią wiedzę jak stosować lek.

Dawkowanie leku Neostigmin Jelfa ustala lekarz.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego zastosowania leku przez kogoś innego, należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub najbliższego szpitala.

Ze względu na to, że lek Neostigmin Jelfa jest stosowany w placówkach medycznych pod nadzorem personelu medycznego, przedawkowanie leku jest mało prawdopodobne.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Neostigmin Jelfa – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania leku z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Neostigmin Jelfa w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lek Neostigmin Jelfa może być stosowany u kobiet w ciąży jedynie wówczas, gdy lekarz, po starannej ocenie uzna, że potencjalne korzyści przeważają nad możliwymi zagrożeniami.

Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią. Lekarz zdecyduje, czy należy zaprzestać karmienie piersią czy stosowania tego leku.

Ulotka Neostigmin Jelfa – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Neostigmin Jelfa, 0,5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Neostigmini metilsulfas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 113.00 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Neostigmin Jelfa m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Neostigmin Jelfa, 0,5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Neostigmini metilsulfas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 31 razy

Rozmiar plku 120.45 KB

Cena - ile kosztuje Neostigmin Jelfa?

Cena Neostigmin Jelfa i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Neostigmin Jelfa.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Neostigmin Jelfa? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Dermasel sól do kąpieli z Morza Martwego z olejkiem lawendowym (Opakowanie: 1 op.)Harmonijne połączenie naturalnych minerałów z Morza Martwego oraz aromatycznych olejków lawendy, sprawi iż kąpiel po stresującym i pełnym napięcia oraz zgiełku dniu, przyniesie wyczekiwane ukojenie. Chwila relaksu i odpoczynku podczas kąpieli, dzięki aromatowi lawendy, będzie idealnym zakończeniem dnia.Skład1 opakowanie zawiera:
400g…

Zastosowanie Weleda Belebendes rewitalizujący tonik do włosów (Opakowanie: 100 ml)Weleda Belebendes rewitalizujący tonik do włosów (Opakowanie: 100 ml) to rewitalizujący tonik z olejku rozmarynowego, który został dodatkowo wzbogacony w cenne wyciągi z liści chrzanu i rozchodnika. Dzięki zawartym w nim składnikom wzmacnia włosy i utrzymuje zdrową skórę głowy co pozwala nadać włosom piękny wyglą…

Zastosowanie Hydrooptima Senior (Opakowanie: 20 )Hydrooptima Senior (Opakowanie: 20 ) to suplement diety przeznaczony dla osób starszych. Wspiera utrzymania prawidłowego nawodnienia organizmu, równowagi elektrolitowej, odpowiedniej kondycji kości i mięśni. Przyczynia się do utrzymania funkcji psychologicznych.
Efekt działania Hydrooptima Senior (Opakowanie: 20 )Hydrooptima Senior (Opakowanie: 20 ) zawiera cztery substancje, które są odpowiedzialne za gospodarkę elektrolitową i wodną w organizmie: sód, potas, chlor i magnez. Odpowiadają one za prawidł…

Zastosowanie Blue Berry Plus (Opakowanie: 60 )Blue Berry Plus (Opakowanie: 60 ) jest suplementem diety przeznaczonym do dietetycznego procesu wzmacniania i wspierania prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Preparat może wpłynąć korzystnie na zniwelowanie deficytów cynku i miedzi.
Spożywanie preparatu przeznaczone jest dla osób borykających się z nadmiernym ryzykiem osłabienia wzroku związanego z niedoborami luteiny czy witaminy A w organizmie.
Suplement zalecany jest także…

Zastosowanie Dr Theiss Olivenoel mydło roślinne (Opakowanie: 100 g)Dr Theiss Olivenoel mydło roślinne (Opakowanie: 100 g) zawiera czyste oleje roślinne przyjazne dla delikatnej skóry ciała czy twarzy. Cenna oliwa z oliwek utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry i głęboko ją odżywia. W przeciwieństwie do tradycyjnego mydła Dr Theiss Olivenoel mydło roślinne (Opakowanie: 100 g) zapobiega przesuszeniu skóry, pozostawiają…