Konsultacja merytoryczna:

Neospasmina Extra

Lek przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Neospasmina Extra to lek wytwarzany w postaci kapsułek twardych, zawierający jako główny składnik wyciąg wodno-alkoholowy z korzenia kozłka lekarskiego (waleriany). W skład leku wchodzi również wyciąg suchy z liścia melisy oraz witamina B6 i magnez.
Produkt stosuje się tradycyjnie jako lek uspokajający.

Wskazania do stosowania:
– tradycyjnie w łagodnych stanach napięcia nerwowego;
– tradycyjnie jako środek wspomagający w okresowych trudnościach z zasypianiem.

Jaki jest skład Neospasmina Extra, jakie substancje zawiera?

– Każda kapsułka twarda zawiera:
250 mg wyciągu wodno-alkoholowego z Valeriana officinalis L., radix (korzeń kozłka) (DERpierwotny 3-6:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V);
50 mg wyciąg suchego z Melissa officinalis L., folium (liść melisy) (DER 6-8:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda; 80 mg tlenku magnezu ciężkiego i 5 mg witaminy B6.

– Pozostałe składniki to: krzemu dwutlenek koloidalny, glukoza, skrobia żelowana kukurydziana, kwas stearynowy. Skład osłonki kapsułki żelatynowej: tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172), indygotyna (E 132), azorubina (E 122), żelatyna wołowa (E 441).

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Neospasmina Extra – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podanie doustne.
Dorośli: od 1 do 2 kapsułek od 1 do 3 razy na dobę. Maksymalnie do 6 kapsułek na dobę.
W przypadku trudności z zasypianiem jednorazowo 2 kapsułki na 30-60 minut przed snem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Korzeń kozłka w dawkach większych niż 20 g (co odpowiada 13 kapsułkom leku) może powodować objawy takie jak: zmęczenie, skurcze brzucha, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, drżenie rąk i rozszerzenie źrenic, które najczęściej ustępują w ciągu 24 godzin.
W przypadku przyjęcia znacznie wyższej dawki od zalecanej należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Neospasmina Extra – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Neospasmina Extra w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Brak danych dotyczących wpływu na płodność.

Ulotka Neospasmina Extra – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NEOSPASMINA EXTRA, kapsułki twarde (Valerianae extractum hydroalcoholicum siccum + Melissae folii extractum siccum+ Magnesii oxidum ponderosum + Pyridoxini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 111.36 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Neospasmina Extra m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NEOSPASMINA EXTRA, kapsułki twarde (Valerianae extractum hydroalcoholicum siccum + Melissae folii extractum siccum+ Magnesii oxidum ponderosum + Pyridoxini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 109.14 KB

Cena - ile kosztuje Neospasmina Extra?

Cena Neospasmina Extra i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Neospasmina Extra.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Neospasmina Extra? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

FIGURA NO-APPETITE FIX to naturalny preparat w postaci roztworu, który wspomaga proces redukcji tkanki tłuszczowej i powoduje widoczną utratę zbędnych kilogramów. Zmniejsza łaknienie powodując uczucie sytości.

Omega Prim, to suplement diety, który zawiera olej z ryb bogaty w kwasy tłuszczowe Omega-3 DHA i EPA, a także cenny dla zdrowia człowieka koenzym Q10 i selen. Cała formuła preparatu, skomponowana została…

Lipidon Minus to suplement diety, którego skład zawiera oryginalne połączenie ekstraktu z Gymnema sylvestre, papai, Yerba Mate - surowców, które naturalnie wspomagają proces odchudzania oraz mają znaczenie dla utrzymania prawidłowego metabolizmu.

Preparat przeznaczony dla kobiet jako uzupełnienie ich codziennej diety w specjalnie skomponowany zestaw witamin i minerałów. Suplement diety Centrum Ona zawiera między innymi wapń, żelazo, cynk oraz witaminy: A, C, D, E, witaminy z grupy B.

Innowacyjne podejście do leczenia biegunek u dzieci powyżej 1. roku życia. Wyrób medyczny LenoDiar Pediatric zawiera unikalny kompleks molekularny Actitan-F, który wpływa na ograniczenie epizodów biegunki i normalizuje konsystencję stolca.

Coś dla fanów orzeszków ziemnych i wielbicieli masła orzechowego! Olej arachidowy z pierwszego tłoczenia nierafinowany w unikalny sposób wzbogaci smak potraw i pomoże uzupełnić codzienną dietę w kwas linolowy.

Aż 250 kapsułek Cascara Sagrada 450mg w jednym opakowaniu. Suplement diety zawiera naturalny składnik wspierający prawidłowe funkcjonowanie jelit, czyli korę szakłaka amerykańskiego. Preparat dla osób powyżej 18. roku życia.

HYDRONEA Citron przeznaczony jest dla niemowląt, dzieci i dorosłych do uzupełnienia płynów i składników mineralnych.

Vita Max Gardło lizaki o smaku owocowym, które wspomagają nawilżenie gardła i krtani w przebiegu przeziębienia, anginy, infekcji oraz łagodzą podrażnienia w obrębie jamy ustnej. Skład oparty na naturalnych surowcach.

Dermosan krem odżywia i wzmacnia skórę osłabioną, hamuje proces jej wysuszania, chroni również przed wiatrem i mrozem. Zawiera witaminy A i E niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju naskórka.

Czerwony Ryż stanowi źródło nie tylko witaminy z grupy B, ale również monakoliny K – składnika znanego z tego, że skutecznie obniża poziom cholesterolu w organizmie (przy dawce wynoszącej 10 mg).

OLEJEK ROZMARYNOWY to naturalny preparat, który wspomaga oczyszczanie jam nosowych przy katarze, a także poprawia samopoczucie i łagodzi kaszel. Działa tonizująco na pracę serca.

Preparat Colosan Ex to niezwykle cenna mieszanina naturalnych roślinnych składników wspomagających pracę jelit.

Suplement diety Lizak Cholinex zawiera cenne ekstrakty z plechy porostu islandzkiego i korzenia prawoślazu lekarskiego. Preparat polecany jest dla dzieci powyżej 3. roku życia jako uzupełnienie diety w składniki, które działają kojąco na gardł…

Roślinne wsparcie dla górnych dróg oddechowych. Suplement diety Tymianek z podbiałem pozwala uzupełnić codzienną dietę w składniki, które wspierają gardło i struny głosowe. Jego stosowanie polecane jest zwłaszcza przy suchym…

Preparat Hepato Protect wykorzystuje dobroczynne działanie ekstraktu z karczocha zwyczajnego i rdestu ptasiego w celu poprawienia funkcjonowania pracy wątroby oraz całego układu pokarmowego.

OLIMP B12 Forte Bio-Complex to suplement diety wspomagający pracę układu krwiotwórczego. Wspiera metabolizm homocysteiny i uczestniczy w prawidłowym przebiegu powstawania krwi oraz jej krzepnięcia. Zapobiega anemii.

Witaminy z grupy B oraz roślinne składniki zawarte w suplemencie diety Help4Brain wspierają pamięć i koncentrację, a także zdolność uczenia się. Preparat uzupełnia codzienną dietę osób dorosłych m.in. w kwas foliowy, witaminy…

LINEA CONTROL to naturalny, złożony preparat regulujący poziom cukru we krwi. Zatrzymuje proces gromadzenia się lipidów i wspiera ich spalanie. Ogranicza łaknienie i wspomaga kontrolę masy ciała.

Calcium to suplement diety w postaci tabletek musujących. Polecany do stosowania w celu uzupełnienia niedoborów tego pierwiastka w organizmie. Wapń odgrywa istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu ludzkiego.