Konsultacja merytoryczna:

Nasivin Soft 0,05%

Lek Nasivin soft 0,05% zawiera jako substancję czynną oksymetazoliny chlorowodorek, który zwęża naczynia krwionośne.

Podanie leku Nasivin soft 0,05% zmniejsza obrzęk zmienionej zapalnie błony śluzowej i hamuje nadmierne wydzielanie, co ułatwia swobodne oddychanie przez nos. Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa powoduje również otwarcie i rozszerzenie przewodów odprowadzających zatok przynosowych i odblokowuje trąbki słuchowe. Ułatwia to usuwanie wydzieliny i wyleczenie zakażenia bakteryjnego. Lek Nasivin soft 0,05% w porównaniu z roztworem soli fizjologicznej, skraca średni czas ostrego zapalenia błony śluzowej nosa (zatkany nos, katar, kichanie, złe samopoczucie) z 6 do 4 dni.
Nasivin soft 0,05% nie zawiera substancji konserwujących.

Lek Nasivin soft 0,05% stosuje się w obrzęku błon śluzowych występującym w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego.

Jaki jest skład Nasivin Soft 0,05%, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek. 1 ml roztworu zawiera 0,5 mg oksymetazoliny chlorowodorku. 1 dawka aerozolu o objętości 45 mikrolitra zawiera 22,5 mikrograma oksymetazoliny chlorowodorku.

– Inne składniki leku to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, glicerol 85%, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Nasivin Soft 0,05% – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Nasivin soft 0,05% jest przeznaczony wyłącznie do podawania donosowego (również w zapaleniu trąbki słuchowej i w zapaleniu ucha środkowego).

Opakowanie leku powinno być używane tylko przez jedną osobę.

Lek Nasivin soft 0,05% może być tylko stosowany u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Leku nie należy stosować u niemowląt i dzieci w wieku do 6 lat.

Dorośli i dzieci wieku powyżej 6 lat
1 dawka aerozolu Nasivin soft 0,05% do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę.
Leku nie należy stosować dłużej niż 5 do7 dni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nasivin Soft 0,05% – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nasivin Soft 0,05% w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku u kobiet w ciąży lub karmiących piersią należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku w okresie ciąży lub karmienia piersią. Nie należy zwiększać zalecanej dawki.

Ulotka Nasivin Soft 0,05% – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NASIVIN SOFT 0,05%, 0,5 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór (Oxymetazolini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 136.69 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nasivin Soft 0,05% m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NASIVIN SOFT 0,05%, 0,5 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór (Oxymetazolini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 179.97 KB

Cena - ile kosztuje Nasivin Soft 0,05%?

Cena Nasivin Soft 0,05% i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Nasivin Soft 0,05%.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Nasivin Soft 0,05%? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie LinoComplex Witamina D3 2000 j.m. (Opakowanie: 60 )LinoComplex Witamina D3 2000 j.m. (Opakowanie: 60 ) to suplement diety dostarczający dodatkową porcję witaminy D3 do codziennej diety. Preparat może wpłynąć korzystnie na sprawność układu odpornościowego organizmu.
Produkt przeznaczony jest dla osób borykających się z niedoborami witaminy D3 w organizmie, szczególnie w okresie zwiększonego zapotrzebowania związanego z aktywnością fizyczną lub paleniem papierosów…

Zastosowanie Moilec (Opakowanie: 10 )Moilec (Opakowanie: 10 ) jest lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym stosowanym w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w leczeniu zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
Efekt działania Moilec (Opakowanie: 10 )…

Zastosowanie Sachol żel stomatologiczny (Opakowanie: 10 g)Sachol żel stomatologiczny (Opakowanie: 10 g) to lek w postaci żelu o działaniu przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym do stosowania w jamie ustnej.

Żel Sachol znajduje zastosowanie przy stanach zapalnych dziąseł, błony śluzowej jamy ustnej czy chorobach zębów. Łagodzi dolegliwości związane z owrzodzeniem czy aftami.
Efekt działania Sachol żel stomatologiczny (Opakowanie: 10 g)Żel na dziąsła posiada…

Dulcosoft (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Ibuprom MAX Sprint kapsułki (Opakowanie: 40 )Ibuprom MAX Sprint kapsułki (Opakowanie: 40 ) to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Stosowany w przebiegu przeziębienia i grypy, dolegliwości bólowych zębów, mięśni, układu kostno-stawowego czy mięsiączkowych. Efekt działania Ibuprom MAX Sprint kapsułki (Opakowanie: 40 )Ibuprofen, składnik aktywny produktu, jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Hamuje enzymy cyklooksygenaz - enzymów odpowiedzialnych za…