Konsultacja merytoryczna:

Naltrexone Hydrochloride Accord

Substancja czynna, chlorowodorek naltreksonu, należy do grupy leków działających na układ nerwowy – leków stosowanych w leczeniu uzależnień.

W jakim celu stosuje się lek Naltrexone Hydrochloride Accord
Chlorowodorek naltreksonu stosuje się w skojarzeniu z innymi lekami lub innymi metodami leczenia, aby pomóc pacjentom uzależnionym od narkotyków, takich jak heroina (opioidy), przezwyciężyć uzależnienie. Jest on również wskazany jako lek wspomagający utrzymanie abstynencji w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Naltrekson blokuje receptory w mózgu, a w ten sposób blokuje działanie opioidów. Pacjenci nie doświadczają już stanu euforii, którego doświadczali po przyjęciu opioidów.

Jaki jest skład Naltrexone Hydrochloride Accord, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest chlorowodorek naltreksonu. Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg chlorowodorku naltreksonu.

– Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Otoczka: hypromeloza (E464), makrogol 400, polisorbat 80 (E433), żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171)

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Naltrexone Hydrochloride Accord – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka to 1 tabletka na dobę, chyba że lekarz przepisze inaczej.
– Lek Naltrexone Hydrochloride Accord należy przyjmować doustnie, popijając niewielką ilością płynu.
– Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Naltrexone Hydrochloride Accord nie wolno stosować żadnych innych opioidów przez okres 7–10 dni. Przed rozpoczęciem leczenia lekarz może wykonać badanie, aby ustalić czy w organizmie pacjenta nie ma pozostałości tych leków.

Zazwyczaj leczenie rozpoczyna się od podania dawki wynoszącej pół tabletki na dobę (25 mg), którą później zwiększa się do jednej tabletki na dobę (50 mg).

– Lek Naltrexone Hydrochloride Accord należy stosować wyłącznie w celu leczenia zaburzenia, na które lekarz przepisał ten lek.
– Ważne, aby lek przyjmować i dawkować ściśle według zaleceń lekarza.
– Ważne, aby kontynuować przyjmowanie leku Naltrexone Hydrochloride Accord przez okres jaki zalecił lekarz. Leczenie może trwać przez trzy miesiące lub dłużej, zależnie od decyzji lekarza.

Lek Naltrexone Hydrochloride Accord należy stosować w połączeniu z innymi metodami leczenia.

W razie zaobserwowania zbyt silnego lub zbyt słabego działania leku Naltrexone Hydrochloride Accord należy zapytać o radę lekarza lub farmaceutę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana liczby tabletek, należy bezzwłocznie poinformować o tym lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Naltrexone Hydrochloride Accord – czy mogę spożywać alkohol?

Przyjmowanie jedzenia i picia nie ma wpływu na terapię lekiem Naltrexone Hydrochloride Accord.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Naltrexone Hydrochloride Accord w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku Naltrexone Hydrochloride Accord w czasie ciąży.

Nie wiadomo, czy naltrekson przenika do mleka matki. Ze względu na to, że nie ustalono bezpieczeństwa stosowania naltreksonu u dzieci i niemowląt, nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku Naltrexone Hydrochloride Accord.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Naltrexone Hydrochloride Accord – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Naltrexone Hydrochloride Accord, 50 mg, tabletki powlekane (Naltrexoni hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 80 razy

Rozmiar plku 79.22 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Naltrexone Hydrochloride Accord m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Naltrexone Hydrochloride Accord, 50 mg, tabletki powlekane (Naltrexoni hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 51 razy

Rozmiar plku 103.74 KB

Cena - ile kosztuje Naltrexone Hydrochloride Accord?

Cena Naltrexone Hydrochloride Accord i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Naltrexone Hydrochloride Accord.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Naltrexone Hydrochloride Accord? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Naltrexone Hydrochloride Accord”

  1. Mam 77 lat i na imię Georg.Jestem po zastosowaniu tego leku Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę do mnie zatelefonować: 516-260-853.Opis działania leku mi całą stronę formatu A-4.Trudno byłoby to zmieścić tutaj !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ototalgin (Opakowanie: 10 g)Ototalgin (Opakowanie: 10 g) to lek przeznaczony do doraźnego stosowania w przypadku występowania stanów zapalnych zewnętrznego przewodu słuchowego. Krople przyczyniają się do zahamowania rozwoju stanu zapalnego.
Preparat przeznaczony jest do stosowania w przypadku występowania stanów zapalnych lub doświadczeń bólowych zewnętrznego przewodu słuchowego.
Produkt zalecany jest także do użycia przez osoby borykające się z…

Zastosowanie Farmona Jantar odżywka wcierka do włosów (Opakowanie: 100 ml)Farmona Jantar odżywka wcierka do włosów (Opakowanie: 100 ml) jest wspierającą odżywką dla włosów zniszczonych albo osłabionych. Unikalna receptura wykorzystująca właściwości bursztynu pozwala utrzymać zdrowe włosy przez długi czas.

Odżywka do włosów Jantar może być stosowana u osób doświadczają…

Zastosowanie Pelavo Multi 6+ syrop (Opakowanie: 120 ml)Pelavo Multi 6+ syrop (Opakowanie: 120 ml) to suplement diety dla dzieci od 6. roku życia. Zawiera substancje przeciwbakteryjne i wspierające naturalną odporność organizmu. Minimalizuje ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych oraz łagodzi ich dolegliwości.Efekt działania Pelavo Multi 6+ syrop (Opakowanie: 120 ml)Lipa jest powszechnie stosowana w czasie przeziębienia i grypy - ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Delikatnie uspokaja i…

Zastosowanie Sylimarol Cholesterol (Opakowanie: 30 )Sylimarol Cholesterol (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zmniejszający poziom cholesterolu we krwi. Zmniejsza ryzyko miażdżycy i choroby wieńcowej. Wpływa na prawidłową pracę wątroby. Zawiera tylko naturalne ziołowe ekstrakty. Efekt działania Sylimarol Cholesterol (Opakowanie: 30 )Sylimarol Cholesterol (Opakowanie: 30 ) zawiera wyciąg z ziela karczocha, który jest bogaty w sylimarynę. Ma ona działanie żółciopędne i żółciotwórcze. Zmniejsza…

Zastosowanie Sagella pH 3,5 emulsja do higieny intymnej (Opakowanie: 250 ml)Sagella pH 3,5 emulsja do higieny intymnej (Opakowanie: 250 ml) zapewnia łagodną pielęgnację strefy intymnej dzięki kwasowi mlekowemu i szałwii. Naturalne składniki z kwasem mlekowym i wyciągiem z szałwii pomagają utrzymać delikatną skórę okolic płciowych w równowadze, wspierają naturalne funkcje ochronne skóry, pomagają chronić przed zakażeniem.
Efekt działania Sagella pH 3,5 emulsja…