NALOXONUM HYDROCHLORICUM WZF

KATEGORIA:
LEKI OGÓLNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

NALOXONUM HYDROCHLORICUM WZF - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku NALOXONUM HYDROCHLORICUM WZF. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku NALOXONUM HYDROCHLORICUM WZF w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - NALOXONUM HYDROCHLORICUM WZF CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA NALOXONUM HYDROCHLORICUM WZF? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Naloxonum hydrochloricum WZF zawiera jako substancję czynną nalokson i należy do grupy leków zwanych antagonistami opioidów.

Lek Naloxonum hydrochloricum WZF odwraca (blokuje) niepożądane działania silnych leków przeciwbólowych – opioidów (np. morfiny), takie jak trudności w oddychaniu i senność.

Lek Naloxonum hydrochloricum WZF stosuje się:
– w przypadku zastosowania zbyt dużej dawki silnych leków przeciwbólowych (opioidów) i wystąpienia nasilonych trudności z oddychaniem;
– w celu odwrócenia działania opioidów zastosowanych podczas operacji;
– w celu leczenia problemów z oddychaniem u noworodków, których matki otrzymały opioidy podczas porodu;
– w celu określenia, czy przyczyną zatrucia są opioidy.

SKŁAD NALOXONUM HYDROCHLORICUM WZF, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest naloksonu chlorowodorek. 1 ml roztworu zawiera 400 mikrogramów naloksonu chlorowodorku (w postaci naloksonu chlorowodorku dwuwodnego).

– Pozostałe składniki to: sodu chlorek, kwas solny rozcieńczony (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Zobacz opisy substancji czynnych oraz przykłady leków, które je zawierają - dowiedz się więcej.

JAKIE JEST DAWKOWANIE NALOXONUM HYDROCHLORICUM WZF? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Naloxonum hydrochloricum WZF jest zawsze podawany przez personel medyczny.

Lek może być podawany:
– dożylnie – wstrzykiwany bezpośrednio do żyły lub podawany w kroplówce;
– domięśniowo;
– podskórnie.

Dawkę leku określa lekarz. Zastosowana dawka zależy od masy ciała, stanu pacjenta oraz rodzaju i ilości zastosowanego opioidu.

Leki wchodzą w rozmaite interakcje z innymi substancjami. Upewnij się, że wiesz jak bezpiecznie przyjmować leki, by były skuteczne - dowiedz się więcej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI NALOXONUM HYDROCHLORICUM WZF, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

– Po zastosowaniu znacznie większej niż zalecana dawki naloksonu odnotowywano nudności, wymioty, dreszcze, przyspieszony, pogłębiony oddech, a u pacjentów po operacji może wystąpić zniesienie działania przeciwbólowego i pobudzenie. Nasilone objawy mogą wymagać intensywnej opieki medycznej.

– Lek jest podawany przez personel medyczny, dlatego jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał więcej leku niż powinien.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych na temat stosowania Naloxonum hydrochloricum WZF z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ NALOXONUM HYDROCHLORICUM WZF W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka:
– jest w ciąży;
– przypuszcza, że jest w ciąży;
– planuje ciążę;
– karmi piersią.

O zastosowaniu leku Naloxonum hydrochloricum WZF decyduje lekarz.
Nalokson może być stosowany u kobiet w ciąży tylko w przypadkach, gdy jego zastosowanie jest konieczne.
Nalokson może być zastosowany w drugiej fazie porodu w celu odwrócenia trudności z oddychaniem, spowodowanych podaniem opioidów rodzącej.

ULOTKA LEKU NALOXONUM HYDROCHLORICUM WZF – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – NALOXONUM HYDROCHLORICUM WZF CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

NALOXONUM HYDROCHLORICUM WZF OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here