Kategorie powiązane: N,

Nalewka bursztynowa

Nalewka bursztynowa – roztwór na skórę.

Wskazania do stosowania:
Wspomagająco przy bólach głowy i przeziębieniach.

Jaki jest skład Nalewka bursztynowa, jakie substancje zawiera?

100 g roztworu zawiera): Succinum (bursztyn) – 0,1 g. Zawiera min. 92% (v/v) etanolu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Nalewka bursztynowa – jak stosować ten lek?

Dorośli:
– przy bólach głowy i migrenach nacierać niewielką ilością na kark, nadgarstki, skronie i czoło.
– przy przeziębieniach nacierać plecy lub klatkę piersiową.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Możliwe wystąpienie działań niepożądanych związanych z zawartością etanolu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nalewka bursztynowa – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nalewka bursztynowa w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania nie zaleca się stosowania w okresie ciął i karmienia piersią. Brak danych na temat wpływu na płodność’

Ulotka Nalewka bursztynowa – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki dla pacjenta.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nalewka bursztynowa m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Nalewka bursztynowa - forum pacjentów

Stosujesz Nalewka bursztynowa? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

3 komentarze do wpisu „Nalewka bursztynowa”

  1. Dzięki za przypomnienie o istnieniu nalewki bursztynowej i jej właściwościach. Bardzo cenny komentarz panie Józefie, dziękuje bardzo. Serdecznie pozdrawiam i życzę trwania w zdrowiu.

    Odpowiedz
    • Nalewkę bursztynową biorę już od piętnastu lat i pomimo pracy na budowie nigdy nie chorowałem na grypę .W czasach epidemii dżumy ci, którzy wydobywali i obrabiali bursztyn w Królewcu, nigdy nie byli zainfekowani, również, substancje czynne uzyskane z bursztynu, w tym kwas 1,4-butanodiowy, są w stanie zwalczać niektóre bakterie chorobotwórcze, w tym gronkowca złocistego, nie szkodząc pożytecznym mikroorganizmom jelitowym. Ojciec Klimuszko pisze że TRZY KROPLE nalewki bursztynowej [ spirytus plus bursztyn] zabezpieczają nas przed wirusami w czasie szalejącej epidemii .W swojej książce Powróćmy do ziół leczniczych pisze również że należy dodatkowo zwiększyć ilość przyjmowanych kropel trzy razy dziennie[ oprócz leków standardowych] gdy już zachorujemy . Żeby skrócić czas trwania choroby i uniknąć POWIKŁAŃ ,należy również nacierać plecy , piersi ,stopy i pod kolanami. Pomimo wspólnej kwarantanny z osobą horą na korona wirusa nie zachorowałem lub przeszedłem to bezobjawowo. Życzę dużo zdrowia Józef

      Odpowiedz

Dodaj komentarz