Nalewka bursztynowa

Nalewka bursztynowa – roztwór na skórę.

Wskazania do stosowania:
Wspomagająco przy bólach głowy i przeziębieniach.

Jaki jest skład Nalewka bursztynowa, jakie substancje zawiera?

100 g roztworu zawiera): Succinum (bursztyn) – 0,1 g. Zawiera min. 92% (v/v) etanolu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Nalewka bursztynowa – jak stosować ten lek?

Dorośli:
– przy bólach głowy i migrenach nacierać niewielką ilością na kark, nadgarstki, skronie i czoło.
– przy przeziębieniach nacierać plecy lub klatkę piersiową.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Możliwe wystąpienie działań niepożądanych związanych z zawartością etanolu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nalewka bursztynowa – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nalewka bursztynowa w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania nie zaleca się stosowania w okresie ciął i karmienia piersią. Brak danych na temat wpływu na płodność’

Ulotka Nalewka bursztynowa – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki dla pacjenta.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nalewka bursztynowa m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Opinie o Nalewka bursztynowa - forum pacjentów

Stosujesz Nalewka bursztynowa? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

3 komentarze do wpisu „Nalewka bursztynowa”

  1. Dzięki za przypomnienie o istnieniu nalewki bursztynowej i jej właściwościach. Bardzo cenny komentarz panie Józefie, dziękuje bardzo. Serdecznie pozdrawiam i życzę trwania w zdrowiu.

    Odpowiedz
    • Nalewkę bursztynową biorę już od piętnastu lat i pomimo pracy na budowie nigdy nie chorowałem na grypę .W czasach epidemii dżumy ci, którzy wydobywali i obrabiali bursztyn w Królewcu, nigdy nie byli zainfekowani, również, substancje czynne uzyskane z bursztynu, w tym kwas 1,4-butanodiowy, są w stanie zwalczać niektóre bakterie chorobotwórcze, w tym gronkowca złocistego, nie szkodząc pożytecznym mikroorganizmom jelitowym. Ojciec Klimuszko pisze że TRZY KROPLE nalewki bursztynowej [ spirytus plus bursztyn] zabezpieczają nas przed wirusami w czasie szalejącej epidemii .W swojej książce Powróćmy do ziół leczniczych pisze również że należy dodatkowo zwiększyć ilość przyjmowanych kropel trzy razy dziennie[ oprócz leków standardowych] gdy już zachorujemy . Żeby skrócić czas trwania choroby i uniknąć POWIKŁAŃ ,należy również nacierać plecy , piersi ,stopy i pod kolanami. Pomimo wspólnej kwarantanny z osobą horą na korona wirusa nie zachorowałem lub przeszedłem to bezobjawowo. Życzę dużo zdrowia Józef

      Odpowiedz

Dodaj komentarz