Mucosit

Mucosit to produkt leczniczy w postaci żelu do stosowania na dziąsła. Jest stosowany jako środek ściągający, przeciwzapalny i przeciwbakteryjny w leczeniu chorób przyzębia oraz stanów zapalnych jamy ustnej. Może być stosowany po zabiegach chirurgicznych na przyzębiu, ale tylko na podstawie zaleceń stomatologa. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego leku. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Mucosit. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Mucosit żel stosuje się powierzchniowo jako środek ściągający, przeciwzapalny, przeciwbakteryjny oraz miejscowo znieczulający, przyspieszający ziarninowanie i gojenie się ran.

Lek do stosowania miejscowego na błony śluzowe jamy ustnej jako tradycyjnie stosowany środek wspomagający w leczeniu chorób przyzębia oraz stanach zapalnych jamy ustnej (np. odleżyny po protezach zębowych). W stanach po zabiegach chirurgicznych na przyzębiu można stosować produkt wyłącznie ze wskazań lekarza stomatologa.

Jaki jest skład Mucosit, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są: wyciąg gęsty z: koszyczka rumianku, koszyczka nagietka, liścia podbiału, kory dębu, liścia szałwii, ziela tymianku (Extractum spissum (6-12:1) ex: Matricariae anthodio 2,0 cz., Calendulae anthodio 0,5 cz., Farfarae folio 1,4 cz., Quercus cortice 3,0 cz., Salviae folio 2,0 cz., Thymi herba 1,0 cz; ekstrahenty: metanol 90 % [v/v], woda) – 10,0 g/100 g, alantoina (Allantoinum) – 0,1 g/100 g; olejek eteryczny rumiankowy (Matricariae aetheroleum) – 0,3 g/100 g; olejek eteryczny miętowy (Menthae piperitae aetheroleum) – 0,3 g/100 g.

– Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: lidokainy chlorowodorek, sodu benzoesan E211, karbomer, sodu wodorotlenek, bronopol, etylu parahydroksybenzoesan E214, woda oczyszczona.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:
, , , , ,

Dawkowanie preparatu Mucosit – jak stosować?

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: Lek należy stosować bezpośrednio po wyszczotkowaniu zębów, 1 – 2 cm żelu wcierać w dziąsła 2 – 3 razy dziennie przez 3 minuty za pomocą opuszki palca lub miękkiej szczoteczki. W przypadku nakładania żelu palcem należy dokładnie umyć ręce przed i po aplikacji.

Można też nakładać żel za pomocą patyczków higienicznych.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych dotyczących przedawkowania leku Mucosit.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mucosit – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania leku Mucosit z jedzeniem i piciem.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Mucosit w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania nie stosować leku w czasie ciąży i karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Mucosit

Ulotka Mucosit – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Mucosit przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Mucosit m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Mucosit w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Mucosit

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Mucosit? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Mucosit. Podziel się doświadczeniami na forum.