Konsultacja merytoryczna:

Mucofluid

Mucofluid jest lekiem upłynniającym śluz i ułatwiającym usuwanie wydzieliny z nosa.

Lek Mucofluid jest wskazany w miejscowym, objawowym leczeniu niedrożności nosa spowodowanej przez nadmierną lub zbyt lepką wydzielinę.

Jaki jest skład Mucofluid, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest mesna. 1 ml roztworu zawiera 50 mg mesny. Jedna dawka leku zawiera 5 mg mesny.

Pozostałe składniki to: disodu edetynian, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Mucofluid – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj podaje się jedną dawkę do każdego otworu nosowego w razie potrzeby, średnio 4 razy na dobę, aż do ustąpienia objawów.dni lub której towarzyszy krew lub gorączka, należy skontaktować się z lekarzem. Należy również postępować zgodnie z instrukcją w części „Ostrzeżenia i środki ostrożności” punktu 2 w załączonej poniżej ulotce.

Szczegółowa instrukcja stosowania znadduje sie w załącznej poniżej ulotce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dotychczas nie opisano żadnych przypadków przedawkowania leku. W razie przedawkowania zalecane jest leczenie objawowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mucofluid – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Mucofluid w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Brak wystarczających danych dotyczących stosowania mesny u kobiet w ciąży. Nie należy stosować leku Mucofluid w ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.

Należy unikać stosowania leku Mucofluid podczas karmienia piersią lub przerwać karmienie piersią w czasie leczenia lekiem Mucofluid.

Ulotka Mucofluid – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Mucofluid, 50 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór (Mesnum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 79 razy

Rozmiar plku 168.38 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Mucofluid m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Mucofluid, 50 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór (Mesnum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 65 razy

Rozmiar plku 204.83 KB

Cena - ile kosztuje Mucofluid?

Cena Mucofluid i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Mucofluid.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Mucofluid? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vichy Dezodorant owocowy odświeżający z pompką (Opakowanie: 100 ml)Vichy Dezodorant owocowy odświeżający z pompką (Opakowanie: 100 ml) zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi ciała. Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry i nie pozostawia widocznych ś…

Zastosowanie Active Legs (Opakowanie: 30 )Active Legs (Opakowanie: 30 ) to suplement diety w formie tabletek wspomagający prawidłową pracę naczyń krwionośnych, a także przyczyniający się do złagodzenia uczucia zmęczonych nóg.
Produkt polecany jest dla osó…

MOmMe Delikatne Mlecz.pielęgnacyjne d/dzieci (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie D-Vitum witamina D dla niemowląt 400 j.m. kapsułki twist-off (Opakowanie: 96 )D-Vitum witamina D dla niemowląt 400 j.m. kapsułki twist-off (Opakowanie: 96 ) to suplement diety dla niemowląt z witaminą D3. Umożliwia prawidłowy rozwój…

Zastosowanie Xylometazolin VP krople do nosa (Opakowanie: 10 ml)Xylometazolin VP krople do nosa (Opakowanie: 10 ml) to krople do nosa łagodzące katar i zmniejszające ilość zalegającej w zatokach wydzieliny.

Krople do nosa Xylometazolin łagodzą dolegliwości związane…