Mucofalk O

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Mucofalk O (Orange) zawiera łupiny nasienne babki jajowatej i jest produktem leczniczym roślinnym stosowanym:
– w leczeniu nawykowych zaparć stolca;
– w stanach, w których pożądane jest ułatwione opróżnienie jelit z miękkim stolcem, np. bolesne wypróżnienia po operacjach odbytu lub odbytnicy, przy szczelinach odbytu, chorobie hemoroidalnej;
– u pacjentów, u których pożądane jest przyjmowanie zwiększonej dziennej porcji błonnika pokarmowego, np. wspomagająco przy zaparciach będących objawem dominującym w zespole jelita drażliwego lub jako środek wspomagający dietę u pacjentów z hipercholesterolemią.

Mucofalk O stosuje się u dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest łupina nasienna babki jajowatej.
Każda saszetka (5 g granulatu) zawiera 3,25 g łupin nasiennych babki jajowatej.

Substancje pomocnicze to:
sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, dekstryna, alginian sodu, cytrynian sodu, chlorek sodu, sacharynian sodu, zapach pomarańczowy [Evogran nr kat 301768].

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Stosowanie u dzieci
Leku Mucofalk O nie należy podawać dzieciom poniżej 12 lat ze względu na brak wystarczających danych w tej grupie wiekowej.

Dawkowanie

Młodzież powyżej 12 lat, dorośli i osoby starsze
– Leczenie nawykowych zaparć stolca oraz stany, w których pożądane jest ułatwione opróżnienie jelit z miękkim stolcem, np. bolesne wypróżnienia po operacjach odbytu lub odbytnicy, przy szczelinach odbytu, chorobie hemoroidalnej:

Jedna saszetka leku Mucofalk O (5 g granulatu) zmieszanego z dużą ilością płynu, co najmniej 150 ml
(1 g granulatu popić co najmniej 30 ml płynu) 2 do 3 razy na dobę.
– pacjenci, u których pożądane jest przyjmowanie zwiększonej dziennej porcji błonnika pokarmowego, np. wspomagająco przy zaparciach będących objawem dominującym w zespole jelita drażliwego lub jako środek wspomagający dietę u pacjentów z hipercholesterolemią.

Jedna saszetka leku Mucofalk O (5 g granulatu) zmieszanego z dużą ilością płynu, co najmniej 150 ml (1 g granulatu należy popić co najmniej 30 ml płynu) 2 do 6 razy na dobę.

Jeżeli Mucofalk O jest stosowany jako środek wspomagający dietę u pacjentów z hipercholesterole- mią, wskazane jest stosowanie leku podczas posiłków.

Sposób przyjmowania leku:
1. Nigdy nie spożywać leku w stanie suchym, ponieważ może to blokować gardło, drogi oddechowe lub przełyk i doprowadzić do zadławienia.
2. Zawartość jednej saszetki leku Mucofalk O wsypać do szklanki.
3. Powoli napełnić szklankę wodą, sokiem owocowym, mlekiem lub innym podobnym płynem(co najmniej 150 ml).
4. Zamieszać łyżeczką, sprawdzając, żeby nie powstawały grudki i natychmiast wypić.
5. Popić dodatkową szklanką płynu.
6. Nie spożywać w pozycji leżącej ani bezpośrednio przed snem.

Efekt działania leku Mucofalk O obserwuje się zazwyczaj po 12 do 24 godzin po zastosowaniu.

Mucofalk O należy przyjmować w ciągu dnia, przynajmniej od 30 do 60 minut przed lub po przyjęciu innych leków.

Czas trwania leczenia
W przypadku wrażenia, że działanie leku Mucofalk O jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Jeśli pacjent cierpi na długotrwałe zaparcia oraz nieregularne wypróżnienia trwające dłużej niż 3 dni, biegunkę trwającą dłużej niż 2 dni lub której towarzyszy krew lub gorączka, należy skontaktować się z lekarzem. Należy również postępować zgodnie z instrukcją w części „Ostrzeżenia i środki ostrożności” punktu 2 w załączonej poniżej ulotce.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia zbyt dużej ilości leku Mucofalk O mogą nasilić się objawy takie jak ból brzucha, wzdęcia (wiatry), uczucie pełności. Może wystąpić niedrożność jelit. Należy natychmiast wypić dużą ilość płynów a następnie skontaktować się z lekarzem, który ustali, czy jest potrzebne dalsze leczenie.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przyjmowania Mucofalk O z posiłkami.
Jeżeli Mucofalk O jest stosowany jako środek wspomagający dietę u pacjentów z hipercholeste- rolemią, wskazane jest stosowanie leku podczas posiłków.

Należy jednak zawsze przyjmować lek z dużą ilością płynów- co najmniej 150 ml wody, soku owocowego lub innego podobnego płynu.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Mucofalk O może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią tylko jeśli to konieczne lub jeśli zmiana sposobu odżywiania jest niewystarczająca. Leki ułatwiające formowanie masy stolca, do których należy Mucofalk O, powinny być stosowane w pierwszej kolejności, a w przypadku braku ich skuteczności należy zastosować inne leki przeczyszczające.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here