MONTENORM (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Uwaga! Poniższy opis dotyczy postaci farmaceutycznej: Montenorm, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia.
Ten lek występuje także pod innymi postaciami. Szczegółowy opis znajdziecie Państwo w załączonych ulotkach w dolnej sekcji strony.

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku MONTENORM (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) oraz jak działa ten lek?

Montenorm jest tzw. agonistą receptora leukotrienowego, to znaczy blokuje substancje naturalnie występujące w płucach zwane leukotrienami, które powodują zwężenie i obrzęk (zapalenie) dróg oddechowych w płucach i mogą prowadzić do wystąpienia objawów astmy oskrzelowej.

Lek Montenorm został przepisany przez lekarza w celu leczenia astmy oskrzelowej u dziecka.

Montenorm jest stosowany:
• w leczeniu pacjentów w wieku od 2 do 5 lat, u których aktualnie stosowane leczenie przeciwastmatyczne jest niezadowalające i konieczne jest stosowanie dodatkowych leków;
• zamiast wziewnych kortykosteroidów u dzieci w wieku od 2 do 5 lat, które ostatnio nie przyjmowały kortykosteroidów doustnie i które nie potrafią stosować kortykosteroidów wziewnych;
• w zapobieganiu zwężeniu dróg oddechowych wywołanemu przez wysiłek fizyczny dzieci w wieku 2 lat i starszych.

SKŁAD

Jaki jest skład leku MONTENORM (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM), jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

• Substancją czynną leku jest montelukast.
Jedna tabletka do rozgryzania i żucia zawiera 4 mg montelukastu w postaci montelukastu sodowego.

• Inne składniki leku to: mannitol (E421), celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, żelaza tlenek czerwony (E172), kroskarmeloza sodowa, aromat wiśniowy, aspartam (E951) oraz magnezu stearynian.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku MONTENORM (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM), jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek?

Montenorm należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Montenorm, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia należy:
• przyjmować doustnie;
• przyjmować nawet wtedy, jeśli u dziecka nie występują objawy astmy, a także w okresach pogorszenia astmy;
• zażyć co najmniej jedną godzinę przed lub dwie godziny po posiłku; leku nie należy przyjmować bezpośrednio z posiłkiem;
• podawać dziecku pod nadzorem osoby dorosłej.

Dawkowanie
Zazwyczaj stosowana dawka u dzieci w wieku od 2 do 5 lat to jedna tabletka do rozgryzania i żucia raz na dobę, wieczorem.

Dla innych grup wiekowych lekarz przepisze tabletki o innej mocy.

U dzieci z chorobami nerek lub z łagodnymi lub umiarkowanymi chorobami wątroby nie jest konieczna zmiana dawkowania. Jeśli u dziecka występują ciężkie choroby wątroby, decyzja o możliwości zastosowania leku Montenorm u dziecka należy do lekarza.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku MONTENORM (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM), co zrobić gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Jeśli dziecko zażyło więcej leku Montenorm niż zalecana dawka, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli dziecko zażyło zbyt dużą ilość leku mogą wystąpić następujące objawy: ból brzucha, senność, wzmożone pragnienie, ból głowy, wymioty i nadmierna aktywność psychomotoryczna (w tym drażliwość, niepokój, pobudzenie, obejmujące zachowanie agresywne i drżenie.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku MONTENORM (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Leku Montenorm, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia nie należy przyjmować z jedzeniem; lek należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmi piersią może zażywać lek MONTENORM (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM), jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie dotyczy.

DOKUMENTACJA LEKU MONTENORM (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępnilismy możliwość ściągnięcia pełnej dokumnetacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU MONTENORM (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje dotyczące m.in. skutków ubocznych stosowania leku, informacji o interakcjach z innymi lekami, czy przeciwwskazań do stosowania leku.
POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


ZAREZERWUJ MONTENORM (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

OPINIE O LEKU MONTENORM (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie innych pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here