Milurit

12345678910
(30 ocen, średnia: 6,47 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Tabletki Milurit zawierają substancję leczniczą zwaną allopurynolem. Jej działanie polega na spowalnianiu tempa niektórych reakcji chemicznych w organizmie.

Milurit jest stosowany:
– w celu zapobiegania dnie moczanowej. Jest to choroba, w której organizm wytwarza za dużo substancji zwanej “kwasem moczowym”. Kwas moczowy odkłada się w postaci kryształów w stawach i ścięgnach. Kryształy te powodują rekcje zapalne. Zapalenie sprawia, że skóra wokół stawu staje się obrzęknięta, tkliwa i bolesna po lekkim dotknięciu. Można też stwierdzić występowanie silnego bólu podczas wykonywania ruchów w stawie.
– w celu zapobiegania innym chorobom związanym z odkładaniem się kwasu moczowego w organizmie. Należy do nich kamica nerkowa i niektóre inne choroby nerek oraz sytuacje, kiedy pacjent otrzymuje leczenie z powodu nowotworu lub ma zaburzenia czynności niektórych enzymów.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest allopurynol.
Tabletki 100 mg: każda tabletka zawiera 100 mg allopurynolu.
Tabletki 300 mg: każda tabletka zawiera 300 mg allopurynolu.

Pozostałe składniki to:
Tabletki 100 mg: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidon K-25, talk, magnezu stearynian, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A).
Tabletki 300 mg: mikrokrystaliczna celuloza, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Milurit należy przyjmować raz na dobę po posiłku, Jeśli dawka dobowa przekracza 300 mg, i wystąpią objawy nietolerancji ze strony przewodu pokarmowego, lek można podawać w dawkach podzielonych.

Dawkowanie zawsze powinno być ustalane indywidualnie przez lekarza.
Zalecane dawki
Dorośli
Zalecana dawka początkowa wynosi 100 mg raz na dobę. Lekarz może stopniowo zwiększać dawkę, jeśli stężenie moczanów w surowicy w odpowiedzi na lek jest niezadowalające.

Zalecane dawki podtrzymujące wynoszą:
100 do 200 mg na dobę w stanach łagodnych, 300 do 600 mg na dobę w stanach o umiarkowanym nasileniu i 700 do 900 mg na dobę w stanach ciężkich.

Jeśli potrzebne jest ustalenie dawki w mg/kg wagi ciała, należy stosować dawkę 2 do 10 mg/kg masy ciała/dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży (poniżej 15 lat)
U dzieci w wieku poniżej 15 lat lek Milurit stosuje się w dawkach 10 do 20 mg/kg masy ciała na dobę, do maksymalnej dawki 400 mg na dobę. Stosowanie leku u dzieci jest rzadko wskazane, z wyjątkiem chorób nowotworowych (szczególnie białaczki) i niektórych zaburzeń enzymatycznych.

Osoby w podeszłym wieku (powyżej 65 lat)
Lekarz zaleci najmniejszą dawkę leku Milurit, jaka będzie najlepiej kontrolować objawy.

Jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką chorobę nerek
• pacjent może otrzymać zalecenie, aby przyjmować dawkę mniejszą niż 100 mg każdego dnia
• lub otrzymać zalecenie, aby przyjmować dawkę 100 mg w odstępach czasu dłuższych niż raz na dobę

Jeśli pacjent jest dializowany 2 lub 3 razy w tygodniu, lekarz może zalecić dawkę 300 lub 400 mg do przyjmowania bezpośrednio po dializie.

W przypadku choroby nerek lekarz może kontrolować czynność nerek, zwłaszcza jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie leki moczopędne (diuretyki, szczególnie diuretyki tiazydowe).

Jeśli u pacjenta stwierdzono chorobę wątroby
Lekarz może zalecić przyjmowanie mniejszych dawek. Konieczne mogą być okresowe badania czynności wątroby, szczególnie na początku leczenia.

Leczenie stanów przebiegających ze zwiększonym obrotem moczanów (np. choroby nowotworowe, zaburzenia czynności niektórych enzymów)
Zaleca się, aby przed rozpoczęciem terapii cytotoksycznej wyrównać zwiększone stężenie kwasu moczowego. Ważne jest zapewnienie odpowiedniej podaży płynów.

REKLAMA

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Milurit, należy skonsultować się z lekarzem lub natychmiast zgłosić się do szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku.

Do najczęstszych objawów przedawkowania należą nudności, wymioty, biegunka. Do czasu udzielenia pomocy przez lekarza należy zapewnić dużą podaż płynów.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Milurit należy przyjmować raz na dobę po posiłku, Jeśli dawka dobowa przekracza 300 mg, i wystąpią objawy nietolerancji ze strony przewodu pokarmowego, lek można podawać w dawkach podzielonych.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Bezpieczeństwo stosowania leku Milurit podczas ciąży nie jest wystarczająco udokumentowane.
Milurit może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy nie ma bezpieczniejszej alternatywy, a sama choroba niesie za sobą ryzyko dla matki lub nienarodzonego dziecka.

Karmienie piersią
Milurit przenika do mleka kobiet karmiących piersią. Ze względu na brak odpowiednich danych dotyczących bezpieczeństwa nie jest zalecane stosowanie leku Milurit u kobiet karmiących piersią.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Brak charakterystyki w bazie.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Milurit.

Opinie pacjentów - forum o lekach

3 OPINIE O LEKU

  1. Co do piwa jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o zakaz spożywania w czasie leczenia dny.
    A ze względu że dna to choroba przewlekła jest bezwzględny zakaz spożywania piwa.

  2. Witam mam pytanie oraz zapalenie stawu skokowego i zazywam leki milurit 300 mg i czy moge pic piwo 1dziennie dziekuje z gory za odpowiedz🤣

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.