Konsultacja merytoryczna:

Microshield Dodesept T

Wskazania do stosowania
Dezynfekcja skóry przed iniekcjami, szczepieniami, nacięciami, punkcją lub pobieraniem krwi, biopsją i operacją.

Jaki jest skład Microshield Dodesept T, jakie substancje zawiera?

100 g roztworu zawiera:
o-fenylofenol [ o-phenylophenol]
etanol (denaturowany) [Ethanol]
1-propanol [1-propanol]
2-propanol [2-propanol]

100 g odpowiada 116,8 ml, całkowita zawartość alkoholu 75% m/m

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Microshield Dodesept T – jak stosować ten lek?

Produkt MICROSHIELD DODESEPT T przeznaczony jest wyłącznie do użycia zewnętrznego, na nieuszkodzoną skórę.

W przypadku dezynfekcji skóry należy stosować nierozcieńezony produkt MICROSHIELD DODESEPT T na skórze w miejscu planowanego zabiegu.

Dezynfekcja powinna trwać co najmniej 30 sekund.

W przypadku prze ¿operacyjnej dezynfekcji skóry należy zwilżać skórę w obszarze operacyjnym przez 5 minut, aplikując kilkukrotnie produkt MICROSHIELD

DODESEPT T. Należy przecierać skórę wacikiem za każdym razem w tym samym kierunku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po dłuższych okresach ekspozycji wystąpić mogą uszkodzenia skóry.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Microshield Dodesept T – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Microshield Dodesept T w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży i karmienia piersią przeciwwskazana jest aplikacja produktu na duże obszary skóry w krótkich okresach czasu.

Ulotka Microshield Dodesept T – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki dla pacjenta.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Microshield Dodesept T m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

MICROSHIELD DODESEPT T

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Microshield Dodesept T?

Cena Microshield Dodesept T i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Microshield Dodesept T.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Microshield Dodesept T? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Nicorette Cool Berry aerozol do stosowania w jamie ustnej (Opakowanie: 150 )Nicorette Cool Berry aerozol do stosowania w jamie ustnej (Opakowanie: 150 ) to lek ułatwiający rzucenie palenia poprzez zminimalizowanie nieprzyjemnych dolegliwości odstawienia nikotyny.

Produkt ma postać doustnego aerozolu, który stanowi tzw. nikotynową terapię zastępczą.Efekt działania Nicorette Cool Berry aerozol do stosowania w jamie ustnej (Opakowanie: 150 )Nicorette Cool Berry dostarcza do organizmu nikotynę, której…

Zastosowanie Antidral (Opakowanie: 50 ml)Antidral (Opakowanie: 50 ml) to produkt leczniczy do stosowania w czasie nadmiernego pocenia się. Nadaje się do użytku na skórze stóp, pach i dłoni. Wykazuje działanie przeciwpotne i zmniejszające nieprzyjemne objawy wynikające z dolegliwości: przykry zapach, plamy potu i brak pewności siebie.Efekt działania Antidral (Opakowanie: 50 ml)Antidral (Opakowanie: 50 ml) zawiera chlorek glinu, który hamuje aktywność…

Zastosowanie Enterol 250 (Opakowanie: 10 )Enterol 250 (Opakowanie: 10 ) to produkt leczniczy wykazujący działanie wspomagające florę jelitową do przywrócenia naturalnej równowagi i tym samym niwelujący biegunkę.
Produkt przeznaczony jest do stosowania w przypadku występowania biegunki infekcyjnej czy biegunki występującej po antybiotykoterapii.
Preparat może być przyjmowany także przez osoby narażone na występowanie biegunki związanej z żywieniem dojelitowym.
Efekt działania Enterol 250 (…

Zastosowanie Mediderm szampon (Opakowanie: 200 g)Mediderm szampon (Opakowanie: 200 g) to szampon dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, egzemę skórną lub łuszczycę. Delikatnie myje i pielęgnuje podrażnioną skórę, łagodzi nieprzyjemne uczucie swędzenia.

Szampon Mediderm może być stosowany u dzieci od 1. miesiąca życia.
Efekt działania Mediderm szampon (Opakowanie: 200 g)Mediderm szampon to delikatny i bezpieczny produkt, który zawiera minimum…

Zastosowanie Vichy Idealia krem pod oczy (Opakowanie: 15 ml)Vichy Idealia krem pod oczy (Opakowanie: 15 ml) przeznaczony jest do pielęgnacji i regeneracji skóry wokół oczu:
skóra zwiotczała,
skóra pozbawiona elastyczności,
skóra przesuszona,
skóra pozbawiona zdrowego kolorytu,
cienie pod oczami

Zawiera wodę termalną Vichy, o właściwościach kojących oraz wzmacniających skórę. Skutecznie redukuje cienie pod oczami, rozświetlając…