Metoprolol Medreg

Metoprolol Medreg to lek, który zawiera substancję czynną metoprololu winian. Należy do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami. Działa poprzez blokowanie niektórych receptorów w sercu, co przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi i poprawy pracy serca. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej, zaburzeń rytmu serca, a także w profilaktyce migreny i stabilnej objawowej niewydolności serca. Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Metoprolol Medreg. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Metoprolol Medreg i jakie są wskazania do stosowania?

Lek Metoprolol Medreg zawiera substancję czynną metoprololu winian, który należy do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami. Metoprololu winian działa blokująco głównie na niektóre receptory serca (beta-adrenolityki swoiste dla serca). Obniża to ciśnienie krwi i poprawia pracę serca.

Lek Metoprolol Medreg jest stosowany:
– przy wysokim ciśnieniu krwi (nadciśnieniu tętniczym)
– w bólach w klatce piersiowej wynikających z zablokowania tętnic wieńcowych w sercu (przewlekła stabilna dławica piersiowa)
– u pacjentów, którzy przeszli zawał mięśnia sercowego oraz w celu zapobiegania dodatkowemu zawałowi mięśnia sercowego
– w przyspieszonym biciu serca (tachyarytmie)
– w zapobieganiu napadom migreny.

Lek Metoprolol Medreg jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Kategorie powiązane:
Leki kardiologiczne - serce i układ krwionośny, Leki na nadciśnienie,

Reklama

Jaki jest skład Metoprolol Medreg, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest metoprololu winian.
Metoprolol Medreg, 50 mg, tabletki powlekane:
Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg metoprololu winianu.

Metoprolol Medreg, 100 mg, tabletki powlekane:
Każda tabletka powlekana zawiera 100 mg metoprololu winianu.

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna, bezwodna, kroskarmeloza sodowa, skrobia żelowana kukurydziana, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek, talk, makrogol, żelaza tlenek czerwony (E172) (tylko w Metoprolol Medreg, 50 mg, tabletki powlekane).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Metoprolol Medreg – jak stosować?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka to:
Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie tętnicze)
Zalecana dawka to od 50 mg do 100 mg metoprololu winianu dwa razy na dobę lub od 100 mg do 200 mg metoprololu winianu raz na dobę.

Ból w klatce piersiowej wynikający z zablokowania tętnic wieńcowych w sercu (przewlekła stabilna dławica piersiowa)
Zalecana dawka to od 50 mg do 100 mg metoprololu winianu dwa razy na dobę.

Ostre leczenie zawału serca i zapobieganie dodatkowemu zawałowi mięśnia sercowego
Ostre leczenie:
Po wcześniejszym dożylnym podaniu metoprololu winianu, 50 mg metoprololu winianu przyjmuje się 4 razy na dobę przez kolejne 48 godzin, zaczynając 15 minut po ostatnim wstrzyknięciu dożylnym.
U pacjentów, którzy dożylnie przyjęli mniej niż 15 mg metoprololu winianu, leczenie tabletkami należy rozpocząć ostrożnie od dawki 25 mg metoprololu winianu.

Zapobieganie:
Zalecana dawka to 100 mg metoprololu winianu dwa razy na dobę.

Przyspieszone bicie serca (tachyarytmie)
Zalecana dawka to od 50 mg do 100 mg metoprololu winianu dwa razy na dobę.

Zapobieganie napadom migreny
Zalecana dawka to od 50 mg do 100 mg metoprololu winianu dwa razy na dobę.

Szczególne populacje
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby może być konieczne dostosowanie dawki.

Sposób podawania
Tabletki należy połykać bez rozgryzania, popijając szklanką wody. Lek Metoprolol Medreg należy przyjmować rano w pojedynczej dawce lub rano i wieczorem w dwóch dawkach.
Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przypadkowo przyjął zbyt wiele tabletek należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Najczęstszymi objawami, w zależności od stopnia przedawkowania, są gwałtowny spadek ciśnienia krwi, wolne tętno, nieregularne bicie serca, osłabienie pojemności minutowej serca, wstrząs sercowo-naczyniowy i zatrzymanie akcji serca, a także trudności w oddychaniu ze zwężeniem/skurczem dróg oddechowych, zaburzenia świadomości, śpiączka, nudności, wymioty, niebieskawe zabarwienie skóry i błon śluzowych (sinica skóry i błon śluzowych), niskie stężenie cukru we krwi i drgawki.
Objawy mogą się nasilić, gdy jednocześnie przyjmowany jest alkohol, inne leki obniżające ciśnienie krwi, chinidyna (stosowana w leczeniu nieregularnego bicia serca) lub barbiturany (leki uspokajające). Pierwsze oznaki przedawkowania pojawiają się zwykle od 20 minut do 2 godzin po przyjęciu leku. Lekarz może zdecydować o niezbędnych środkach w zależności od ciężkości przedawkowania lub rodzaju dolegliwości.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Metoprolol Medreg – czy mogę spożywać alkohol?

Alkohol może nasilać działanie obniżające ciśnienie krwi leku Metoprolol Medreg.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Metoprolol Medreg w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Metoprolol Medreg nie należy stosować w okresie ciąży, chyba że jest to absolutnie konieczne. Lek Metoprolol Medreg może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku i doprowadzić do przedwczesnego porodu. Lek Metoprolol Medreg może powodować działania niepożądane, takie jak wolne bicie serca u nienarodzonego dziecka i noworodka.

Substancja czynna leku przenika do mleka ludzkiego. Dziecko należy uważnie obserwować podczas leczenia lekiem Metoprolol Medreg w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Metoprolol Medreg

Medreg s.r.o.

Ulotka Metoprolol Medreg – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Metoprolol Medreg w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Metoprolol Medreg

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Metoprolol Medreg? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Metoprolol Medreg. Podziel się doświadczeniami na forum.