Melatonina – na dobry sen

0
1056
melatonina dobry sen

Żyjemy dzisiaj na znacznie wyższych obrotach, niż jeszcze 20-30 lat temu. Praca, dom – ciągły, chroniczny stres. Często jesteśmy przygnieceni dużą ilością obowiązków. I co ważne, jesteśmy wystawieni na ogromną liczbę bodźców. Telewizja, internet, social media – przez cały dzień, od rana do wieczora, nasze organizmy są zmuszone do przetwarzania znacznej ilości informacji.

Obecny tryb życia i środowisko w którym żyjemy, powoduje nasilenie chorób społecznych. Należy do nich zaliczyć także bezsenność. W dzisiejszych czasach problem bezsenności dotyka coraz większą liczbę osób. Szybki i przebodźcowany sposób życia powoduje, że często wieczorem nie starcza nam czasu na wyciszenie i uspokojenie się przed snem. Dodatkowo często sami na własne życzenie pogarszamy jakość naszego snu, zabierając do łóżka telefony komórkowe, laptopy i tablety.

– Wiemy ze stuprocentową pewnością, że ekspozycja na światło zaburza rytm snu. Przede wszystkim obniża się poziom produkcji melatoniny w organizmie. Po drugie, zazwyczaj nie przeglądamy na telefonie nudnych rzeczy. Takie doładowanie emocji przed snem sprawia, że w efekcie zasypia się trudniej, a podczas snu nie zachodzi odpowiednia regeneracja – wyjaśnia dr hab. Adam Wichniak z Ośrodka Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (w rozmowie z dziennikarzem natemat.pl).

Czym jest bezsenność i jakie rodzaje wyróżniamy?

Bezsenność (łac. insomnia) jest to  zakłócenie stanu zdrowia, w którym niewystarczająca jest długość snu lub niezadowalająca jego jakość. Polega na trudnościach w zasypianiu, wczesnym przebudzaniu się, wybudzaniu się w trakcie snu lub na złej jakości snu, czego następstwami w ciągu dnia są uczucie braku wypoczęcia, gorsze samopoczucie, drażliwość, osłabienie koncentracji i zdolności uczenia się.

Bezsenność pierwotna (inaczej samoistna) – uważana jest za odrębną jednostkę chorobową należącą do zaburzeń snu (charakteryzującą się określonym zespołem objawów, profilem patofizjologicznym, określonym przebiegiem, przewidywalną odpowiedzią na leczenie), w której bezsenność nie jest związana z innymi zaburzeniami psychicznymi, czy innymi schorzeniami.

Bezsenność wtórna – występuje wówczas, gdy bezsenność jest jednym z objawów występujących w przebiegu zaburzeń zdrowotnych innych niż pierwotne zaburzenia snu.

Bezsenność często towarzyszy chorobom o podłożu psychicznym m.in.

 • depresja
 • epizod manii
 • zaburzenia lękowe
 • schizofrenia

Jak pozbyć się bezsenności?

Podstawowe metody leczenia bezsenności pierwotnej to przede wszystkim przestrzeganie zasad higieny snu i kontrola bodźców. Najprościej mówiąc, należy zachować dyscyplinę w ciągu całego dnia i starać się realizować pewne czynności, a innych unikać.

Przykładowo:

 • należy dopilnować, aby wstawać zawsze o tej samej porze, nawet wówczas, gdy rano czujemy zmęczenie i niewyspanie
 • należy unikać picia kawy, palenia papierosów oraz spożywania alkoholu w ciągu 4–6 godzin przed snem,
 • powinno się unikać w godzinach wieczornych silnego światła, w tym też pochodzącego od ekranu komputerowego i telewizyjnego,
 • nie należy ucinać sobie drzemek w ciągu dnia,
 • należy regularnie podejmować  aktywności wiążące się z wysiłkiem fizycznym (np. trening na siłowni, bieganie rekreacyjne)
 • możemy wesprzeć się preparatami zawierającymi melatoninę

Czym jest melatonina?

Melatoniną nazywamy hormon snu, który produkowany jest przez gruczoł – tzw. szyszynkę. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. Hormon ten pełni rolę ważnego elementu wspierającego działanie naszego wewnętrznego zegara. Melatonina reguluje cykl dobowy, dzięki czemu w ciągu dnia możemy bez problemu utrzymać aktywność na stabilnym poziomie, a po zmroku zaczynamy odczuwać senność. Do produkcji hormonu snu zaangażowany jest również układ nerwowy.

Podczas ekspozycji organizmu na światło neurony drogi wzrokowej pobudzają się, co z kolei ma wpływ na produkcję melatoniny. Pod wpływem odbieranego światła szyszynka przestaje produkować hormon, natomiast w ciemności wydzielanie hormonu wzrasta. Jest to naturalny proces, ale wiele czynników może go zaburzać, stąd pojawia się konieczność sięgania po tabletki z melatoniną, np. Melatolin Plus.

Liczne badania wykazały, że:

 • przyjmowanie melatoniny na 2 godziny przed snem pomaga szybciej zasypiać i poprawia ogólną jakość snu,
 • skraca czas zasypiania oraz wydłuża całkowity czas snu i poprawia jakość snu.

Melatolin Plus – suplement diety z melatoniną

Melatolin Plus-

Melatolin Plus to produkt skomponowany z myślą o wszystkich, których dotyka problem ze snem, niezależnie od przyczyny tego stanu. Produkt zawiera wyłącznie naturalne i bezpieczne w stosowaniu składniki, które efektywnie trafiają w źródło problemu.

Skład Melatolin Plus

 • Melatonina – regulator ludzkiego zegara biologicznego, wpływa na rytm snu i ułatwia zasypianie
 • Ekstrakt z liści melisy lekarskiej – umożliwia osiągnięcie stanu odprężenia organizmu, poprawia nasz nastrój oraz pozytywnie oddziałuje na jakość snu
 • L-tryptofan – odpowiada za wiele istotnych funkcji organizmu, m.in. tych powiązanych z samopoczuciem, apetytem czy nastrojem
 • L-teanina – składnik ten wspomaga koncentrację, minimalizuje stres, posiada właściwości rozluźniające, pomaga znosić napięcie nerwowe
 • Ekstrakt z korzenia ashwagandhy – opowiada za poprawę pracy umysłu, poprawa kondycji fizycznej, psychicznej, koncentracji i pamięci.
 • Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) – ułatwia koncentrację, a także powoduje odprężenie czy wyciszenie
 • Ekstrakt z szyszek chmielu – ekstrakt ułatwiający osiągnięcie stanu odprężenia organizmu
 • Ekstrakt z słupków kwiatu szafranu – wykazuje potencjalne działanie antydepresyjne
 • Ekstrakt z ziela rumianku pospolitego – posiada właściwości uspokajające oraz wspomagające i przyśpieszające proces zasypiania
 • Witamina B6 – wspomaga prawidłowe działanie układu nerwowego

Jak działa Melatolin Plus?

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom, suplement diety Melatolin Plus znajduje zastosowanie i działa na różne czynniki odpowiedzialne za spokojny i zdrowy sen. Preparat między innymi:

 • Redukuje negatywny wpływ stresu na zasypianie wspomagając rozluźnienie i wyciszenie całego organizmu
 • Przeciwdziała lękom i nadmiernemu pobudzeniu emocjonalnemu
 • Skraca czas zasypiania oraz pogłębia i wydłuża sen umożliwiając właściwą regenerację
 • Pozytywnie wpływa na obniżony nastrój poprawiając samopoczucie
 • Zmniejsza negatywne skutki nieregularnego snu

Co ważne, zanim preparat Melatolin Plus został dopuszczony do obrotu, przeszedł dokładne badania, dlatego jest on w pełni bezpieczny dla zdrowia. Do jego stworzenia wykorzystano tylko najlepszej jakości składniki, dlatego wyróżnia się on na tle innych suplementów diety.

Melatolin-plus-na-bezsenność

Opinie osób, które stosowały Melatolin Plus

Korzystne działanie Melatolin Plus wspomagające zasypiania potwierdzają liczni konsumenci. Preparat zyskał uznanie wśród licznego grona osób cierpiących na zaburzenia snu. Pozytywne opinie można znaleźć na wielu forach internetowych zajmujących się tematyką bezsenności.

Przedstawiamy opinie użytkowników stosujących Melatolin Plus z popularnych polskich portali internetowych. Wiele osób przed podjęciem decyzji – oprócz ceną, składem i działaniem kieruje się recenzjami.

Melatolin plus opinie
Źródło: https://opinie-konsumentow.pl/
Melatolin plus opinie2
Źródło: https://zyj-zdrowiej.pl/

Dostępność i koszt Melatolin Plus

Melatolin Plus można zakupić wyłącznie na stronie producenta.

Istnieje możliwość korzystnego zakupu, wykorzystując pakiety promocyjne:

Nie polecamy zamawiania z portali typu allegro, gdyż powstało wiele podróbek tego produktu – nie mamy pewności co znajduje się w składzie takiego podrobionego produktu.

Warto także wykorzystać promocję, która obniża cenę produktu o 20%!

Podsumowanie – czy warto wypróbować Melatolin Plus?

Melatolin Plus to niewątpliwie produkt, który cechuje się unikatowym i bogatym składem, doskonałą jakością i skutecznym działaniem. Starannie wyselekcjonowane składniki o udowodnionym działaniu uspokajającym i nasennym, a także liczne pozytywne opinie użytkowników, przekonują o skuteczności suplementu w walce z bezsennością. Przede wszystkim jest to produkt bezpieczny dla zdrowia.

Melatolin Plus to bez wątpienia tabletki na bezsenność, jakich do tej pory na polskim rynku jeszcze nie było. W przypadku niezadowolenia z zakupu, dystrybutor gwarantuje zwrot pieniędzy po odesłaniu towaru w ciągu 90 dni od daty zakupu. Warto spróbować!

Tomasz Mierkiewicz - z wykształcenia ekonomista, właściciel firmy Web Publisher Tomasz Mierkiewicz REGON 368282602 NIP 7811791677 - wydawca portalu baza-lekow.com.pl. Portal powstał 2013 roku, jest zbiorem przydatnych informacji oraz opinii pacjentów na temat stosowania leków i innych produktów dostępnych w polskich aptekach. W trosce o wysoką jakość merytoryczną, treści przygotowywane są przy współpracy z farmaceutami oraz copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Opisy leków opracowywane są w oparciu o wiarygodne źródła: Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków (EMA).