MELATONINA + B6

SUBSTANCJE CZYNNE:

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku MELATONINA + B6 oraz jak działa ten lek?

Lek MELATONINA + B6 składa się z dwóch substancji czynnych –melatoniny i chlorowodorku pirydoksyny (witaminy B6).

Melatonina jest hormonem wytwarzanym w organizmie jest przez gruczoł – szyszynkę, zlokalizowany w ośrodkowym układzie nerwowym. Hormon ten odgrywa ważną rolę w regulacji biologicznego rytmu dobowego. Reguluje godziny snu i czuwania w ciągu doby. Pirydoksyna bierze udział w przemianach metabolicznych organizmu. Dawka chlorowodorku pirydoksyny jest większa niż dzienne zapotrzebowanie na witaminę B6 i jest najmniejszą spośród dawek zalecanych przy niedoborach witaminy B6.

Wskazania do stosowania
Lek MELATONINA + B6 jest wskazany jako środek pomocniczy w zaburzeniach snu, związanych ze zmianą stref czasowych.

SKŁAD

Jaki jest skład leku MELATONINA + B6? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancjami czynnymi leku są: melatonina (3 mg) i pirydoksyny chlorowodorek (10 mg)

Substancje pomocnicze to: celuloza mikrokrystaliczna, sorbitol, kwas stearynowy

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku MELATONINA + B6? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

W zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych:
– 2 dni przed wylotem na wschód, przyjąć 1 tabletkę (3 mg) wieczorem, pół godziny przed snem. Po przylocie przyjmować przez 4 dni po 1 tabletce pół godziny przed snem.

– W przypadku lotów na zachód po przylocie przyjmować przez 4 dni po 1 tabletce pół godziny przed snem. Skutki działania leku obserwuje się stopniowo, nierzadko po upływie dwóch tygodni stosowania.

Tabletki należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku MELATONINA + B6? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Stosowanie dużych dawek witaminy B6 może być przyczyną zaburzeń przewodu pokarmowego, niedoboru kwasu foliowego i reakcji skórnych. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku MELATONINA + B6 przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Brak odrębnych zaleceń.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek MELATONINA + B6? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Ciąża
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku MELATONINA + B6 w okresie ciąży.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku MELATONINA + B6 w okresie karmienia piersią.

DOKUMENTACJA LEKU MELATONINA + B6 – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU MELATONINA + B6 - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ MELATONINA + B6 W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy lek MELATONINA + B6 jest refundowany oraz czy wymagana jest recepta.

OPINIE O LEKU MELATONINA + B6

Poznaj opinie innych pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here