Konsultacja merytoryczna:

Maxon forte

Maxon forte

MAXON FORTE zawiera substancję czynną – syldenafil, który należy do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. MAXON FORTE pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Lek MAXON FORTE jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, czyli impotencji definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Jaki jest skład Maxon forte, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku MAXON FORTE jest syldenafil. Każda tabletka zawiera 50 mg syldenafilu (w postaci syldenafilu cytrynianu).

Pozostałe składniki leku to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Otoczka tabletki Opadry II 31F58914 white: hypromeloza 15cP, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 4000, sodu cytrynian dwuwodny.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Maxon forte – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Jeśli pacjent stosował wcześniej leki zawierające syldenafil w dawce 50 mg lub większej, zalecana dawka to 50 mg. W przeciwnym razie lek MAXON FORTE w dawce 50 mg należy stosować tylko w przypadku, jeśli pacjent po zastosowaniu syldenafilu w dawce 25 mg nie odczuł pożądanego efektu (czyli nie uzyskał wzwodu wystarczającego do odbycia stosunku).

Jeśli zastosowanie leku zawierającego syldenafil w niższej dawce (25 mg) pozwoliło na uzyskanie erekcji umożliwiającej odbycie stosunku seksualnego nie należy stosować dawki 50 mg.

Leku MAXON FORTE nie należy stosować częściej niż raz na dobę.

Nie należy przyjmować tabletek powlekanych MAXON FORTE jednocześnie z innymi lekami zawierającymi syldenafil (np. Viagra).

Lek MAXON FORTE powinien być przyjęty na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

W przypadku wrażenia, że działanie leku MAXON FORTE jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek MAXON FORTE umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku MAXON FORTE jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do jednej godziny. Działanie może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zażyciu leku MAXON FORTE nie dochodzi do erekcji lub gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Maxon forte – czy mogę spożywać alkohol?

Lek MAXON FORTE może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Chociaż przyjmowanie leku MAXON FORTE w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku MAXON FORTE, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Maxon forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek MAXON FORTE nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Maxon forte

Krka, d.d., Novo mesto

Ulotka Maxon forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

MAXON FORTE, 50 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 238.65 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Maxon forte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

MAXON FORTE, 50 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 238.65 KB

Cena - ile kosztuje Maxon forte?

Cena Maxon forte i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Maxon forte.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Maxon forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

4 komentarze do “Maxon forte”

 1. No własnie to jest najlepsze przy tabletkach penis complete, ze nie ma absolutnie żadnych efektó ubocznych ale działanie spoko

  Odpowiedz
 2. Nie powinno być. Proponuję zapoznać sie dokłądnie z ulotką.

  Trzeba sobie po prostu uzmysłowić jak działa L arginina.Jest to środek, który zwiększa poziom azotu w organizmie.I tym samym zwiększa ilość krwi, która napływa do penisa. Jeśli więcej krwi napływa do penisa tym erekcja jest większa ale również powiększają się ciałą jamiste. Tak wiec w dłuższej perspektywie tak. Środek może spowodować powiekszenie penisa Ale na początku będziesz widział głównie pozytywne efekty jeśli chodzi o erekcje. Szczególnie, że penis complete ma w sobie nie tylko L argininę ale na przykład żen szeń.

  Odpowiedz
 3. Maxon? No daj sobie spokój. Skład ma taki sobie.Jeśli chodzi o środki zawierające w sobie L argininę to znacznie lepszy sklad mają dwa. Mianowicie cum on oraz penis complete. Ten drugi tani nie jest, ale aktualnie nie ma chyba mocniejszego środka jeśli chodzi o polepszenie erekcji (przetestowałem na własnej skórze).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz