Konsultacja merytoryczna:

Ludiomil

Ludiomil zawiera chlorowodorek maprotyliny. Należy do grupy czteropierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Ludiomil pomaga złagodzić objawy depresji, takie jak lęk, smutek, utrata zainteresowań, trudności w wykonywaniu codziennych czynności, nerwowość i samooskarżanie się.
Łagodzi również objawy związane z depresją, takie jak: obniżenie nastroju, zmęczenie, zaburzenia snu, zawroty głowy, bóle głowy, niestrawność i ból.

Lek Ludiomil jest wskazany w leczeniu epizodów depresyjnych, nawracających zaburzeń depresyjnych, dużej depresji (endogennej).

Jaki jest skład Ludiomil, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest chlorowodorek maprotyliny.
1 tabletka powlekana zawiera odpowiednio 25 mg lub 75 mg chlorowodorku maprotyliny.

Inne składniki leku to: krzemu dwutlenek koloidalny, wapnia fosforan trójzasadowy, laktoza, magnezu stearynian, kwas stearynowy, talk, skrobia kukurydziana.
skład otoczki: hypromeloza, żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171), polisorbat 80, talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ludiomil – jak stosować ten lek?

Lekarz prowadzący ustali najbardziej odpowiednią dawkę leku, w zależności od wieku i nasilenia objawów u pacjenta.
Zalecane dawkowanie mieści się w przedziale od 75 mg do 150 mg na dobę. W zależności od nasilenia objawów, odpowiedzi pacjenta i tolerancji na terapię, leczenie można zacząć od podawania 25 mg (jeden do trzech razy na dobę) lub 75 mg (raz na dobę), a następnie zwiększać dawkę do uzyskania dawki skutecznej. Nie zaleca się podawania dawek dobowych większych niż 150 mg.
Ludiomil należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecił lekarz i nie przyjmować leku częściej lub dłużej niż zalecił lekarz.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego przyjęcia większej ilości tabletek, niż zostało to przepisane przez lekarza, należy bezzwłocznie zwrócić się o pomoc do lekarza lub najbliższego szpitala. Należy wziąć ze sobą opakowanie leku.
Zwykle w ciągu kilku godzin po przedawkowaniu leku, pojawiają się następujące objawy: senność, osłupienie, śpiączka, drgawki, niskie ciśnienie krwi, szybki, wolny lub nieregularny rytm serca, zatrzymanie serca, niepokój ruchowy, pobudzenie, zaburzenia koordynacji ruchowej i sztywność mięśni, duszność, wymioty, gorączka, wstrząs, niewydolność serca, sinica, rozszerzenie źrenic, pocenie się oraz skąpomocz lub bezmocz.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ludiomil – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku LUDIOMIL z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ludiomil w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Należy poinformować lekarza o zaistniałej ciąży lub jej podejrzeniu. Maprotyliny nie należy stosować w okresie ciąży, chyba że zostanie wyraźnie zalecona przez lekarza.

Ulotka Ludiomil – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

LUDIOMIL, 25 mg, 75 mg tabletki powlekane (Maprotilini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 35 razy

Rozmiar plku 173.93 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ludiomil m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

LUDIOMIL, 25 mg tabletki powlekane (Maprotilini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 30 razy

Rozmiar plku 146.52 KB


LUDIOMIL, 75 mg tabletki powlekane (Maprotilini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 29 razy

Rozmiar plku 146.45 KB

Cena - ile kosztuje Ludiomil?

Cena Ludiomil i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ludiomil.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ludiomil? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Espumisan MAX (Opakowanie: 20 )Espumisan MAX (Opakowanie: 20 ) to wyrób medyczny łagodzący dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Minimalizuje powstawanie gazów, wzdęcia czy uczucie pełności. Może być stosowany w celu przygotowania pacjenta do badań diagnostycznych, takich jak kolonoskopia.
Efekt działania Espumisan MAX (Opakowanie: 20 )Preparat zawiera symetykon – substancję, która nie jest przyswajalna z układu pokarmowego i działa jedynie w środowisku…

Avet Herbs Czarnuszka (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Symbol zastępczy

Zastosowanie Blephaclean Chusteczki d/higieny powiek (Opakowanie: 20 )Blephaclean Chusteczki d/higieny powiek (Opakowanie: 20 ) to hipoalergiczne chusteczki przeznaczone do dokładnej higieny okolic oczu, które są nasączone płynem oczyszczającym i pozwalają w delikatny i bezpieczny sposób usunąć zanieczyszczenia i bakterie zalegające na brzegach powiek. Dodatkowo nawilżają, łagodzą podrażnienia i działają przeciwzapalnie.
Preparat doskonale sprawdzi się zwłaszcza :
- w przypadku istniejącego…

Zastosowanie Eubos Szampon do włosów 5% UREA (Opakowanie: 200 ml)Eubos Szampon do włosów 5% UREA (Opakowanie: 200 ml) oferuje bardzo łagodne i delikatne oczyszczenie dla zestresowanej , bardzo suchej skóry głowy. Suchej skórze często brakuje lipidów - zwłaszcza mocznika, który stanowi naturalny, czynnik nawilżający.

Eubos Szampon do włosów 5% UREA (Opakowanie: 200 ml) delikatnie pielęgnuje włosy nadając im…

Dicostop (Opakowanie: 10 sasz.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.