LOSARTAN POTASSIUM HYDROCHLOROTHIAZIDE LICONSA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LOSARTAN POTASSIUM HYDROCHLOROTHIAZIDE LICONSA? – OPIS I WSKAZANIA

Lozartan potasu należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny-II. Angiotensyna-II jest substancją wytwarzaną w organizmie, która wiąże się z receptorami w naczyniach krwionośnych, powodując ich skurcz. Prowadzi to do podwyższenia ciśnienia krwi. Lozartan zapobiega wiązaniu angiotensyny-II z tymi receptorami, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych, co z kolei obniża ciśnienie krwi. Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków nazywanych diuretykami (leki moczopędne).

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50/12,5 mg:
Lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa jest stosowany do leczenia wysokiego ciśnienia krwi. Lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa jest właściwą alternatywą dla tych osób, które inaczej musiałyby być leczone lekami lozartan potasu i hydrochlorotiazyd podawanymi jako osobne tabletki.

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 100/25 mg:
Lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa jest stosowany do leczenia wysokiego ciśnienia krwi u pacjentów, którzy nie zareagowali wystarczająco na leczenie lekiem Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50/12,5 mg.

SKŁAD LOSARTAN POTASSIUM HYDROCHLOROTHIAZIDE LICONSA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są: lozartan potasu i hydrochlorotiazyd.

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50 mg / 12,5 mg:
Każda tabletka zawiera 50 mg lozartanu potasu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 100 mg / 25 mg:
Każda tabletka zawiera 100 mg lozartanu potasu i 25 mg hydrochlorotiazydu.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna (E460a), monohydrat laktozy, wstępnie zżelatynowana skrobia (kukurydziana) i stearynian magnezu (E572).
Otoczka: hydroksypropylometyloceluloza, hypromeloza, ditlenek tytanu (E171) i żółty tlenek żelaza (E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE LOSARTAN POTASSIUM HYDROCHLOROTHIAZIDE LICONSA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Stosowanie u dorosłych

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50/12,5 mg:

Wysokie ciśnienie krwi
Standardowa dawka to jedna tabletka raz na dobę. Jeżeli jest to konieczne, lekarz prowadzący może zwiększyć dawkę do maksymalnie dwóch tabletek raz na dobę.

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 100/25 mg:
Wysokie ciśnienie krwi

Dawka wynosi zazwyczaj jedną tabletkę raz na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia
Lek lozartan potasu / hydrochlorotiazyd nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LOSARTAN POTASSIUM HYDROCHLOROTHIAZIDE LICONSA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zażycia (przez kogokolwiek) większej ilości tabletek jednorazowo, lub w przypadku podejrzenia zażycia jakiejkolwiek liczby tabletek przez dziecko, należy niezwłocznie zgłosić się do oddziału pomocy doraźnej najbliższego szpitala / do lekarza / przychodni ds. zatruć. Przedawkowanie leku może być przyczyną problemów z sercem i odwodnieniem. Prosimy zabrać ze sobą do szpitala lub lekarza tę ulotkę, wszystkie pozostałe tabletki i ich opakowanie, aby było wiadomo, jakie tabletki zostały zażyte.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Zaleca się, aby nie spożywać alkoholu podczas przyjmowania tych tabletek: alkohol i lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa mogą wzajemnie nasilać swoje działanie.

Sól kuchenna w nadmiernych ilościach może znosić efekt działania leku Lozartan potasu / hydrochlorotiazyd.

Lozartan potasu / hydrochlorotiazyd może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LOSARTAN POTASSIUM HYDROCHLOROTHIAZIDE LICONSA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lozartan:
Pacjentka powinna powiedzieć lekarzowi, jeśli uważa, że jest w ciąży (lub może zajść w ciążę). Lekarz zwykle poradzi, aby przerwać stosowanie leku Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa przed zajściem w ciążę lub gdy tylko zostanie stwierdzone, że pacjentka jest w ciąży, i doradzi stosowanie innego leku zamiast leku Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa. Lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa nie jest zalecany we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować u pacjentek po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ może on poważnie zaszkodzić dziecku, jeśli zostanie zastosowany po trzecim miesiącu ciąży.

Hydrochlorotiazyd:
Pacjentka powinna powiedzieć lekarzowi, jeśli jest w ciąży lub uważa, że jest w ciąży. Zazwyczaj lekarz doradzi stosowanie innego leku zamiast leku Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa, ponieważ lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa nie jest zalecany w trakcie ciąży. Wynika to z tego, że lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa przechodzi przez łożysko i jego stosowanie po trzecim miesiącu ciąży może mieć potencjalnie szkodliwe skutki dla płodu i noworodka.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Brak danych.

ULOTKA LEKU LOSARTAN POTASSIUM HYDROCHLOROTHIAZIDE LICONSA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LOSARTAN POTASSIUM HYDROCHLOROTHIAZIDE LICONSA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - LOSARTAN POTASSIUM HYDROCHLOROTHIAZIDE LICONSA CENA, REFUNDACJA

LOSARTAN POTASSIUM HYDROCHLOROTHIAZIDE LICONSA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here