Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa

Działanie i wskazania

Lozartan potasu należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny-II. Angiotensyna-II jest substancją wytwarzaną w organizmie, która wiąże się z receptorami w naczyniach krwionośnych, powodując ich skurcz. Prowadzi to do podwyższenia ciśnienia krwi. Lozartan zapobiega wiązaniu angiotensyny-II z tymi receptorami, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych, co z kolei obniża ciśnienie krwi. Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków nazywanych diuretykami (leki moczopędne).

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50/12,5 mg:
Lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa jest stosowany do leczenia wysokiego ciśnienia krwi. Lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa jest właściwą alternatywą dla tych osób, które inaczej musiałyby być leczone lekami lozartan potasu i hydrochlorotiazyd podawanymi jako osobne tabletki.

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 100/25 mg:
Lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa jest stosowany do leczenia wysokiego ciśnienia krwi u pacjentów, którzy nie zareagowali wystarczająco na leczenie lekiem Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50/12,5 mg.

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa:

  • cena leku Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa - cena leku.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: lozartan potasu i hydrochlorotiazyd.

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50 mg / 12,5 mg:
Każda tabletka zawiera 50 mg lozartanu potasu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 100 mg / 25 mg:
Każda tabletka zawiera 100 mg lozartanu potasu i 25 mg hydrochlorotiazydu.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna (E460a), monohydrat laktozy, wstępnie zżelatynowana skrobia (kukurydziana) i stearynian magnezu (E572).
Otoczka: hydroksypropylometyloceluloza, hypromeloza, ditlenek tytanu (E171) i żółty tlenek żelaza (E172).

Zobacz listę preparatów zawierających: , .

Dawkowanie

Stosowanie u dorosłych

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50/12,5 mg:

Wysokie ciśnienie krwi
Standardowa dawka to jedna tabletka raz na dobę. Jeżeli jest to konieczne, lekarz prowadzący może zwiększyć dawkę do maksymalnie dwóch tabletek raz na dobę.

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 100/25 mg:
Wysokie ciśnienie krwi

Dawka wynosi zazwyczaj jedną tabletkę raz na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia
Lek lozartan potasu / hydrochlorotiazyd nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia (przez kogokolwiek) większej ilości tabletek jednorazowo, lub w przypadku podejrzenia zażycia jakiejkolwiek liczby tabletek przez dziecko, należy niezwłocznie zgłosić się do oddziału pomocy doraźnej najbliższego szpitala / do lekarza / przychodni ds. zatruć. Przedawkowanie leku może być przyczyną problemów z sercem i odwodnieniem. Prosimy zabrać ze sobą do szpitala lub lekarza tę ulotkę, wszystkie pozostałe tabletki i ich opakowanie, aby było wiadomo, jakie tabletki zostały zażyte.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Zaleca się, aby nie spożywać alkoholu podczas przyjmowania tych tabletek: alkohol i lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa mogą wzajemnie nasilać swoje działanie.

Sól kuchenna w nadmiernych ilościach może znosić efekt działania leku Lozartan potasu / hydrochlorotiazyd.

Lozartan potasu / hydrochlorotiazyd może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Lozartan:
Pacjentka powinna powiedzieć lekarzowi, jeśli uważa, że jest w ciąży (lub może zajść w ciążę). Lekarz zwykle poradzi, aby przerwać stosowanie leku Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa przed zajściem w ciążę lub gdy tylko zostanie stwierdzone, że pacjentka jest w ciąży, i doradzi stosowanie innego leku zamiast leku Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa. Lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa nie jest zalecany we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować u pacjentek po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ może on poważnie zaszkodzić dziecku, jeśli zostanie zastosowany po trzecim miesiącu ciąży.

Hydrochlorotiazyd:
Pacjentka powinna powiedzieć lekarzowi, jeśli jest w ciąży lub uważa, że jest w ciąży. Zazwyczaj lekarz doradzi stosowanie innego leku zamiast leku Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa, ponieważ lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa nie jest zalecany w trakcie ciąży. Wynika to z tego, że lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa przechodzi przez łożysko i jego stosowanie po trzecim miesiącu ciąży może mieć potencjalnie szkodliwe skutki dla płodu i noworodka.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Brak danych.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here