Konsultacja merytoryczna:

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa

Lozartan potasu należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny-II. Angiotensyna-II jest substancją wytwarzaną w organizmie, która wiąże się z receptorami w naczyniach krwionośnych, powodując ich skurcz. Prowadzi to do podwyższenia ciśnienia krwi. Lozartan zapobiega wiązaniu angiotensyny-II z tymi receptorami, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych, co z kolei obniża ciśnienie krwi. Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków nazywanych diuretykami (leki moczopędne).

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50/12,5 mg:
Lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa jest stosowany do leczenia wysokiego ciśnienia krwi. Lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa jest właściwą alternatywą dla tych osób, które inaczej musiałyby być leczone lekami lozartan potasu i hydrochlorotiazyd podawanymi jako osobne tabletki.

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 100/25 mg:
Lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa jest stosowany do leczenia wysokiego ciśnienia krwi u pacjentów, którzy nie zareagowali wystarczająco na leczenie lekiem Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50/12,5 mg.

Jaki jest skład Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: lozartan potasu i hydrochlorotiazyd.

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50 mg / 12,5 mg:
Każda tabletka zawiera 50 mg lozartanu potasu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 100 mg / 25 mg:
Każda tabletka zawiera 100 mg lozartanu potasu i 25 mg hydrochlorotiazydu.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna (E460a), monohydrat laktozy, wstępnie zżelatynowana skrobia (kukurydziana) i stearynian magnezu (E572).
Otoczka: hydroksypropylometyloceluloza, hypromeloza, ditlenek tytanu (E171) i żółty tlenek żelaza (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa – jak stosować ten lek?

Stosowanie u dorosłych

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50/12,5 mg:

Wysokie ciśnienie krwi
Standardowa dawka to jedna tabletka raz na dobę. Jeżeli jest to konieczne, lekarz prowadzący może zwiększyć dawkę do maksymalnie dwóch tabletek raz na dobę.

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 100/25 mg:
Wysokie ciśnienie krwi

Dawka wynosi zazwyczaj jedną tabletkę raz na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia
Lek lozartan potasu / hydrochlorotiazyd nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia (przez kogokolwiek) większej ilości tabletek jednorazowo, lub w przypadku podejrzenia zażycia jakiejkolwiek liczby tabletek przez dziecko, należy niezwłocznie zgłosić się do oddziału pomocy doraźnej najbliższego szpitala / do lekarza / przychodni ds. zatruć. Przedawkowanie leku może być przyczyną problemów z sercem i odwodnieniem. Prosimy zabrać ze sobą do szpitala lub lekarza tę ulotkę, wszystkie pozostałe tabletki i ich opakowanie, aby było wiadomo, jakie tabletki zostały zażyte.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa – czy mogę spożywać alkohol?

Zaleca się, aby nie spożywać alkoholu podczas przyjmowania tych tabletek: alkohol i lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa mogą wzajemnie nasilać swoje działanie.

Sól kuchenna w nadmiernych ilościach może znosić efekt działania leku Lozartan potasu / hydrochlorotiazyd.

Lozartan potasu / hydrochlorotiazyd może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lozartan:
Pacjentka powinna powiedzieć lekarzowi, jeśli uważa, że jest w ciąży (lub może zajść w ciążę). Lekarz zwykle poradzi, aby przerwać stosowanie leku Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa przed zajściem w ciążę lub gdy tylko zostanie stwierdzone, że pacjentka jest w ciąży, i doradzi stosowanie innego leku zamiast leku Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa. Lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa nie jest zalecany we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować u pacjentek po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ może on poważnie zaszkodzić dziecku, jeśli zostanie zastosowany po trzecim miesiącu ciąży.

Hydrochlorotiazyd:
Pacjentka powinna powiedzieć lekarzowi, jeśli jest w ciąży lub uważa, że jest w ciąży. Zazwyczaj lekarz doradzi stosowanie innego leku zamiast leku Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa, ponieważ lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa nie jest zalecany w trakcie ciąży. Wynika to z tego, że lek Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa przechodzi przez łożysko i jego stosowanie po trzecim miesiącu ciąży może mieć potencjalnie szkodliwe skutki dla płodu i noworodka.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Brak danych.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa

Ulotka Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50/12,5 mg, 100/25 mg, tabletki powlekane (Substancja czynna: lozartan potasu / hydrochlorothiazide)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 57 razy

Rozmiar plku 136.03 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa 50/12,5 mg, 100/25 mg, tabletki powlekane (Substancja czynna: lozartan potasu / hydrochlorothiazide)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 182.97 KB

Cena - ile kosztuje Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa?

Cena Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Losartan Potassium Hydrochlorothiazide Liconsa? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz