LOSAGEN


Podmiot odpowiedzialny: Generics [UK] Ltd.

OPIS DZIAŁANIA LEKU / WSKAZANIA

Losartan (substancja czynna leku Losagen) należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Angiotensyna II jest substancją wytwarzaną w organizmie, która wiąże się z receptorami w naczyniach krwionośnych, powodując zwężenie tych naczyń.
Prowadzi to do zwiększenia ciśnienia tętniczego krwi. Losagen zapobiega wiązaniu się angiotensyny II z tymi receptorami i powoduje rozkurcz naczyń krwionośnych, a tym samym obniżenie ciśnienia tętniczego. Losagen spowalnia pogarszanie się czynności nerek u pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2.

Losagen jest stosowany:

• w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia),
• w celu ochrony nerek u pacjentów z nadciśnieniem i cukrzycą typu 2, u których stwierdza się laboratoryjnie cechy zaburzeń czynności nerek i białkomocz ≥ 0,5 g na dobę (stan, w którym mocz zawiera nieprawidłowe ilości białka),
• w leczeniu pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca, jeśli stosowanie tzw. inhibitorów enzymu konwertującego angiotensynę (inhibitory ACE, leki obniżające wysokie ciśnienie tętnicze) nie jest odpowiednie według lekarza.

Jeśli uzyska się stabilizację niewydolności serca podczas stosowania inhibitora ACE, nie należy zmieniać
leczenia na Losagen.
• u pacjentów z wysokim ciśniemiem krwi i pogrubieniem ściany lewej komory serca, ponieważ wykazano, że Losagen zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru mózgu („wskazanie LIFE”).

Dbaj o zdrowie stosując naturalne produkty na serce i układ krążenia. Kontroluj także poziom swojego ciśnienia tętniczego za pomocą profesjonalnych ciśnieniomierzy.

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

SKŁAD LEKU

Substancją czynną jest losartan w postaci losartanu potasowego.
Każda tabletka zawiera 12,5 mg, 25 mg, 50 mg lub 100 mg losartanu potasowego, co odpowiada 11,44 mg, 22,88 mg, 45,76 mg lub 91,52 mg losartanu.

Pozostałe składniki są to laktoza jednowodna, skrobia żelowana, kukurydziana; celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian. Skład otoczki to: hydroksypropyloceluloza, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), błękit brylantowy FCF (E 133), lak (tylko w tabletkach 12,5mg).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Lek Losagen zawsze należy stosować zgodnie z zaleceniem lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lekarz ustali odpowiednie dawkowanie losartanu, biorąc pod uwagę stan zdrowia pacjenta oraz przyjmowane inne leki.
Ważnym jest, aby stosować losartan w tabletkach, tak długo, jak zalecił to lekarz w celu utrzymania stałej kontroli ciśnienia krwi.

Dorośli pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi
Leczenie zazwyczaj rozpoczyna się od dawki 50 mg losartanu (1 tabletka leku Losagen o mocy 50 mg) raz na dobę. Maksymalne działanie obniżające ciśnienie obserwuje się od 3 do 6 tygodni od rozpoczęcia leczenia. U niektórych pacjentów dawkę można następnie zwiększyć do 100 mg (dwie tabletki losartanu 50 mg) raz na dobę.
W przypadku wrażenia, że działanie losartanu jest zbyt silne lub za słabe należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dzieci i młodzież (6 do 18 lat)
Zalecana dawka u pacjentów o wadze od 20 do 50 kg to 0,7 mg losartanu na kg wagi ciałą, podawane raz dziennie (do 25 mg losartanu). Lekarz może zwiększyć dawkę, jeśli ciśnienie tętnicze krwi nie jest kontrolowane.Inne dawki tego leku mogą być bardziej odpowiednie dla dzieci; należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli pacjenci z wysokim ciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2
Leczenie zazwyczaj rozpoczyna się od dawki 50 mg losartanu (1 tabletka leku Losagen o mocy 50 mg) raz na dobę. Dawkę tę można następnie zwiększyć do 100 mg losartanu (2 tabletki leku Losagen o mocy 50 mg) raz na dobę w zależności od wartości ciśnienia tętniczego.

Losagen można podawać jednocześnie z innymi lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze (np. leki moczopędne, antagoniści wapnia, alfa- lub beta-adrenolityki i leki działające ośrodkowo), jak również z insuliną i innymi często stosowanymi lekami zmniejszającymi stężenie cukru we krwi (np. pochodne sulfonylomocznika, glitazony i inhibitory glukozydazy).

Pacjenci z niewydolnością serca
Leczenie zazwyczaj rozpoczyna się od dawki 12,5 mg losartanu (1 tabletka leku Losagen o mocy 12,5 mg) raz na dobę. Dawkę należy zwiększać stopniowo w odstępach cotygodniowych (tzn. 12,5 mg na dobę w pierwszym tygodniu, 25 mg na dobę w drugim tygodniu, 50 mg na dobę w trzecim tygodniu), aż do osiągnięcia zazwyczaj stosowanej dawki podtrzymującej 50 mg losartanu (jedna tabletka leku Losagen o mocy 50 mg) raz na dobę, w zależności od stanu klinicznego pacjenta.

W leczeniu niewydolności serca losartanu jest zazwyczaj stosowany w skojarzeniu z lekiem moczopędnym (lek, który zwiększa ilość wody wydalanej przez nerki) i (lub) preparatem naparstnicy (lek, który sprawia, że serce jest silniejsze i pracuje wydajniej), i (lub) beta-adrenolitykiem.

Dawkowanie w szczególnych grupach pacjentów
Lekarz może zalecić mniejszą dawkę, szczególnie podczas rozpoczynania leczenia w niektórych grupach pacjentów, takich jak pacjenci leczeni dużymi dawkami leków moczopędnych, pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub osoby w wieku powyżej 75. lat. Nie zaleca się stosowania losartanu u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby.

Stosuj produkty na serce i układ krążenia. Kontroluj także poziom swojego ciśnienia tętniczego za pomocą profesjonalnych ciśnieniomierzy.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku lub w przypadku połknięcia leku przez dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Do objawów przedawkowania należą: niskie ciśnienie tętnicze, przyspieszenie czynności serca, ewentualnie zwolnienie czynności serca.

JEDZENIE I PICIE

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Losagen można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

CIĄŻA

Należy natychmiast powiadomić lekarza, jeżeli pacjentka podejrzewa ciążę. Lekarz powinien zalecić przerwanie stosowania Losagenu przed planowaną ciążą lub jak tylko pacjentka zajdzie w ciążę i zalecić stosowanie innego leku zamiast Losagenu. Stosowanie Losagenu nie jest zalecane we wczesnym okresie ciąży, nie można stosować leku powyżej 3 miesiąca ciąży, ponieważ może on zaszkodzić dziecku.

Planujesz ciążę lub jesteś młodą matką? Zapoznaj się z produktami przeznaczonymi specjalnie dla dzieci i niemowląt.

Zobacz także najnowsze laktatory oraz inne akcesoria dla mam.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT LOSAGEN

POBIERZ ULOTKĘ

Brak ulotki w bazie.


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

LOSAGEN CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here