LOSAGEN

KATEGORIA:
LEKI KARDIOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

LOSAGEN - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku LOSAGEN. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LOSAGEN w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LOSAGEN? – OPIS I WSKAZANIA

Losartan (substancja czynna leku Losagen) należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Angiotensyna II jest substancją wytwarzaną w organizmie, która wiąże się z receptorami w naczyniach krwionośnych, powodując zwężenie tych naczyń.
Prowadzi to do zwiększenia ciśnienia tętniczego krwi. Losagen zapobiega wiązaniu się angiotensyny II z tymi receptorami i powoduje rozkurcz naczyń krwionośnych, a tym samym obniżenie ciśnienia tętniczego. Losagen spowalnia pogarszanie się czynności nerek u pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2.

Losagen jest stosowany:

• w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia),
• w celu ochrony nerek u pacjentów z nadciśnieniem i cukrzycą typu 2, u których stwierdza się laboratoryjnie cechy zaburzeń czynności nerek i białkomocz ≥ 0,5 g na dobę (stan, w którym mocz zawiera nieprawidłowe ilości białka),
• w leczeniu pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca, jeśli stosowanie tzw. inhibitorów enzymu konwertującego angiotensynę (inhibitory ACE, leki obniżające wysokie ciśnienie tętnicze) nie jest odpowiednie według lekarza.

Jeśli uzyska się stabilizację niewydolności serca podczas stosowania inhibitora ACE, nie należy zmieniać
leczenia na Losagen.
• u pacjentów z wysokim ciśniemiem krwi i pogrubieniem ściany lewej komory serca, ponieważ wykazano, że Losagen zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru mózgu („wskazanie LIFE”).

SKŁAD LOSAGEN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest losartan w postaci losartanu potasowego.
Każda tabletka zawiera 12,5 mg, 25 mg, 50 mg lub 100 mg losartanu potasowego, co odpowiada 11,44 mg, 22,88 mg, 45,76 mg lub 91,52 mg losartanu.

Pozostałe składniki są to laktoza jednowodna, skrobia żelowana, kukurydziana; celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian. Skład otoczki to: hydroksypropyloceluloza, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), błękit brylantowy FCF (E 133), lak (tylko w tabletkach 12,5mg).

JAKIE JEST DAWKOWANIE LOSAGEN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Losagen zawsze należy stosować zgodnie z zaleceniem lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lekarz ustali odpowiednie dawkowanie losartanu, biorąc pod uwagę stan zdrowia pacjenta oraz przyjmowane inne leki.
Ważnym jest, aby stosować losartan w tabletkach, tak długo, jak zalecił to lekarz w celu utrzymania stałej kontroli ciśnienia krwi.

Dorośli pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi
Leczenie zazwyczaj rozpoczyna się od dawki 50 mg losartanu (1 tabletka leku Losagen o mocy 50 mg) raz na dobę. Maksymalne działanie obniżające ciśnienie obserwuje się od 3 do 6 tygodni od rozpoczęcia leczenia. U niektórych pacjentów dawkę można następnie zwiększyć do 100 mg (dwie tabletki losartanu 50 mg) raz na dobę.
W przypadku wrażenia, że działanie losartanu jest zbyt silne lub za słabe należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dzieci i młodzież (6 do 18 lat)
Zalecana dawka u pacjentów o wadze od 20 do 50 kg to 0,7 mg losartanu na kg wagi ciałą, podawane raz dziennie (do 25 mg losartanu). Lekarz może zwiększyć dawkę, jeśli ciśnienie tętnicze krwi nie jest kontrolowane.Inne dawki tego leku mogą być bardziej odpowiednie dla dzieci; należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli pacjenci z wysokim ciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2
Leczenie zazwyczaj rozpoczyna się od dawki 50 mg losartanu (1 tabletka leku Losagen o mocy 50 mg) raz na dobę. Dawkę tę można następnie zwiększyć do 100 mg losartanu (2 tabletki leku Losagen o mocy 50 mg) raz na dobę w zależności od wartości ciśnienia tętniczego.

Losagen można podawać jednocześnie z innymi lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze (np. leki moczopędne, antagoniści wapnia, alfa- lub beta-adrenolityki i leki działające ośrodkowo), jak również z insuliną i innymi często stosowanymi lekami zmniejszającymi stężenie cukru we krwi (np. pochodne sulfonylomocznika, glitazony i inhibitory glukozydazy).

Pacjenci z niewydolnością serca
Leczenie zazwyczaj rozpoczyna się od dawki 12,5 mg losartanu (1 tabletka leku Losagen o mocy 12,5 mg) raz na dobę. Dawkę należy zwiększać stopniowo w odstępach cotygodniowych (tzn. 12,5 mg na dobę w pierwszym tygodniu, 25 mg na dobę w drugim tygodniu, 50 mg na dobę w trzecim tygodniu), aż do osiągnięcia zazwyczaj stosowanej dawki podtrzymującej 50 mg losartanu (jedna tabletka leku Losagen o mocy 50 mg) raz na dobę, w zależności od stanu klinicznego pacjenta.

W leczeniu niewydolności serca losartanu jest zazwyczaj stosowany w skojarzeniu z lekiem moczopędnym (lek, który zwiększa ilość wody wydalanej przez nerki) i (lub) preparatem naparstnicy (lek, który sprawia, że serce jest silniejsze i pracuje wydajniej), i (lub) beta-adrenolitykiem.

Dawkowanie w szczególnych grupach pacjentów
Lekarz może zalecić mniejszą dawkę, szczególnie podczas rozpoczynania leczenia w niektórych grupach pacjentów, takich jak pacjenci leczeni dużymi dawkami leków moczopędnych, pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub osoby w wieku powyżej 75. lat. Nie zaleca się stosowania losartanu u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LOSAGEN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku lub w przypadku połknięcia leku przez dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Do objawów przedawkowania należą: niskie ciśnienie tętnicze, przyspieszenie czynności serca, ewentualnie zwolnienie czynności serca.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Losagen można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LOSAGEN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Należy natychmiast powiadomić lekarza, jeżeli pacjentka podejrzewa ciążę. Lekarz powinien zalecić przerwanie stosowania Losagenu przed planowaną ciążą lub jak tylko pacjentka zajdzie w ciążę i zalecić stosowanie innego leku zamiast Losagenu. Stosowanie Losagenu nie jest zalecane we wczesnym okresie ciąży, nie można stosować leku powyżej 3 miesiąca ciąży, ponieważ może on zaszkodzić dziecku.

ULOTKA LEKU LOSAGEN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Brak ulotki w bazie.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LOSAGEN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - LOSAGEN CENA, REFUNDACJA

LOSAGEN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here