Konsultacja merytoryczna:

Lorinden A

Lorinden A w postaci maści jest lekiem do stosowania na skórę, zawiera substancje czynne flumetazonu piwalan i kwas salicylowy.

Flumetazonu piwalan jest lekiem z grupy kortykosteroidów o umiarkowanie silnym działaniu przeciwzapalnym, stosowany miejscowo na skórę wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne.
Kwas salicylowy wykazuje słabe działanie złuszczające oraz ułatwia przenikanie flumetazonu piwalanu przez nadmiernie zrogowaciały naskórek.

Wskazania do stosowania
Miejscowe leczenie suchych stanów zapalnych skóry, zwłaszcza o podłożu alergicznym, nie powikłanych wtórnym zakażeniem bakteryjnym, odpowiadających na leczenie kortykosteroidami, przebiegających z nadmiernym rogowaceniem i uporczywym swędzeniem.

Lek stosuje się szczególnie w:
– łojotokowym zapaleniu skóry,
– atopowym zapaleniu skóry,
– liszaju pokrzywkowym,
– wyprysku kontaktowym alergicznym,
– rumieniu wielopostaciowym,
– toczniu rumieniowatym,
– łuszczycy zadawnionej,
– liszaju płaskim.

Jaki jest skład Lorinden A, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są flumetazonu piwalanu i kwas salicylowy.
1 g maści zawiera 0,2 mg flumetazonu piwalanu i 30 mg kwasu salicylowego.

Pozostałe składniki to: glikol propylenowy, wazelina biała, lanolina bezwodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Lorinden A – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza. Nie należy stosować leku dłużej niż zaleci lekarz.
Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę.

Zwykle niewielką ilość leku nakłada się na chorobo zmienione miejsca na skórze, nie częściej niż raz lub dwa razy w ciągu doby.
W nadmiernym liszajowaceniu lub nadmiernym rogowaceniu zmienionej chorobowo skóry, dopuszcza się stosowanie opatrunku ściśle uszczelniającego, który należy zmieniać raz na 24 godziny.
Nie stosować leku dłużej niż przez 2 tygodnie.
Na skórę twarzy nie stosować dłużej niż przez 7 dni. W ciągu jednego tygodnia można zużyć nie więcej niż 1 tubę (15 g) maści.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.
U dzieci powyżej w wieku 2 lat, o ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się lek tylko raz na dobę, na niewielką powierzchnię skóry. Nie stosować na skórę twarzy.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Długotrwałe lub nieprawidłowe miejscowe stosowanie leku lub stosowanie na duże powierzchnie skóry, może doprowadzić do zahamowania wzrostu i rozwoju u dzieci.
Mogą wystąpić objawy przedawkowania flumetazonu piwalanu, w postaci m.in. obrzęków, nadciśnienia, zwiększonego stężenia glukozy we krwi, cukromoczu, zmniejszenia odporności a w ciężkich przypadkach występowaniem choroby Cushinga.
Rzadko mogą wystąpić objawy zatrucia salicylanami.
W przypadku przedawkowania leku, lekarz zastosuje odpowiednie leczenie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lorinden A – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Lorinden A z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lorinden A w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lorinden A może być stosowany w okresie ciąży tylko na zlecenie lekarza, krótkotrwale i na małą powierzchnię skóry, gdy lekarz uzna, że korzyści z zastosowania leku dla matki przewyższają ryzyko dla płodu.
Bezwzględnie nie stosować leku w pierwszym trymestrze ciąży.

Ulotka Lorinden A – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

LORINDEN A (0,2 mg + 30 mg)/g, maść (Flumetasoni pivalas + Acidum salicylicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 54 razy

Rozmiar plku 70.50 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lorinden A m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

LORINDEN A (0,2 mg + 30 mg)/g, maść (Flumetasoni pivalas + Acidum salicylicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 55 razy

Rozmiar plku 58.50 KB

Cena - ile kosztuje Lorinden A?

Cena Lorinden A i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lorinden A.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lorinden A? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Sweat Off antyperspirant w kulce (Opakowanie: 50 ml)Dzięki dezodorantowi Sweat Off wreszcie skutecznie ochronisz się przed nieprzyjemnym zapachem i nadmiernym poceniem. Zmniejsza pocenie się z takich obszarów ciała jak: czoło, ramiona, pachy, klatka piersiowa, plecy, uda czy obszary pod kolanami. Po zastosowaniu dezodorantu skóra jest przyjemnie sucha a problem nadmiernej potliwości znika. Dezodorant jest bardzo łagodny i hipoalergiczny; nie zawiera alkoholu, perfum, barwnikó…

Zastosowanie Zdrovit Litorsal tabletki musujące (Opakowanie: 24 )Zdrovit Litorsal tabletki musujące (Opakowanie: 24 ) to suplement diety w formie tabletek musujących dostarczający do organizmu dodatkową porcję minerałów bez których trudno zachować odpowiednią równowagę wodno-elektrolitową.

Elektrolity Litorsal mogą przyjmować osoby regularnie uprawiające sport lub pracujący fizycznie, u których poziom minerałów może być obniżony przez nadmierną potliwość.

Suplement może być stosowany…

Zastosowanie Herpex (Opakowanie: 2 g)Herpex (Opakowanie: 2 g) to lek w postaci kremu stosowany w celu miejscowego leczenia zakażeń skóry (opryszczki warg i narządów płciowych), wywołanych przez wirus opryszczki zwykłej Herpes simplex typu 1 i 2.
Efekt działania Herpex (Opakowanie: 2 g)Herpex (Opakowanie: 2 g) zawiera substancję czynną acyklowir - lek przeciwwirusowy. Działa on silnie na wirusy opryszczki Herpes simplex (HSV) typu 1 i 2 oraz na…

Zastosowanie Eucerin UltraSensitive krem dla skóry suchej (Opakowanie: 50 ml)Eucerin UltraSensitive krem dla skóry suchej (Opakowanie: 50 ml) natychmiastowo i długotrwale zapewnia intensywną opiekę skórze wyjątkowo suchej i wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień. Aktywny składnik SymSitive bezpośrednio zwalcza przyczynę podrażnień, kojąc ciało.

zmniejsza podrażnienia i przynosi szybką ulgę
odpowiednio i długotrwale nawilża suchą skó…

Zastosowanie Corega Komfort krem mocujący do protez zębowych (Opakowanie: 40 g)Corega Komfort krem mocujący do protez zębowych (Opakowanie: 40 g) jest specjalistycznym kremem mocującym częściowe i całkowite protezy zębowe, o działaniu amortyzującym i silnie mocującym do podniebienia.
Produkt zalecany jest dla osób odczuwających dyskomfort spowodowany uciskiem protezy na dziąsła czy podniebienie.
Krem skierowany jest dla wszystkich…