LISIPROL

KATEGORIA:
LEKI KARDIOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

LISIPROL - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku LISIPROL. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LISIPROL w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LISIPROL? – OPIS I WSKAZANIA

Lisiprol zawiera jako substancję czynną lizynopryl. Należy do grupy leków nazywanych inhibitorami konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE).

Lisiprol może być stosowany w następujących wskazaniach:
– Leczenie wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego),
– Leczenie niewydolności serca,
– Leczenie po niedawno przebytym zawale mięśnia sercowego,
– Leczenie zaburzeń dotyczących nerek, spowodowanych cukrzycą typu 2, u pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym.

Działanie leku Lisiprol polega na rozszerzaniu naczyń krwionośnych. Pomaga to zmniejszyć ciśnienie tętnicze, jak również ułatwia pompowanie krwi przez serce do wszystkich części ciała.

SKŁAD LISIPROL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest lizynopryl w postaci lizynoprylu dwuwodnego.
Każda tabletka zawiera odpowiednio 5 mg, 10 mg lub 20 mg lizynoprylu.

Pozostałe składniki to: mannitol, wapnia wodorofosforan dwuwodny, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian, talk.

JAKIE JEST DAWKOWANIE LISIPROL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przyjmowanie leku
· Tabletkę należy połknąć, popijając wodą.
· Należy starać się przyjmować lek codziennie o tej samej porze. Nie ma znaczenia czy lek Lisiprol przyjmowany jest przed czy po jedzeniu.
· Lek Lisiprol należy przyjmować tak długo, jak zaleci lekarz. Leczenie jest długotrwałe.
Ważne jest, aby lek przyjmować codziennie.

Przyjęcie pierwszej dawki
· Należy zachować ostrożność podczas przyjmowania pierwszej dawki lub zwiększania dawki. Może wystąpić większe obniżenie ciśnienia tętniczego niż po zastosowaniu kolejnych dawek.
· Mogą wystąpić zawroty głowy lub oszołomienie. W przypadku wystąpienia takich objawów pomocne może być przyjęcie pozycji leżącej. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Dorośli
Dawka leku zależy od stanu zdrowia pacjenta oraz innych przyjmowanych leków. Lekarz poinformuje ile tabletek należy codziennie przyjmować. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Wysokie ciśnienie tętnicze
· Zazwyczaj stosowana dawka początkowa to 10 mg raz na dobę.
· Zazwyczaj stosowana dawka w leczeniu długoterminowym to 20 mg raz na dobę.

Niewydolność serca
· Zazwyczaj stosowana dawka początkowa to 2,5 mg raz na dobę.
· Dawka stosowana w leczeniu długoterminowym to 5 mg do 35 mg raz na dobę.

Stan po zawale serca
· Zazwyczaj stosowana dawka początkowa to 5 mg w ciągu 24 godzin po zawale serca i 5
mg następnego dnia.
· Zazwyczaj stosowana dawka w leczeniu długoterminowym to 10 mg raz na dobę.

Zaburzenia dotyczące nerek, spowodowane cukrzycą
· Zazwyczaj stosowana dawka to 10 mg lub 20 mg raz na dobę.

U pacjentów w podeszłym wieku, z zaburzeniami czynności nerek lub stosujących leki moczopędne, lekarz może zalecić przyjmowanie mniejszej dawki niż zazwyczaj stosowana.

Dzieci i młodzież (w wieku od 6 do 16 lat) z wysokim ciśnieniem tętniczym.

· Nie zaleca się stosowania leku Lisiprol u dzieci w wieku poniżej 6 lat lub u dzieci z ciężkimi zaburzeniami dotyczącymi nerek.
· Lekarz określi właściwą dawkę leku, która zależy od masy ciała dziecka.
· U dzieci o masie ciała od 20 do 50 kg zazwyczaj stosowana dawka początkowa wynosi 2,5 mg raz na dobę.
· U dzieci o masie ciała większej niż 50 kg zazwyczaj stosowana dawka początkowa wynosi 5 mg raz na dobę.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LISIPROL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej dawki leku niż zalecona przez lekarza, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do oddziału pomocy doraźnej najbliższego szpitala.
Najbardziej prawdopodobne objawy, które mogą wystąpić to zawroty głowy, kołatanie serca.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie ma znaczenia czy lek Lisiprol przyjmowany jest przed czy po jedzeniu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LISIPROL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Należy poinformować lekarza o podejrzeniu (lub planowaniu) ciąży. Zazwyczaj lekarz zaleci przerwanie stosowania leku Lisiprol przed planowaną ciążą lub natychmiast po stwierdzeniu ciąży i zaleci stosowanie innego leku zamiast leku Lisiprol. Nie zaleca się stosowania leku Lisiprol we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

ULOTKA LEKU LISIPROL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LISIPROL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - LISIPROL CENA, REFUNDACJA

LISIPROL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here