Lidocaine Grindeks

Lidocaine Grindeks jest lekiem do znieczulenia miejscowego. Lek jest stosowany do znieczulania różnych części ciała podczas małych zabiegów chirurgicznych. Lek blokuje przekazywanie odczucia bólu do mózgu i w ten sposób blokuje odczuwanie bólu. Działanie leku jest odczuwane po kilku minutach od podania leku i powoli zanika po zakończeniu zabiegu chirurgicznego.

Jaki jest skład Lidocaine Grindeks, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest chlorowodorek lidokainy.
1 ml roztworu zawiera 20 mg chlorowodorku lidokainy.
Każda ampułka 5 ml zawiera 100 mg chlorowodorku lidokainy.

Pozostałe składniki leku to: sodu chlorek, sodu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Lidocaine Grindeks – jak stosować?

Lek Lidocaine Grindeks jest podawany wyłącznie przez lekarza, w formie zastrzyku dożylnie, domięśniowo, podskórnie lub nadtwardówkowo w pobliżu rdzenia kręgowego.

Dawka leku jest uzależniona od rodzaju bólu jaki ma zostać zniwelowany. Zależeć będzie także od wagi ciała, wieku, kondycji fizycznej oraz części ciała, do której zostanie wstrzyknięty lek. Lekarz poda najmniejszą dawkę niezbędną do uzyskania właściwego efektu znieczulenia.

Zalecana maksymalna dawka jednorazowa Lidocaine Grindeks wynosi 400 mg.

Dawka powinna być zmniejszona dla dzieci oraz pacjentów ogólnie osłabionych.

Lek Lidocaine Grindeks zazwyczaj podawany jest w pobliżu miejsca, które ma być operowane.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lekarz podający znieczulenie jest przeszkolony do właściwego postępowania w przypadku wystąpienia działań niepożądanych w następstwie podania zbyt dużej dawki leku Lidocaine Grindeks.

Pierwszymi objawami przedawkowania lekiem Lidocaine Grindeks są:
• drgawki,
• niepokój,
• zawroty głowy, zaburzenia równowagi,
• nudności,
• zdrętwienie lub mrowienie ust i okolic wokół ust,
• problemy ze wzrokiem.

Jeśli pacjent poczuje którykolwiek z wymienionych objawów czy uważa, że otrzymał zbyt dużo leku Lidocaine Grindeks, powinien natychmiast powiadomić lekarza.Znacznie cięższe działania niepożądane (od wymienionych powyżej) mogą wystąpić przy przedawkowaniu leku Lidocaine Grindeks, w tym: zaburzenie równowagi i koordynacji, zmiany słuchowe, euforia, splątanie, problemy z mową, bladość, pocenie się, drżenie, konwulsje, wpływ na serce i naczynia krwionośne, utrata przytomności, śpiączka, zatrzymanie na krótko oddechu (bezdech).

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lidocaine Grindeks – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Lidocaine Grindeks z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lidocaine Grindeks w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Lidocaine Grindeks

Ulotka Lidocaine Grindeks – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Lidocaine Grindeks przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lidocaine Grindeks m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Sprawdź cenę i dostępność Lidocaine Grindeks w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Lidocaine Grindeks

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lidocaine Grindeks? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Lidocaine Grindeks. Podziel się doświadczeniami na forum.