Konsultacja merytoryczna:

Lidbree

Lek Lidbree jest żelem znieczulającym stosowanym do zapobiegania bólowi podczas zabiegów ginekologicznych, takich jak umieszczanie w macicy środków antykoncepcyjnych oraz pobieranie próbek biopsyjnych do oceny laboratoryjnej w badaniach ginekologicznych, u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat. Zawiera substancję czynną – lidokainę, amidowy środek miejscowo znieczulający (znieczula części ciała, na które jest podawany).

Jak działa lek Lidbree
Po nałożeniu żelu mija od 2 do 5 minut, zanim okolice narządów płciowych (błona śluzowa) zostają znieczulone. Wykazano, że żel zmniejsza dolegliwości bólowe podczas zabiegów ginekologicznych i co najmniej do 30 minut po zabiegu. Po 1 godzinie efekt uśmierzający ból zanika.

Jaki jest skład Lidbree, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest lidokaina. Każdy ml żelu domacicznego zawiera 42 mg lidokainy.

– Pozostałe składniki to:
– Makrogologlicerolu rycynooleinian (polioksylenowany olej rycynowy)
– Poloksamer (zawiera butylohydroksytoluen (E 321))
– Sodu askorbinian (E 301)
– Kwas solny stężony (do ustalenia pH)
– Sodu wodoroltlenek (do ustalenia pH)
– Woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Lidbree – jak stosować ten lek?

Żel znieczulający będzie nakładany przez lekarza lub położną (pielęgniarkę) stopniowo, począwszy od wejścia do macicy.

Stosowanie u młodzieży
Młodzież o małej masie ciała, poniżej 30 kg masy ciała, powinna otrzymywać zmniejszoną dawkę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Podczas stosowania zalecanych dawek nie jest to spodziewane, jeśli jednak u pacjentki wystąpi drętwienie warg lub języka, uczucie pustki w głowie, dzwonienie w uszach (szumy uszne) lub trudności z mówieniem lub prawidłowym widzeniem (zaburzenia widzenia), należy natychmiast zgłosić to lekarzowi lub pielęgniarce, ponieważ mogą to być pierwsze oznaki dużego stężenia lidokainy we krwi. Czasami mogą wystąpić skurcze lub drżenia mięśni, lub zatrzymanie oddechu (bezdech), wtedy lekarz lub pielęgniarka powinni niezwłocznie zapewnić odpowiednie oddychanie (wspomaganie dróg oddechowych) i podać pacjentce leki przeciwdrgawkowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lidbree – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lidbree w okresie ciąży i karmienia piersią?

Na podstawie wieloletniego doświadczenia nie wiadomo, aby stosowanie lidokainy w czasie ciąży powodowało niekorzystne skutki dla noworodka.

Lidokaina może przenikać do mleka matki, ale w tak małych ilościach, że na ogół nie ma ryzyka jej oddziaływania na noworodka karmionego piersią. Dlatego też w przypadku leczenia lekiem Lidbree można kontynuować karmienie piersią.

Nie wiadomo, aby lidokaina wpływała niekorzystnie na płodność.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Lidbree

Gedeon Richter Plc.

Ulotka Lidbree – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lidbree, 42 mg/ml, żel domaciczny (Lidocainum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 303.93 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lidbree m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lidbree, 42 mg/ml, żel domaciczny (Lidocainum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 326.10 KB

Cena - ile kosztuje Lidbree?

Cena Lidbree i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lidbree.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lidbree? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz