Konsultacja merytoryczna:

Lidbree

Lek Lidbree jest żelem znieczulającym stosowanym do zapobiegania bólowi podczas zabiegów ginekologicznych, takich jak umieszczanie w macicy środków antykoncepcyjnych oraz pobieranie próbek biopsyjnych do oceny laboratoryjnej w badaniach ginekologicznych, u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat. Zawiera substancję czynną – lidokainę, amidowy środek miejscowo znieczulający (znieczula części ciała, na które jest podawany).

Jak działa lek Lidbree
Po nałożeniu żelu mija od 2 do 5 minut, zanim okolice narządów płciowych (błona śluzowa) zostają znieczulone. Wykazano, że żel zmniejsza dolegliwości bólowe podczas zabiegów ginekologicznych i co najmniej do 30 minut po zabiegu. Po 1 godzinie efekt uśmierzający ból zanika.

Jaki jest skład Lidbree, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest lidokaina. Każdy ml żelu domacicznego zawiera 42 mg lidokainy.

– Pozostałe składniki to:
– Makrogologlicerolu rycynooleinian (polioksylenowany olej rycynowy)
– Poloksamer (zawiera butylohydroksytoluen (E 321))
– Sodu askorbinian (E 301)
– Kwas solny stężony (do ustalenia pH)
– Sodu wodoroltlenek (do ustalenia pH)
– Woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Lidbree – jak stosować ten lek?

Żel znieczulający będzie nakładany przez lekarza lub położną (pielęgniarkę) stopniowo, począwszy od wejścia do macicy.

Stosowanie u młodzieży
Młodzież o małej masie ciała, poniżej 30 kg masy ciała, powinna otrzymywać zmniejszoną dawkę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Podczas stosowania zalecanych dawek nie jest to spodziewane, jeśli jednak u pacjentki wystąpi drętwienie warg lub języka, uczucie pustki w głowie, dzwonienie w uszach (szumy uszne) lub trudności z mówieniem lub prawidłowym widzeniem (zaburzenia widzenia), należy natychmiast zgłosić to lekarzowi lub pielęgniarce, ponieważ mogą to być pierwsze oznaki dużego stężenia lidokainy we krwi. Czasami mogą wystąpić skurcze lub drżenia mięśni, lub zatrzymanie oddechu (bezdech), wtedy lekarz lub pielęgniarka powinni niezwłocznie zapewnić odpowiednie oddychanie (wspomaganie dróg oddechowych) i podać pacjentce leki przeciwdrgawkowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lidbree – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lidbree w okresie ciąży i karmienia piersią?

Na podstawie wieloletniego doświadczenia nie wiadomo, aby stosowanie lidokainy w czasie ciąży powodowało niekorzystne skutki dla noworodka.

Lidokaina może przenikać do mleka matki, ale w tak małych ilościach, że na ogół nie ma ryzyka jej oddziaływania na noworodka karmionego piersią. Dlatego też w przypadku leczenia lekiem Lidbree można kontynuować karmienie piersią.

Nie wiadomo, aby lidokaina wpływała niekorzystnie na płodność.

Ulotka Lidbree – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lidbree, 42 mg/ml, żel domaciczny (Lidocainum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 303.93 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lidbree m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lidbree, 42 mg/ml, żel domaciczny (Lidocainum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 326.10 KB

Cena - ile kosztuje Lidbree?

Cena Lidbree i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lidbree.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lidbree? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Wyciągi roślinne, witamina B6 oraz magnez to skład, który zapewnia ukojenie, gdy Twoje nerwy są w strzępach. Stres w pracy i ciągłe napięcie mogą wykończyć, dlatego potrzebujesz preparatu, który pomoż…

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Prenatal Duo Classic + DHA to kompleksowe wsparcie zarówno dla matki, jak i dziecka. Preparat zawiera niezbędne składniki: cholinę, kwas DHA oraz foliany.

Inulina to niezwykła substancja – prebiotyk charakteryzujący się bardzo wysoką zawartością błonnika. Produkt marki Intenson – Inulina z cykorii polecana jest osobom, które chcą usprawnić pracę przewodu pokarmowego oraz wesprzeć florę jelitową.

Siara, czyli inaczej colostrum to wydzielina wytwarzana przez gruczoły mleczne ssaków przez 72 godziny po porodzie. Suplement diety Kolostrum Forte 500mg zawiera siarę pobieraną od krów, która jest o wiele bardziej wartościowa niż siara ludzka.

Mleko początkowe dla noworodków i niemowląt. Bebilon Prosyneo HA 1 przeznaczone jest do stosowania od pierwszego dnia życia aż do ukończenia 6. miesiąca życia. Formuła wzbogacona m.in. o kwas DHA, Bifidobacterium breve i oligosacharydy (GOS/…

Naturalny składnik, który pokochają posiadacze i posiadaczki skóry mieszanej, tłustej i trądzikowej! Natur Planet Glinka Żółta polecana jest do przygotowywania maseczek na skórę i włosy. Wyjątkowy kolor glinka zawdzięcza wysokiemu stęż…

Suplement diety ProbioBalance Saccharomyces Boulardii w postaci kapsułek wegetariańskich jest rekomendowany do stosowania u osób, które chcą uzupełnić swoją dietę w drożdżaki Saccharomyces Boulardii. Jedna kapsułka to 5 miliardów komórek droż…

Preparat o bardzo wysokiej zawartości cholekalcyferolu – aż 100mcg w jednej tabletce. Suplement diety Solevitum D3 4000 jest przeznaczony jako uzupełnienie codziennej diety dla osób dorosłych – przede wszystkim dla osób powyżej 75. roku życia.

Mucosolvan Max to kapsułki, które uwolnią Cię od problemu uciążliwego odkrztuszania i kaszlu. Chlorowodorek ambroksolu zwiększa wydzielanie surfaktantu płucnego, co pozwala usunąć zaległą w płucach wydzielinę.

Produkt leczniczy Megapar Forte to lek w postaci tabletek musujących, w którym jako substancję czynną wykorzystano paracetamol. Preparat zalecany jest w leczeniu gorączki oraz bólu różnego pochodzenia. Jedna tabletka zawiera 1000mg paracetamolu.

Niezbędna w każdym domu i w każdym pojeździe – Apteczka pierwszej pomocy. W zestawie znaleźć można najpotrzebniejsze produkty do opatrywania rożnego rodzaju ran. Mamy tu plastry różnej wielkości, bandaże, opaski mocujące…

Herbatka ziołowa Podagrycznik ziele przeznaczona jest do przygotowywania naparu, który stanowi bogactwo dla organizmu. Ziele podagrycznika pospolitego między innymi polecane jest dla osób, które chcą wspomóc wątrobę, nerki oraz przewód pokarmowy.

Bardzo duża porcja witaminy D3 (100mcg w jednej kapsułce) wzbogacona o witaminę K2 i olej z nasion lnu. Suplement diety D-Vitum Forte Max 4000 j.m. K2 przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety zdrowych osób powyż…

Suplement diety Omegamed odporność 3+ pozwala uzupełnić codzienną dietę w kwas DHA (kwas dokozaheksaenowy) oraz witaminę D. Preparat ma postać pastylek żelowych do żucia o smaku pomarańczowym. Pastylki można podawać dzieciom powyżej 3. roku życia.

Woda morska marki Zyskaj Zdrowie to wyrób medyczny do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci od 6. miesiąca życia. Preparat sprawdza się jako środek do codziennej higieny nosa, pomaga usuwać z nosa wydzielinę, zanieczyszczenia oraz alergeny.

Produkt leczniczy Panadol Sprint 500mg jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Wskazaniem do stosowania leku są bóle – zęba, głowy, kości, stawów i mięśni, a także gorączka w przebiegu…

Nie da się zaprzeczyć, że sól wzbogaca smak potraw, innym faktem, z którym nie można dyskutować, jest fakt, że sól nie jest zdrowa! Można jednak wybrać lepszą postać soli, czyli Sól morską jodowaną średnią…

Mega porcja biotyny! Suplement diety Biotyna Forte 10mg to preparat rekomendowany dla osób, które borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów, łamliwych, rozdwajających się paznokci oraz pozbawionej blasku, poszarzałej skóry.

Jeden z najpopularniejszych przedstawicieli grupy produktów spożywczych zwanych „superfoods”. Jagody Goji suszone to pyszna przekąska lub dodatek do pożywnej owsianki albo jaglanki, przede wszystkim jednak to cenne źródło witamin i aminokwasów.

Kompozycja siedmiu naturalnych olejków zamknięta w postaci sprayu doustnego. Suplement diety Gardłosept A11 to środek do stosowania w celu ochrony i nawilżania śluzówki jamy ustnej i gardła. Łagodzi suchość i pieczenie, niwelując dyskomfort…