Konsultacja merytoryczna:

Levoxa OFT

Lewofloksacyna jest antybiotykiem z grupy zwanej fluorochinolonami (czasem w skrócie nazywanej chinolonami).

Działanie leku polega na niszczeniu niektórych rodzajów bakterii, które mogą wywoływać zakażenia.

Lewofloksacyna w postaci kropli do oczu jest stosowana u dzieci po ukończeniu pierwszego roku życia i starszych oraz u dorosłych do leczenia zakażeń bakteryjnych obejmujących przednią powierzchnię oka. Jednym z rodzajów zakażenia tego obszaru oka jest bakteryjne zapalenie spojówek, które jest zakażeniem powłoki przedniej części oka (spojówki).

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci przed ukończeniem pierwszego roku życia.

Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Levoxa OFT:

Skład

Substancją czynną leku jest lewofloksacyna.

1 ml zawiera 5,12 mg lewofloksacyny półwodnej, co odpowiada 5 mg lewofloksacyny.

Pozostałe składniki to benzalkoniowy chlorek (0,05 mg w 1 ml roztworu kropli do oczu, środek konserwujący), sodu chlorek, sodu wodorotlenek lub kwas solny (do regulacji pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Lek Levoxa OFT jest przeznaczony do podawania do oka i musi być stosowany na zewnętrzną powierzchnię oka.

U pacjentów w wieku powyżej 1 roku zalecana jest następująca dawka:

DNI 1.-2.
– Podawać jedną do dwóch kropli do zakażonego oka (oczu) co dwie godziny.
– Stosować maksymalnie 8 razy na dobę.

DNI 3.-5.
– Podawać jedną do dwóch kropli do zakażonego oka (oczu).
– Stosować maksymalnie 4 razy na dobę.

Nie ma konieczności modyfikacji dawki u osób w podeszłym wieku.

Leczenie zwykle trwa pięć dni. Lekarz prowadzący poinformuje pacjenta, jak długo należy stosować krople.

Jeśli pacjent stosuje jakikolwiek inny lek do oczu, należy odczekać co najmniej 15 minut pomiędzy podaniem różnych rodzajów kropli do oczu.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Nie ma konieczności modyfikacji dawki u młodzieży i dzieci w wieku jednego roku i starszych. Nie zaleca się stosowania leku Levoxa OFT u dzieci przed ukończeniem pierwszego roku życia.

Przed podaniem kropli:
Jeśli to możliwe, należy poprosić drugą osobę o zakroplenie kropli. Należy poprosić tę osobę o przeczytanie razem z pacjentem poniższych instrukcji przed podaniem kropli.
1) Umyć ręce.
2) Otworzyć butelkę. Należy zachować szczególną ostrożność, aby nie dotknąć końcówką zakraplacza do oka, skóry wokół oka lub palców.
3) Odchylić głowę i przytrzymać butelkę do góry dnem nad okiem.
4) Odciągnąć dolną powiekę ku dołowi i spojrzeć w górę. Delikatnie ścisnąć butelkę, co spowoduje wpłynięcie jednej kropli do przestrzeni pomiędzy dolną powieką i okiem.
5) Zamknąć oko i uciskać palcem wewnętrzny kącik oka przez około minutę. W ten sposób można zapobiec spłynięciu kropli przez kanał łzowy.
6) Zetrzeć nadmiar roztworu ze skóry wokół oka.
7) Założyć zakrętkę i szczelnie zamknąć buteleczkę.

Jeśli konieczne jest podanie następnej kropli lub jeśli leczenie dotyczy obu oczu, należy powtórzyć czynności z punktów 3-7.

Leku Levoxa OFT, krople do oczu nie należy wstrzykiwać do wewnętrznej części gałki ocznej.

Przedawkowanie

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Levoxa OFT należy przepłukać oko (oczy) wodą i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Pokarm, napoje (alkohol)

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek Levoxa OFT można stosować u kobiet w ciąży tylko wtedy, gdy spodziewane korzyści przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu.

Lewofloksacyna w bardzo małych ilościach przenika do krwi i mleka ludzkiego, jednak po zastosowaniu kropli do oczu prawdopodobieństwo ich szkodliwego wpływu na rozwijające się dziecko jest bardzo małe. Lekarz prowadzący zna potencjalne zagrożenia i zadecyduje, czy w takiej sytuacji należy stosować lek Levoxa OFT.

Stosowanie leku zgodnie z zaleceniami nie ma niekorzystnego wpływu na płodność (zdolność do zajścia w ciążę przez kobietę lub posiadania potomstwa przez mężczyznę).

Levoxa OFT ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Levoxa OFT, 5 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Levofloxacinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 34 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Levoxa OFT m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Levoxa OFT, 5 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Levofloxacinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 28 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Levoxa OFT cena

Cena Levoxa OFT i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Levoxa OFT.

Levoxa OFT opinie - forum pacjentów

Stosujesz Levoxa OFT? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz