Levopront

Lewodropropizyna – substancja czynna leku cechuje się głównie obwodowym (o punkcie uchwytu w oskrzelach i tchawicy) działaniem przeciwkaszlowym oraz działaniem przeciwuczuleniowym i znoszącym skurcz oskrzeli; u zwierząt stwierdzono także działanie miejscowo znieczulające leku. Wiele dowodów eksperymentalnych wskazuje na jej skuteczność kliniczną w hamowaniu kaszlu o różnym pochodzeniu, jak np. kaszel w przebiegu raka płuca, kaszel związany z zakażeniami górnych dróg oddechowych czy krztusiec.

Lewodropropizyna szybko wchłania się po doustnym podaniu u ludzi i ulega szybkiej dystrybucji w organizmie. Lek wydalany jest głównie z moczem, w postaci niezmienionej oraz w postaci metabolitów.

Lek Levopront wskazany jest w objawowym leczeniu kaszlu.

Jaki jest skład Levopront, jakie substancje zawiera?

10 ml syropu zawiera 60 mg lewodropropizyny.

Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy jednowodny, sodu wodorotlenek, aromat wiśniowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Levopront – jak stosować?

Leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia kaszlu lub zgodnie z zaleceniem lekarza, W każdym przypadku, gdy kaszel nie ustępuje po dwóch tygodniach leczenia zaleca się przerwać zażywanie leku i zasięgnąć porady lekarza. Należy pamiętać, że kaszel jest objawem i należy rozpoznać, a następnie leczyć chorobę. która jest jego przyczyną, Do butelki z syropem dołączona jest miarka pozwalająca odmierzyć m.in. 3, 5 i 10 ml. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej dawka lek. wynosi:

Dorośli:
10 ml syropu do 3 razy dziennie, w odstępach co najmniej 6 godzin.

Dzieci:
10-20 kg: 3ml syropu 3 razy dziennie;
20-30 kg: 5 ml syropu 3 razy dziennie.

Levopront należy stosować doustnie.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Levopront jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania z ewidentnymi objawami klinicznymi należy natychmiast wdrożyć leczenie objawowe oraz, w razie konieczności, zastosować typowe postępowanie doraźne (płukanie żołądka, węgiel aktywowany, pozajelitowa podaż płynów, itd.).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Levopront – czy mogę spożywać alkohol?

Ze względu na brak informacji o wpływie posiłków na wchłanianie leku, zaleca się zażywanie leku między posiłkami.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Levopront w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Badania na zwierzętach wykazały, że lewodropropizyna przenika przez barierę łożyskową i jest obecna w mleku karmiącej samicy. W związku z tym lek jest przeciwskazany u kobiet w ciąży lub zamierzających zajść w ciążę oraz w okresie laktacji.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Levopront

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.

Ulotka Levopront – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Levopront przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Levopront m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Sprawdź cenę i dostępność Levopront w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Levopront

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Levopront? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

11 komentarzy do “Levopront”

  1. Odradzam. Silna reakcja alergiczna, wysypka na całym ciele. Po zażyciu oslablam i spałam kilka godzin, serce szalało.

    Odpowiedz
  2. Wreszcie znalazlam!! To przez to lekarstwo czuje sie slabo, jakbym miala depresje, mam ochote wymiotowac, jedzwnie mnie obrzydza! Nie bierzcie tego swinstwa!!

    Odpowiedz
  3. dla mnie to swinstwo dostałam po nim bardzo wysokie cisnienie az do 188, młdłosci i złe samopoczucie.słyszałam w przychodni ze kobieta po nim dostała wysoki puls, nie polecam

    Odpowiedz
    • Zaczynałam brac ale gorzej zaczynalam sie czuc cos w klatce , kaszel zostawal, ,tragedia tak to jest jak lekarze sa zwolnieni z odpowiedzialnosci lekarskiej , a dostają profity za wykonywanie nakazów z gory politykow itp

      Odpowiedz
      • Na szczęście w nieszczesciu ze mam pewna intuicję czy jak zwal tak zwal i czulam ze to musi szkodzic , czytam ze to po covid sie wydaje pozniej jakie uboczne musialam wyczytac wszystko, pewnie dlatego zmarla nasza siostra cioteczna,

        Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Levopront. Podziel się doświadczeniami na forum.