Artykuł sponsorowany

Lepsza opieka zdrowotna

Ochrona zdrowia i opieka zdrowotna to bez wątpienia najważniejsza kwestia z jaką mamy do czynienia. Niestety, w polskim systemie opieki zdrowotnej wiele pozostaje „do życzenie”.

Ochrona zdrowia w Polsce

Największą zmorą współczesnego pacjenta są długie kolejki do specjalistów, których też brakuje. Często zastanawiamy się jak szybciej, bez kolejki dostać się do lekarza. Ale kolejki towarzysza także prywatnym gabinetom. Z resztą koszty leczenia „na własną rękę” mogą przekroczyć możliwości domowego budżetu.  A przecież nie ma nic cenniejszego niż zdrowie.

Jak ułatwić sobie dostęp do świadczeń zdrowotnych?

Pakiety medyczne dają nam lepsze warunki korzystania z opieki zdrowotnej. Obniżają koszty usług medycznych, ale też skracają czas oczekiwania na wizytę u specjalisty. Możemy się spotkać z różnymi wariantami pakietów medycznych. Istnieją takie, za które płacimy co miesiąc. Często spotkać się można z sytuacją kiedy firma zapewnia pakiet medyczny dla swojego pracownika oraz dla jego rodziny. Jest to bardzo korzystne, ponieważ taka osoba jak i jej rodzinna mają dostęp do świadczeń w „każdej chwili”, kiedy tego potrzebują.

Inna dobrą alternatywą jest wykupienie sobie pakietu badań. Mogą to być np. tylko badania laboratoryjne. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że powinno badać się regularnie. Tak więc, morfologia, cukier, cholesterol, określone hormony czy badanie moczu warto wykonać raz w roku. Dla osób chorych są inne zalecenia, badania wykonują według zaleceń lekarskich. Badania laboratoryjne kupowane w takich „zestawach” są po prostu tańsze. Pakiety badań laboratoryjnych są też dobrym rozwiązaniem dla pominięcia kolejki do lekarza po skierowanie. Rzecz jasna wyniki należy skonsultować z internistą czy  lekarzem rodzinnym.

Z czego składa się pakiet medyczny?

W skład przykładowego pakietu wchodzić mogą wizyty do specjalistów np. internisty, dermatologa, kardiologa, urologa, laryngologa, gastrologa czy okulisty. W ofercie mogą znaleźć się szczepionki, najbardziej popularne są chyba te na grypę. Inne usługi to badania laboratoryjne i diagnostyczne (np. USG, EKG, RTG). Istnieją też tak zwane konsultacje telefoniczne 24godziny/7dni.

Jednak zawsze zakres usług zależy od konkretnej placówki i dostępnymi pakietami medycznymi.

Naszych publikacji nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję indywidualnie w porozumieniu z pacjentem.