Lekap

Lekap to lek na receptę, który zawiera substancję czynną - syldenafil. Należy do grupy leków zwanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5. Działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, co zwiększa napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Jest przeznaczony do stosowania doustnego u mężczyzn doświadczających zaburzeń erekcji, czyli niezdolności do uzyskania lub utrzymania wzwodu penisa wystarczającego do odbycia stosunku płciowego. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Lekap. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lekap należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Lekap pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem jednoczesnego pobudzenia seksualnego.

Lek nie powinien być stosowany przez pacjentów, u których nie stwierdzono zaburzeń erekcji. Lekap nie jest lekiem przeznaczonym dla kobiet.

Lek jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u mężczyzn, czyli impotencji, definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Jaki jest skład Lekap, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest syldenafil.

Każda tabletka zawiera 25 mg, 50 mg lub 100 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).

Inne składniki leku to:
– Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian.
– Otoczka: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), laktoza jednowodna, triacetyna.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Lekap – jak stosować?

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka początkowa wynosi 50 mg. Leku nie należy stosować częściej niż raz na dobę. Lekap powinien być przyjęty na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lekap umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego.
Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do jednej godziny. Działanie może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku.

Należy zwrócić się do lekarza, jeżeli po zastosowaniu leku Lekap nie dochodzi do erekcji lub, gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone.

Zastosowanie dawki większej niż 100 mg nie zwiększenia skuteczności leku.
Nie należy stosować większej ilości tabletek niż przepisze lekarz.

Należy porozumieć się z lekarzem w przypadku przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecono.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lekap – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Lekap może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Jednak, przyjmowanie leku Lekap w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu.
Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku Lekap, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Lekap w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Lekap nie należy stosować u kobiet.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Lekap

Ulotka Lekap – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Lekap przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lekap m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Lekap w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Lekap

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lekap? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

8 komentarzy do “Lekap”

  1. UWAGA!!!!!!!!! bliska mi 47-letnia osoba ciesząca sie doskonałym zdrowiem po pierwszym zażyciu przepisanej przez lekarza 0,5 tabletki sildenafilu /lakapu ( po około 4 godzinach) dostała rozległego udaru z obrzękiem mózgu – ledwo przeżyła – innych przyczyn udaru typu cukrzyca, mażdzca, wady serca itp nie znaleziono Ostrzegam wszystkich, a w szczególnosci tych którzy uważaja, że jesli sa zdrowi, to skutki uboczne sie nie wydarzą!!!!!!!!! Jedna chwila w zyciu, a tak wiel zmienia ..

    Odpowiedz
  2. I to jest rozwiązanie problemu z impotencją. Jak chce współżyć mężczyzna musi zażyć tabletkę bo inaczej mu nie stanie . Czy to jest wyjście jak nie weźmie tabletki nie odbędzie stosunku. Przecież to nie jest obojętne dla organizmu prędzej czy później to go wykończy. Czemu nie szuka się przyczyny

    Odpowiedz
    • Przyczyny raczej są znane w większości przypadkach jak np… przebycie 5 operacji i 5 krotne cewnikowanie, lub przepuklina, inni wracają do pełni sił, innym jest potrzebne leczenie farmakologiczne. I przestał byś bredzić! Bo będąc na miejscu faceta czy jednego czy drugiego i twoja kobieta chodziła na boki i wracała jak po robieniu zakupów, lub odeszła, bo konar Ci nie płonie!? To byś tak nie cwaniaczył
      Wiec przestań pieprzyć dr. google bo powiedział byś tak facetowi w oczy i wymądrzał się, to zapewne była by Ci potrzebna urazówka szczękowa jak nie ortopedia. Dla każdego faceta to bardzo wrażliwy temat, i zapamiętaj jedno że punkt widzenia zmienia się punktu siedzenia.

      Odpowiedz
  3. Mam 60 i rzeczywiście po innych troche bolała głowa, ale po tym nie. I działa – chociaż problem tkwi raczej w głowie , a nie w potencji.

    Odpowiedz
  4. Używam dawkę 50 mg jest skuteczna i nie mam skutków ubocznych .Zażywałem inny lek , po którym miałem okropny ból głowy.Polecam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Lekap. Podziel się doświadczeniami na forum.