LANTREADbaj o swój układ pokarmowy. Sprawdź ceny naturalnych produktów.

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Lansoprazol należy do grupy leków zwanych inhibitorami pompy protonowej. Inhibitory pompy
protonowej, takie jak lansoprazol, zmniejszają ilość kwasu wytwarzanego przez żołądek.

Lansoprazol stosuje się w schorzeniach wywołanych działaniem kwasu żołądkowego.

Lekarz może przepisać lek Lantrea w następujących wskazaniach:
• leczenie choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy
• leczenie lub zapobieganie refluksowemu zapaleniu przełyku (tzw. choroba refluksowa przełyku)
• leczenie zakażeń wywołanych przez bakterię Helicobacter pylori w skojarzeniu z leczeniem antybiotykami stosowanymi w leczeniu owrzodzeń żołądka i dwunastnicy (terapia eradykacyjna)
• zmniejszanie dolegliwości występujących często w powyższych schorzeniach
• zapobieganie nawrotom tych schorzeń i dolegliwości
• leczenie lub zapobieganie chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy u pacjentów wymagających stałego leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi – NLPZ (leczenie NLPZ stosowane jest w przypadku bólu lub zapalenia)
• leczenie zgagi i zarzucania kwasu żołądkowego do przełyku
• lansoprazol jest czasem stosowany u pacjentów, których żołądek wytwarza nadmierną ilość kwasu (w tym osób z zespołem Zollingera – Ellisona).

Lekarz może przepisać lek Lantrea w innym wskazaniu lub przepisać dawkę inną niż podana w niniejszej ulotce. Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.SKŁAD

Substancją czynną leku Lantrea jest lansoprazol.

Pozostałe składniki to: sacharoza, ziarenka (sacharoza, skrobia kukurydziana); karboksymetyloskrobia sodowa (typ A); sodu laurylosiarczan; powidon K30; fosforan trójsodowy, hypromeloza (6cp) kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1); trietylu cytrynian; tytanu dwutlenek (E171); talk.
Otoczka kapsułki o składzie: żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), woda.
Tusz do nadruku: szelak, alkohol etylowy bezwodny, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, alkohol N-butylowy, amonowy wodorotlenek, potasu wodorotlenek, żelaza tlenek czarny (E172).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Kapsułkę należy połykać w całości. W przypadku trudności z połknięciem kapsułki można ją popić odpowiednią ilością wody. Kapsułki nie należy rozgryzać ani żuć, gdyż uniemożliwi to właściwe działanie leku.

Lek Lantrea należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli pacjent zażywa lek Lantrea raz na dobę, w miarę możliwości powinien przyjmować go każdego dnia o tej samej porze. Najlepsze wyniki leczenia można uzyskać stosując lek Lantrea rano przed posiłkiem. Jeśli lek Lantrea stosowany jest dwa razy na dobę, pierwszą dawkę należy przyjąć rano, a drugą wieczorem.

Zazwyczaj stosowane dawki leku Lantrea u dorosłych podano poniżej. Lekarz może przepisać inną dawkę. Lekarz poinformuje również pacjenta o czasie trwania leczenia.

W przypadku zaburzeń czynności wątroby, lekarz może ograniczyć dawkowanie do jednej kapsułki na dobę.

Leczenie choroby wrzodowej żołądka
Zalecaną dawką jest jedna kapsułka 30 mg na dobę przez 4 tygodnie.

Zapobieganie chorobie wrzodowej oraz zmniejszanie dolegliwości podczas przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych
Zalecaną dawką jest jedna kapsułka 15 mg codziennie. Lekarz może zmienić dawkę na jedną kapsułkę 30 mg raz na dobę.

Leczenie zapalenia przełyku (choroba refluksowa przełyku)
Zalecaną dawką jest jedna kapsułka 30 mg na dobę przez 4 tygodnie w celu wyleczenia przełyku i (lub) złagodzenia objawów.

Długotrwałe zapobieganie refluksowemu zapaleniu przełyku
Zalecana dawka to jedna kapsułka 15 mg na dobę, lekarz może zmienić dawkę na jedną kapsułkę 30 mg raz na dobę.

Choroba wrzodowa dwunastnicy
Zalecaną dawką jest jedna kapsułka 30 mg na dobę przez 2 tygodnie. Lekarz może zalecić dalsze stosowanie 15 mg lansoprazolu na dobę w celu zapobiegania nawrotu choroby.

Leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy spowodowanej przyjmowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych
Zalecaną dawką jest jedna kapsułka 30 mg raz na dobę przez cztery tygodnie.

Leczenie zgagi i zarzucania kwasu żołądkowego do przełyku
Zalecaną dawką jest jedna kapsułka 15 mg lub 30 mg przez 4 tygodnie. Jeśli objawy utrzymują się należy zgłosić się do lekarza. Jeśli objawy nie zostaną złagodzone w ciągu 4 tygodni należy skontaktować się z lekarzem.

Zespół Zollingera-Ellisona (wydzielanie nadmiernej ilości kwasu żołądkowego)
Zazwyczaj stosuje się dwie kapsułki 30 mg na dobę na początku terapii. Lekarz może zmienić wielkość dawki w zależności od reakcji pacjenta na lek Lantrea, dawka jest odpowiednio dostosowywana przez lekarza.

Eradykacja bakterii Helicobacter pylori
Zalecaną dawką są dwie 30 mg kapsułki na dobę przez tydzień w połączeniu z jednym z następujących trzech schematów z dwoma różnymi antybiotykami wieczorem:
– amoksycylina 1 g dwa razy na dobę + klarytromycyna 250 – 500 mg dwa razy na dobę
– klarytromycyna 250 mg dwa razy na dobę + metronidazol 400-500 mg dwa razy na dobę
– amoksycylina 1 g dwa razy na dobę + metronidazol 400-500 mg dwa razy na dobę.
Leki zazwyczaj stosuje się codziennie przez 7 dni.

Jeśli leczenie zakażenia u pacjentów z chorobą wrzodową przebiegnie pomyślnie, nawrót wrzodów jest mało prawdopodobny. Aby zapewnić skuteczne działanie leku, należy go przyjmować o właściwej porze i nie pomijać żadnej dawki.

Należy przeczytać ulotkę antybiotyków w celu uzyskania dalszych informacji.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania kapsułek Lantrea u dzieci, należy poradzić się lekarza.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zażycia większej dawki kapsułek Lantrea niż zalecił lekarz, należy natychmiast
skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

JEDZENIE I PICIE

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Lantrea powinna być podawana na pusty żołądek (przynajmniej 30 minut przed posiłkiem).

CIĄŻA

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
W przypadku ciąży, planowanego zajścia w ciążę lub karmienia piersią należy poinformować o tym lekarza, który zadecyduje, czy w tej sytuacji należy stosować lek Lantrea.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT TEGO LEKU

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

LANTREA CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here