Lansoprazole Genoptim

12345678910
(5 ocen, średnia: 7,20 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Substancją czynną leku Lansoprazole Genoptim jest lanzoprazol, który jest inhibitorem pompy protonowej. Inhibitory pompy protonowej zmniejszają ilość kwasu wydzielanego w żołądku.

Lekarz może przepisać lek Lansoprazole Genoptim w następujących wskazaniach:
– leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka
– leczenie zapalenia przełyku (refluksowe zapalenie przełyku)
– zapobieganie refluksowemu zapaleniu przełyku
– leczenie zgagi i zarzucania kwasu żołądkowego do przełyku
– leczenie zakażenia spowodowanego przez bakterie Helicobacter pylori, w połączeniu z antybiotykami
– leczenie lub zapobieganie owrzodzeniom dwunastnicy lub żołądka u pacjentów wymagających stałego leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) (NLPZ stosowane są w leczeniu bólu lub stanów zapalnych)
– leczenie zespołu Zollingera i Ellisona.

Lekarz może również przepisać lek Lansoprazole Genoptim w innym wskazaniu oraz w innej dawce niż te, które zostały wymienione w ulotce. Należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza podczas przyjmowania leku.

Skład

Substancją czynną leku jest lanzoprazol
Lansoprazole Genoptim, 15 mg kapsułki dojelitowe, twarde, to nieprzezroczyste żółte kapsułki. Każda kapsułka zawiera 15 mg lanzoprazolu
Lansoprazole Genoptim, 30 mg kapsułki dojelitowe, twarde to nieprzezroczyste białe kapsułki. Każda kapsułka zawiera 30 mg lanzoprazolu

Pozostałe składniki to:

zawartość kapsułki: sacharoza, ziarenka (sacharoza i skrobia kukurydziana), sodu laurylosiarczan, meglumina, mannitol (E421), hypromeloza, makrogol 6000, talk, polisorbat 80,
tytanu dwutlenek (E171), kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%

otoczka kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek (E171)
otoczka kapsułki 15 mg zawiera również: żółcień chinolinową (E104)

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Odrywalne blistry otwiera się według poniższej instrukcji po otwarciu folii:
– Oderwać jeden blister poprzez zerwanie perforacji
– Ostrożnie oderwać brzeg folii, odsłaniając kapsułkę
(KAPSUŁKI NIE WOLNO WYCISKAĆ PRZEZ FOLIĘ)

Nieodrywalne blistry otwiera się poprzez wyciśnięcie kapsułki przez aluminiową folię

Kapsułkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Nie należy kruszyć ani żuć kapsułek lub ich zawartości, ponieważ wpłynie to na prawidłowe działanie leku.

W przypadku stosowania leku Lansoprazole Genoptim raz na dobę, zaleca się przyjmowanie leku o tej same porze każdego dnia. Najlepsze wyniki leczenia można osiągnąć, jeśli lek Lansoprazole Genoptim jest przyjmowany rano, przed śniadaniem.

W przypadku stosowania leku Lansoprazole Genoptim dwa razy na dobę, pierwszą dawkę należy przyjąć rano, a drugą dawkę wieczorem.

Dawka leku Lansoprazole Genoptim zależy od stanu pacjenta. Poniżej przedstawiono zazwyczaj stosowane dawki leku Lansoprazole Genoptim u dorosłych. Lekarz może niekiedy przepisać inną dawkę i poinformuje pacjenta o czasie trwania leczenia.

Leczenie zgagi i cofania się kwasu żołądkowego do przełyku: 1 kapsułka 15 mg lub 30 mg raz na dobę przez 4 tygodnie. Jeśli objawy utrzymują się, należy powiedzieć o tym lekarzowi. Jeżeli po 4 tygodniach leczenia objawy nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy: 1 kapsułka 30 mg raz na dobę przez 2 tygodnie

Leczenie choroby wrzodowej żołądka: 1 kapsułka 30 mg raz na dobę przez 4 tygodnie

Leczenie zapalenia przełyku (refluksowe zapalenie przełyku): 1 kapsułka 30 mg raz na dobę przez 4 tygodnie

Długotrwałe zapobieganie refluksowemu zapaleniu przełyku: 1 kapsułka 15 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę do 1 kapsułki 30 mg raz na dobę.

Leczenie zakażenia Helicobacter pylori: Zazwyczaj stosuje się 1 kapsułkę 30 mg w połączeniu z 2 różnymi antybiotykami rano oraz 1 kapsułkę 30 mg w połączeniu z 2 różnymi antybiotykami wieczorem. Zazwyczaj leczenie trwa 7 dni.

Zalecane jest stosowanie następujących połączeń antybiotyków:
– 30 mg leku Lansoprazole Genoptim łącznie z 250–500 mg klarytromycyny i 1000 mg amoksycyliny
– 30 mg Lansoprazole Genoptim łącznie z 250 mg klarytromycyny i 400–500 mg metronidazolu

W przypadku leczenia u pacjenta zakażenia, związanego z chorobą wrzodową, nawrót choroby wrzodowej jest mało prawdopodobny, jeśli zakażenie zostanie całkowicie wyleczone. Aby zapewnić możliwość najlepszego działania leku, należy przyjmować go o odpowiedniej porze i nie należy pomijać żadnej dawki.

Leczenie choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy u pacjentów wymagających stałego leczenia NLPZ: 1 kapsułka 30 mg raz na dobę przez 4 tygodnie.

Zapobieganie chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy u pacjentów wymagających stałego leczenia NLPZ: 1 kapsułka 15 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę do 1 kapsułki 30 mg raz na dobę.

Zespół Zollingera i Ellisona: Zwykła dawka początkowa to 2 kapsułki 30 mg na dobę, następnie, w zależności od odpowiedzi pacjenta na leczenie lekiem Lansoprazole Genoptim, lekarz zdecyduje o dalszym dawkowaniu odpowiednim dla danego pacjenta.

Lek Lansoprazole Genoptim nie powinien być stosowany u dzieci.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Lansoprazole Genoptim należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Lekarz może skontaktować się z centrum informacji toksykologicznej.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Aby uzyskać najlepsze wyniki leczenia, lek Lansoprazole Genoptim należy przyjmować co najmniej 30 minut przed posiłkiem.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Stosowanie leku Lansoprazole Genoptim w czasie ciąży nie jest zalecane, ponieważ nie ma odpowiedniego doświadczenia w kwestii stosowania lanzoprazolu w ciąży.

Nie ma wystarczającego doświadczenia w kwestii stosowania leku w okresie karmienia piersią. Na podstawie wyników badań na zwierzętach uważa się, że lanzoprazol przenika do mleka kobiecego. Podejmując decyzję o kontynuowaniu lub przerwaniu karmienia piersią, bądź kontynuowaniu lub przerwaniu leczenia lekiem Lansoprazole Genoptim, należy rozważyć korzyści z karmienia piersią dla dziecka oraz korzyści ze stosowania leku Lansoprazole Genoptim dla matki.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here