LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Lek Lamotrigine Arrow należy do grupy leków określanych jako przeciwpadaczkowe. Stosowany jest w leczeniu dwóch chorób – padaczki i zaburzeń dwubiegunowych.

W leczeniu padaczki Lamotrigine Arrow działa poprzez blokowanie w mózgu sygnałów wywołujących napady padaczkowe (drgawki).
• U dorosłych i dzieci powyżej 13 lat lek Lamotrigine Arrow można stosować w leczeniu padaczki sam lub z innymi lekami. Lek ten można także stosować łącznie z innymi lekami w leczeniu napadów występujących w chorobie zwanej zespołem Lennoxa-Gastauta.
• U dzieci w wieku pomiędzy 2 a 12 lat lek Lamotrigine Arrow można stosować łącznie z innymi lekami. Może być również stosowany w leczeniu pewnego rodzaju padaczki zwanej „typowymi napadami nieświadomości”.

Lek Lamotrigine Arrow jest także stosowany w leczeniu zaburzeń dwubiegunowych.
U pacjentów z zaburzeniami dwubiegunowymi (zwanymi także zespołem maniakalno-depresyjnym) występują bardzo silne wahania nastroju z okresami manii (podniecenie lub euforia), naprzemiennie z okresami depresji (głęboki smutek lub rozpacz). U dorosłych powyżej 18 lat lek Lamotrigine Arrow może być stosowany sam lub z innymi lekami w celu zapobiegania okresom depresji pojawiającym się w zaburzeniach dwubiegunowych. Nie wiadomo dotychczas, w jaki sposób lek Lamotrigine Arrow działa na mózg, wywołując efekt leczniczy.

SKŁAD

• Substancją aktywną jest lamotrygina (Lamotriginum) (każda tabletka zawiera 25, 50 lub 100 mg lamotryginy).

Ponadto lek zawiera laktozę jednowodną, celulozę mikrokrystaliczną, żelaza tlenek żółty (E 172), powidon K30, karboksymetyloskrobię sodową (typ A), magnezu stearynian, talk, krzemionkę koloidalną.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Lamotrigine Arrow zawsze należy przyjmować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub farmaceutą.

Znalezienie najlepszej dawki leku Lamotrigine Arrow dla konkretnej osoby może zająć jakiś czas. Dawka przyjmowana będzie zależeć:
• od wieku;
• od jednoczesnego stosowania leku Lamotrigine Arrow z innymi lekami;
• od występowania (lub niewystępowania) zaburzeń nerek lub wątroby.

Lekarz prowadzący rozpocznie od niskiej dawki i będzie ją zwiększał stopniowo przez okres kilku tygodni do osiągnięcia dawki działającej (nazywanej dawką skuteczną). Nigdy nie należy przyjmować większej dawki leku Lamotrigine Arrow niż zaleci lekarz prowadzący.

Zazwyczaj stosowana dawka dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat wynosi pomiędzy 100 mg a 400 mg na dobę.
W przypadku dzieci w wieku od 2 do 12 lat, skuteczna dawka zależy od ich masy ciała – zazwyczaj wynosi ona pomiędzy 1 mg a 15 mg na kilogram masy ciała dziecka, maksymalnie do 400 mg na dobę.

Nie zaleca się podawania leku Lamotrigine Arrow dzieciom w wieku poniżej 2 lat.

Lek Lamotrigine Arrow należy przyjmować raz lub dwa razy na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego. Lek można przyjmować z pożywieniem lub na czczo.

Lekarz może także zalecić rozpoczęcie lub zaprzestanie przyjmowania innych leków, w zależności od tego, w jakiej chorobie stosowane jest leczenie i jaka jest odpowiedź na to leczenie.
• Tabletki Lamotrigine Arrow należy połknąć w całości. Nie należy łamać, żuć lub kruszyć tabletek.
• Zawsze należy przyjmować pełną przepisaną dawkę leku. Nigdy nie należy przyjmować tylko części tabletek.

PRZEDAWKOWANIE

Jeżeli przyjęta zostanie zbyt duża dawka leku Lamotrigine Arrow należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli jest to możliwe, należy pokazać mu opakowanie.

Osoba, która przyjęła zbyt dużą dawkę leku Lamotrigine Arrow może mieć następujące objawy:
• gwałtowne, niekontrolowane ruchy oczu (oczopląs);
• niezdarność i brak koordynacji wpływające na równowagę (ataksja);
• utrata świadomości lub śpiączka.

JEDZENIE I PICIE

Brak informacji na temat związku stosowania leku Lamotrigine Arrow z jedzeniem i piciem.

CIĄŻA

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Istnieje większe ryzyko wad płodu, u dzieci, których matki stosowały lamotryginę w ciąży. Te wady to zwykle rozszczep wargi i podniebienia. Lekarz prowadzący może zalecić przyjmowanie dodatkowej dawki kwasu foliowego w przypadku planowania zajścia w ciążę lub podczas ciąży. Ciąża może zmienić skuteczność działania lamotryginy, tak więc zaleca się wykonanie badania krwi i dobranie odpowiedniej dawki lamotryginy na podstawie uzyskanych wyników.

Należy poinformować lekarza prowadzącego o istniejącej ciąży, przypuszczeniu, że jest się w ciąży albo planowaniu zajścia w ciążę. Nie należy przerywać leczenia bez porozumienia z lekarzem. Jest to szczególnie istotne w przypadku padaczki.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

POBIERZ ULOTKĘ

Brak ulotki w bazie.


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

Brak charakterystyki w bazie.


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).LAMOTRIGINE ARROW (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innych pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here