LACIDOFIL

Lekarstwo

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Lek Lacidofil jest probiotykiem.

Bakterie kwasu mlekowego występują w przewodzie pokarmowym człowieka. Stanowią naturalną barierę ekologiczną, chronią przed drobnoustrojami chorobotwórczymi i utrzymują równowagę flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym. Z tego względu lek len stosowany jest w następujących przypadkach: nawracające rzekomobloniaste zapalenie okręźnicy, zapobieganie biegunce podróżnych, leczenie wspomagające po leczeniu antybiotykami.

SKŁAD

Jedna kapsułka zawiera:
2×109 CFU bakterii kwasu mlekowego: Lactobacilłus rhamnosus R001 ^Lactobacilłus hebeticus.

Substancje pomocnicze: kwas askorbowy, magnezu stearynian, maltodekstryna, żelatyna.

CFU-jednostka formowania kolonii (ang. colony forming unit).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Dawkowanie i sposób stosowania

Profilaktycznie:
Dorośli i dzieci jedna kapsułka dziennie w czasie posiłku lub do 30 minut po posiłku.

Leczniczo:
Dorośli i dzieci powyżej 2 roku życia: od 1 do 2 kapsułek trzy razy dziennie.
Niemowlęta: od 1 do 2 kapsułek dziennie (zmieszać zawartość kapsułki w osłodzonej wodzie lub podać z pokarmem).

PRZEDAWKOWANIE

Nie stwierdzono przypadków przedawkowania.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Lek najlepiej przyjmować w czasie posiłku lub do 30 minut po posiłku.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie ma przeciwwskazań do stosowania preparatu Lacidofll w okresie ciąży.

Karmienie piersią:
Nie ma przeciwwskazań do stosowania preparatu Lacidofll w okresie karmienia piersią

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT LACIDOFIL

POBIERZ ULOTKĘ

Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami.Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).LACIDOFIL CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here

OCEŃ LACIDOFIL OD 1 DO 10

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...