Konsultacja merytoryczna:

Kwiat wiązówki

Kwiat wiązówki tradycyjnie stosuje się wspomagająco w leczeniu objawów przeziębienia oraz w łagodzeniu niewielkich bólów stawowych o słabym nasileniu.
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Jaki jest skład Kwiat wiązówki, jakie substancje zawiera?

1 g produktu zawiera 1 g Filipendula ulmaria (L.) Maxim. (syn. Spiraea ulmaria L.), flos (kwiat wiązówki).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Kwiat wiązówki – jak stosować ten lek?

Dzieci i młodzież
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Dorośli i pacjenci w podeszłym wieku: 2 łyżeczki kwiatu wiązówki (ok. 3 g) zalać szklanką (200 ml) wrzącej wody. Naparzać pod przykryciem 5 minut, przecedzić. Pić po szklance świeżo przygotowanego naparu 2 razy dziennie.
Dawka dobowa leku wynosi 2,5-6 g w dwóch pojedynczych dawkach.

Czas stosowania
Leczenie objawów przeziębienia: Leczenie należy rozpocząć wraz z pojawieniem się pierwszych symptomów przeziębienia. W przypadku nieustąpienia objawów w ciągu tygodnia (7 dni) od momentu rozpoczęcia stosowania produktu leczniczego należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Leczenie bólów stawowych o słabym nasileniu: Leku nie należy stosować dłużej niż 4 tygodnie. Jeśli objawy utrzymują się pomimo stosowania produktu leczniczego należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Sposób podawania
Podanie doustne.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie odnotowano przypadków przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Kwiat wiązówki – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Kwiat wiązówki w okresie ciąży i karmienia piersią?

Dane dotyczące wpływu na płodność nie są dostępne.
Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało ustalone. Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania leku podczas ciąży i laktacji.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Kwiat wiązówki

Zakład Zielarski „KAWON-HURT” Nowak Sp.J.

Ulotka Kwiat wiązówki – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie leków.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Kwiat wiązówki m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Kwiat wiązówki, 1 g/g, zioła do zaparzania

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 211.59 KB

Cena - ile kosztuje Kwiat wiązówki?

Cena Kwiat wiązówki i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Kwiat wiązówki.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Kwiat wiązówki? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz