Konsultacja merytoryczna:

Klabax

Klarytromycyna jest antybiotykiem makrolidowym, który jest wysoce skuteczny w leczeniu różnych infekcji, między innymi:
– zakażeń gardła i zatok,
– zakażeń dolnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc,
– zakażeń skóry i tkanek miękkich,
– zakażeń Helicobacter pylori związanych z owrzodzeniem dwunastnicy.

Klarytromycyna jest wskazana do stosowania u młodzieży w wieku powyżej 12 lat oraz u dorosłych.

Jaki jest skład Klabax, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest klarytromycyna.
Jedna 250 mg tabletka powlekana leku Klabax zawiera 250 mg klarytromycyny.
Jedna 500 mg tabletka powlekana leku Klabax zawiera 500 mg klarytromycyny.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, powidon, magnezu stearynian, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy oraz substancja powlekającaOpadry 20H 52875 zawierająca hypromelozę, hydroksypropylocelulozę, glikol propylenowy, wanilinę, tytanu dwutlenek (E171), talk i żółcień chinolinową – lak (E104).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Klabax – jak stosować ten lek?

Dorośli, osoby w podeszłym wieku i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
W leczeniu zakażeń dolnych dróg oddechowych, gardła lub zatok, skóry i tkanek miękkich:

Zazwyczaj stosowana dawka to 250 mg dwa razy na dobę.
W ciężkich zakażeniach dawka może być zwiększona do 500 mg dwa razy na dobę.

W leczeniu owrzodzenia dwunastnicy przy zakażeniu Helicobacter pylori:
Jest wiele skutecznych metod leczenia skojarzonego zakażenia Helicobacter pylori, w których klarytromycyna jest stosowana razem z jednym lub dwoma innymi lekami.

Następujące schematy leczenia skojarzonego są stosowane, a leczenie zwykle trwa od 6 do 14 dni:
a) jedna tabletka leku, 500 mg, przyjmowana dwa razy dziennie razem z 1000 mg amoksycyliny, dwa razy dziennie oraz 30 mg lanzoprazolu, dwa razy dziennie.
b) jedna tabletka leku, 500 mg, przyjmowana dwa razy dziennie razem z 400 mg metronidazolu, dwa razy dziennie oraz 30 mg lanzoprazolu, dwa razy dziennie.
c) jedna tabletka leku , 500 mg, przyjmowana dwa razy dziennie razem z 1000 mg amoksycyliny, dwa razy dziennie lub razem z 400 mg metronidazolu, dwa razy dziennie i 40 mg omeprazolu, raz dziennie.
d) jedna tabletka leku, 500 mg, przyjmowana dwa razy dziennie razem z 1000 mg amoksycyliny, dwa razy dziennie oraz 20 mg omeprazolu, raz dziennie.
e) jedna tabletka leku, 500 mg, przyjmowana trzy razy dziennie oraz 40 mg omeprazolu, raz dziennie.

Lekarz zaleci najbardziej odpowiednie leczenie skojarzone, może się ono nieznacznie różnić od powyższego schematu. Jeśli pacjent nie jest pewien, który lek przyjmować i jak długo, powinien skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie u pacjentów z niewydolnością nerek
Pacjentom z ciężkimi chorobami nerek, lekarz może zalecić niższe dawki. Leczenie nie powinno przekraczać 14 dni.

Lek Klabax, 500 mg, może być podzielony na dwie równe dawki.

Lek może być stosowany z jedzeniem lub bez jedzenia.

Leku w postaci tabletek nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. W tej grupie pacjentów zalecana jest klarytromycyna w postaci zawiesiny.

Czas trwania leczenia
Zazwyczaj czas trwania leczenia wynosi od 6 do 14 dni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub połknięcia leku przez dziecko należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym. Przedawkowanie leku może spowodować wymioty i bóle brzucha.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Klabax – czy mogę spożywać alkohol?

Klabax może być stosowany z jedzeniem lub bez jedzenia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Klabax w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku, ponieważ bezpieczeństwo stosowania leku w ciąży lub podczas karmienia piersią nie jest znane. Lekarz zdecyduje, czy pacjentka może przyjmować Klabax.

Przed przyjęciem każdego leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą

Ulotka Klabax – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Klabax, 250 mg, 500 mg, tabletki powlekane (Clarithromycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 106 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


Klabax, 125 mg/5 ml, g, 250 mg/5 ml, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej (Clarithromycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 47 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Klabax m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Klabax, 250 mg, 500 mg, tabletki powlekane (Clarithromycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 56 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


Klabax, 125 mg/5 ml, g, 250 mg/5 ml, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej (Clarithromycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Klabax?

Cena Klabax i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Klabax.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Klabax? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

9 komentarzy do “Klabax”

 1. Po 2 tabletkach antybiotyku Klabax dostałam Clostridium Difficile, zmagałam się z tą bakteria przez 2 miesiące, musiałam robić gastroskopie…

  Odpowiedz
 2. Biorę 5 dzień. U mnie osłabienie, problemy z zaśnięciem, w dzień czuje się otumaniona, luźne stolce, silne wzdęcia. Dokończę brać ten lek i nigdy więcej.

  Odpowiedz
 3. po tym leku czuje sie zle bole brzucha biegunki gorzki posmak w gardle biore siodmy dzien i zastanawiam sie cz dalej brac i jeszcze od dwoch dni boli mnie podniebienie okropnie to znosze

  Odpowiedz
 4. Jeden wielki odrażający smród. W nocy spać nie można, bo ciągle czuć ten uporczywy smród. Jak można wypuścić takie g.wno do sprzedaży?! Nigdy więcej!!!

  Odpowiedz
 5. Klabax biorę 7dzień i skapitulowałam. Posmak tabletki i zgaga, bóle ciała (jakby stawów, kości- opuchnięcie), ból brzucha, brak apetytu. I ciągle kaszlę. Cały dzień przeleżałam plackiem. Jutro konsultuję się z lekarzem.

  Odpowiedz
 6. Najgorszy lek jaki kiedykolwiek brałem. 4 dzień biorę ale go odstawiam. Bóle mięśni, bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, bezsenność, zawroty głowy, brak apetytu, bóle brzucha. Odradzam ten lek, nie mam pojęcia jak takie g…o mogło trafic do aptek.

  Odpowiedz
 7. Biorē klebax 7 dzień.Nadal jestem chora.Jak działał na mnie?Böl żołądka i nerek.potem przez 1 dzień biegunka.teraz 7go dnia böl głowy.Ale jest poprawa.zmalały mi węzły,przeszedł kaszel.Muszę jeszcze więcej go dostać bo infekcja jest duża .Myślę że 7 dni to za mało dla mnie.

  Odpowiedz
 8. Rzeczywiście lek tani i skuteczny, po 2 dawkach już widać polepszenie, ale skutki uboczne okropne i bolesne. Wiadomo każdy ma inny organizm ale na mnie zadziałał bardzo źle. Okropny ból żołądka,zawroty głowy, drgawki, bolesna biegunka, zaburzenia węchu i smaku. Bardzo bolesne męczące skutki uboczne. A mojej mamie nic nie jest czuje się super więc wszystko zależy od organizmu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Smak tropików zamknięty w pysznym suplemencie diety z kwasami Omega-3 oraz witaminami i minerałami. Syrop Multiomega 3 Junior jest szczególnie polecany dzieciom, ponieważ dostarcza składniki wpływające na prawidłowy rozwój organizmu.

OMEGAMED PREGNA to jeden z suplementów diety, które dzięki zawartości kwasów DHA roślinnego pochodzenia pozytywnie oddziałują na przebieg procesów życiowych u rozwijającego się płodu lub dziecka.

APTEO Kwas foliowy jest suplementem diety, który korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu matki oraz jej nienarodzonego dziecka. Chroni przed powstawaniem wrodzonych wad cewy nerwowej.

Preparat o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych Omega-3, które wzbogacono o witaminę E oraz ekstrakt z liści oliwki. Suplement diety Olimp Gold Omega 3 plus ciśnienie polecany jest m.in. jako wsparcie dla utrzymania prawidłowego…

DEXEM to preparat w postaci żelu, który dzięki unikalnemu składowi wykazuje właściwości odpowiedzialne za zwalczanie bakterii i grzybów oraz wspomaganie procesu gojenia się skóry. Odżywia i nawilża.

Adipobon Mono przyśpiesza metabolizm i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej (przy równoczesnym zwiększaniu masy mięśniowej). Zmniejsza apetyt i obniża stężenie cholesterolu w organizmie.

Aromatyczna ziołowa mieszanka Ojca Grzegorza Pulmobonisan do sporządzania herbatek skutecznie wspiera walkę z przeziębieniem oraz uporczywym kaszlem i chrypą. Babka lancetowata, lukrecja, lipa, tymianek, mięta i malina łagodzą objawy infekcji.

W Twojej apteczce skończył się lek przeciwbólowy? Koniecznie wypróbuj Ketesse, który zawiera trometamol deksketoprofenu jako substancję czynną. Lek działa błyskawicznie, przynosząc ulgę w przypadku bólów o różnej etiologii.

SWANSON Albion Chelat Magnezu to preparat, który zawiera lepiej przyswajalną postać magnezu. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu, a szczególnie układu krwionośnego, kostnego i nerwowego.

Ketoprofen bez recepty! Ketoprofen to substancja czynna z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Produkt leczniczy Ketonal Active polecany jest między innymi do przyjmowania w celu łagodzenia bólu o nasileniu umiarkowanym.

Olej z pestek dyni FIT to sposób na uzupełnienie codziennej diety w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz roślinne sterole. Preparat cechuje wysoka zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy Omega-6 (kwas linolowy).

Pastylki do ssania Septolete Ultra o smaku cytryny i miodu to produkt leczniczy do stosowania w objawowym leczeniu bólu gardła w przebiegu łagodnych zakażeń w jamie ustnej i gardle. Do stosowania u dorosłych i dzieci powyż…

LAXIMED to produkt specjalnego postępowania dietetycznego, który dzięki wyjątkowemu składowi korzystnie oddziałuje na funkcjonowanie układu trawiennego – ułatwia wypróżnianie się i wspomaga procesy trawienne.

Diostrin to innowacyjny suplement stworzony z myślą o zdrowiu nóg. W składzie znajdziemy Ruszczyk kolczasty, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie naczyń żylnych oraz przyczynia się do zmniejszenia obrzęku i uczucia ciężkości nóg.

Nailner lakier do leczenia grzybicy paznokci 2w1 odpowiada za rozjaśnienie koloru płytki paznokciowej i zdecydowaną poprawę jej wyglądu. Działa przeciwgrzybiczo. Leczy istniejące zmiany i zapobiega powstawaniu nowych.

Tabletki do ssania NeoBianacid to wyrób medyczny, który zawiera roślinny i mineralny kompleks molekularny. Produkt łagodzi objawy podrażnienia i zapalenia śluzówki żołądka. Do stosowania od 6. roku życia, można stosować w okresie ciąży…

Wydaje Ci się, że starannie szczotkujesz zęby? A może chcesz nauczyć swoje dziecko prawidłowego dbania o jamę ustną? W obu przypadkach dobrym pomysłem będzie wykorzystanie Płynu barwiącego osad nazębny Dropingo!

LAKMIL to preparat zawierający bakterie probiotyczne, regulujący pracę systemu trawiennego, który przywraca prawidłową florę bakteryjną w jelitach.

OWOCOWA SPIŻARNIA MALINA Z PIGWĄ to gęsty i pyszny syrop owocowy, który doskonale komponuje się z napojami, wodą gazowaną i niegazowaną bądź herbatą.

Szampon przeciwłojotokowy Siarkowa Moc zalecany jest do mycia i pielęgnacji włosów i skóry głowy z problemami łojotokowymi. Regularnie stosowany znacznie poprawia kondycję włosów, ułatwia rozczesywanie, sprawia że stają się elastyczne i…