KETONAL ACTIVE

SUBSTANCJE CZYNNE:

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku KETONAL ACTIVE oraz jak działa ten lek?

Kapsułki Ketonal Active zawierają substancję czynną ketoprofen, lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym (należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – NLPZ).

Ketonal Active stosuje się w krótkotrwałym, objawowym leczeniu lekkiego do umiarkowanego bólu różnego pochodzenia np. bóle mięśniowe, kostno-stawowe, ból głowy.

SKŁAD

Jaki jest skład leku KETONAL ACTIVE? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną jest ketoprofen. Jedna kapsułka, twarda zawiera 50 mg ketoprofenu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Kapsułka: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), błękit patentowy (E 131).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku KETONAL ACTIVE? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Lek przeznaczony jest do podawania doustnego. Należy go przyjmować przez możliwie krótki okres czasu oraz w najmniejszej skutecznej dawce, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Zalecana dawka

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat
1 kapsułka 3 razy na dobę (co 8 godzin).

Kapsułki należy przyjmować podczas posiłków, popijając co najmniej połową szklanki wody lub mleka. Można jednocześnie przyjmować leki zobojętniające sok żołądkowy, co pozwoli na zmniejszenie ryzyka szkodliwego działania leku na przewód pokarmowy.

Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż przez 5 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 5 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Osoby w podeszłym wieku
U osób w podeszłym wieku konieczne jest zachowanie ostrożności ze względu na zwiększone ryzyko ciężkich działań niepożądanych. Jeśli konieczne jest przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, należy zastosować najmniejszą skuteczną dawkę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku nie należy stosować u osób w wieku poniżej 15 lat.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku KETONAL ACTIVE? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Po przedawkowaniu mogą wystąpić: letarg, senność, nudności, wymioty i ból w nadbrzuszu, krwawe wymioty, smoliste stolce, zaburzenia świadomości, zahamowanie ośrodka oddechowego, drgawki, zaburzenia czynności nerek i niewydolność nerek. W razie podejrzenia znacznego przedawkowania lekarz może zalecić płukanie żołądka i zastosować leczenie objawowe i podtrzymujące.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku KETONAL ACTIVE przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Kapsułki Ketonal Active należy przyjmować podczas posiłków, popijając co najmniej połową szklanki wody lub mleka.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek KETONAL ACTIVE? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Ciąża
Lek można stosować w I i II trymestrze ciąży jedynie wtedy, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne. Stosowanie leku w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Karmienie piersią
Stosowanie leku Ketonal Active przez kobiety karmiące piersią nie jest zalecane.

Wpływ na płodność kobiet
Ketonal Active może utrudniać zajście w ciążę. Jeżeli pacjentka planuje ciążę, ma problemy z zajściem w ciążę lub jest poddawana badaniom w związku z niepłodnością, powinna koniecznie poinformować o tym lekarza.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Czy w czasie stosowania leku KETONAL ACTIVE można prowadzić auto / samochód? Czy można pracować z wykorzystaniem maszyn i urządzeń?

Ketonal Active może wywołać u niektórych pacjentów zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia i drgawki. W razie wystąpienia opisanych objawów, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

DOKUMENTACJA LEKU KETONAL ACTIVE – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU KETONAL ACTIVE - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.




ZAREZERWUJ KETONAL ACTIVE W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji ceny leku. Sprawdź gdzie kupić ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy lek KETONAL ACTIVE jest refundowany oraz czy wymagana jest recepta.

OPINIE O LEKU KETONAL ACTIVE

Poznaj opinie innych pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

3 KOMENTARZE

  1. Najlepiej działa na mnie Ketonal na receptę,forte.Mam ból z głowy na cały dzień,a przy owrzodzeniach ma to znaczenie.Paracetamol,ibuprom itp.,nie działały,a jeśli to bardzo słabo i krótko.Ważne,aby przy Ketonalu stosować również osłonę.

    • Ketonal jest dopuszczony do sprzedaży bez recepty od niedawna. Głównym argumentem stojącym za tą zmianą jest fakt pułapowego charakteru działania nieopioidowych leków przeciwbólowych (np. paracetamolu) i niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. aspiryny, ibuprofenu). Oznacza to, że jeśli po dawce leczniczej ból nie ustąpi, zwiększanie dawki najprawdopodobniej nie spowoduje zwiększenia działania leczniczego, rośnie natomiast ryzyko wystąpienia działań niepożądanych (które mogą być dość poważne w przypadku tych leków). W tej sytuacji lepiej jest, aby pacjent przyjął silniejszy lek przeciwbólowy, np. ketonal, niż zwiększał dawkę słabszego z tych grup.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here