Konsultacja merytoryczna:

Keppra

Lewetyracetam jest lekiem przeciwpadaczkowym (lekiem stosowanym w leczeniu napadów w padaczce).

Lek Keppra jest stosowany:
• jako monoterapia (stosowanie samego leku Keppra) w leczeniu dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat z nowo zdiagnozowaną padaczką, w leczeniu pewnych postaci padaczki.
Padaczka to stan, w którym pacjenci mają powtarzające się napady (drgawki). Lewetyracetam jest stosowany w leczeniu takiej postaci padaczki, w której napady początkowo wywoływane są w jednej części mózgu, ale następnie mogą przenieść się na większe obszary obu półkul mózgu (napady częściowe wtórnie uogólnione lub bez wtórnego uogólnienia). Lekarz przepisał lewetyracetam w celu zmniejszenia liczby napadów;
• jako dodatkowy lek poza innym lekiem przeciwpadaczkowym:
 u dorosłych, młodzieży dzieci i niemowląt w wieku od 1 miesiąca, w leczeniu napadów częściowych wtórnie uogólnionych lub bez wtórnego uogólnienia;
 u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną, w leczeniu napadów mioklonicznych (krótkie, podobne do wstrząsów skurcze pojedynczych mięśni lub grup mięśni);
 u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną (typ padaczki, która ma prawdopodobnie podłoże genetyczne), w leczeniu napadów tonicznoklonicznych pierwotnie uogólnionych (duże napady, w tym utrata świadomości).

Jaki jest skład Keppra, jakie substancje zawiera?

Keppra, 250 mg; 500 mg; 750 mg; 1000 mg, tabletki powlekane
Substancją czynną jest lewetyracetam.
Jedna tabletka leku Keppra 250 mg zawiera 250 mg lewetyracetamu.
Jedna tabletka leku Keppra 500 mg zawiera 500 mg lewetyracetamu.
Jedna tabletka leku Keppra 750 mg zawiera 750 mg lewetyracetamu.
Jedna tabletka leku Keppra 1000 mg zawiera 1000 mg lewetyracetamu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: kroskarmeloza sodowa, makrogol 6000, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Otoczka: alkohol poliwinylowy częściowo hydrolizowany, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk, barwniki*.
* Barwniki:
tabletka 250 mg: indygokarminy lak glinowy (E132)
tabletka 500 mg: żelaza tlenek żółty (E172)
tabletka 750 mg: żółcień pomarańczowa FCF lak glinowy (E110), żelaza tlenek czerwony (E172)

Keppra, 100 mg/ml, roztwór doustny
Substancją czynną jest lewetyracetam. Każdy mililitr zawiera 100 mg lewetyracetamu.

Ponadto lek zawiera: sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), amonowy glicyryzynian, glicerol (E422), maltytol ciekły (E965), acesulfam potasowy (E950), aromat winogronowy, woda oczyszczona.

Keppra, 100 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Substancją czynną jest lewetyracetam. Każdy mililitr zawiera 100 mg lewetyracetamu.

Ponadto lek zawiera: sodu octan, kwas octowy lodowaty, sodu chlorek, wodę do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Keppra – jak stosować ten lek?

Dokładny sposób dawkowania lekiem zawarty jest w poniższych ulotkach lub charakterystykach

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy
Po przedawkowaniu produktu Keppra obserwowano: senność, pobudzenie, agresywność, zmniejszenie stanu świadomości, depresję oddechową, śpiączkę.

Postępowanie po przedawkowaniu
Po ostrym przedawkowaniu należy opróżnić żołądek przez wykonanie płukania żołądka lub wywołanie wymiotów. Nie istnieje żadne swoiste antidotum dla lewetyracetamu.

Leczenie przedawkowania polega na leczeniu objawowym, w tym z możliwością zastosowania hemodializy. Skuteczność dializy wynosi 60% dla lewetyracetamu oraz 74% dla jego głównego metabolitu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Keppra – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki powlekane należy przyjmować doustnie, połykać popijając wystarczającą ilością płynu, z posiłkiem lub bez posiłku. Dawka dobowa jest podawana w dwóch równo podzielonych dawkach.

Roztwór doustny można rozcieńczyć w szklance wody lub w butelce dziecka. Roztwór może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Keppra w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lek Keppra nie powinien być stosowany w ciąży, jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne.

Nie można całkowicie wykluczyć ryzyka wad wrodzonych u płodu. W badaniach na zwierzętach lek Keppra stosowany w dawkach większych niż podawany w celu kontroli napadów drgawkowych, wykazał niepożądany wpływ na rozrodczość.

Podczas leczenia nie zaleca się karmienia piersią.

Ulotka Keppra – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

KEPPRA, 250 mg; 500 mg; 750 mg; 1000 mg, tabletki powlekane (Lewetyracetam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 30 razy

Rozmiar plku 184.58 KB


KEPPRA, 100 mg/ml, roztwór doustny (Lewetyracetam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 223.83 KB


KEPPRA, 100 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Lewetyracetam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 181.36 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Keppra m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

KEPPRA, 250 mg; 500 mg; 750 mg; 1000 mg, tabletki powlekane; KEPPRA, 100 mg/ml, roztwór doustny; KEPPRA, 100 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Lewetyracetam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 676.28 KB

Cena - ile kosztuje Keppra?

Cena Keppra i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Keppra.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Keppra? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Kaufmanns krem pielęgnacyjny dla dzieci (Opakowanie: 250 ml)Kaufmanns krem pielęgnacyjny dla dzieci (Opakowanie: 250 ml) to krem przeznaczony do pielęgnacji skóry wrażliwej oraz delikatnej dzieci oraz niemowląt. Może być stosowany w przypadku każdego rodzaju skóry oraz na wszystkich obszarach ciała.

Produkt zapewnia skórze trwały film ochronny, dzięki czemu skutecznie chroni ją przed szkodliwym działaniem czynników…

33.99 

Zastosowanie LOXON Pro szampon (Opakowanie: 150 ml)LOXON Pro szampon (Opakowanie: 150 ml) jest kosmetykiem dla osób dorosłych przeciwdziałającym nadmiernemu wypadaniu włosów. Zawiera składniki wzmacniające włos i regenerujące ich uszkodzoną strukturę.
Efekt działania LOXON Pro szampon (Opakowanie: 150 ml)Składniki szamponu wpływają na meszki włosowe, wzmacniając je od środka. Ponadto szampon reguluje wydzielanie sebum przez skórę gł…

35.23 

Zastosowanie Nicorette FreshFruit guma do żucia (Opakowanie: 105 )Nicorette FreshFruit guma do żucia (Opakowanie: 105 ) to produkt leczniczy wspomagający rzucanie palenia w formie owocowej gumy do żucia. Preparat dostarcza do organizmu dodatkową dawkę nikotyny, która może ułatwić uwolnienie się od nałogu.
Gumy przeznaczone są dla osób chcące rzucić palenie papierosów lub uwolnić się od uzależnienia nikotynowego.
Żucie gumy polecane jest także dla…

69.99 

Zastosowanie Ibum Forte smak bananowy syrop (Opakowanie: 100 g)Ibum Forte smak bananowy syrop (Opakowanie: 100 g) to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny przeznaczony dla dzieci od 3. miesiąca życia (po konsultacji lekarskiej). Działa szybko i skutecznie w infekcjach sezonowych, objawach infekcji zapalnych oraz przynosi ulgę w odczynach poszczepiennych.
Efekt działania Ibum Forte smak bananowy syrop (Opakowanie: 100 g)Ibum Forte smak bananowy syrop (Opakowanie: 100 g) zawiera ibuprofen, substancję…

24.71 

Zastosowanie Antidral (Opakowanie: 50 ml)Antidral (Opakowanie: 50 ml) to produkt leczniczy do stosowania w czasie nadmiernego pocenia się. Nadaje się do użytku na skórze stóp, pach i dłoni. Wykazuje działanie przeciwpotne i zmniejszające nieprzyjemne objawy wynikające z dolegliwości: przykry zapach, plamy potu i brak pewności siebie.Efekt działania Antidral (Opakowanie: 50 ml)Antidral (Opakowanie: 50 ml) zawiera chlorek glinu, który hamuje aktywność…

28.91 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief