Kandesar HCT

Niniejszy lek nosi nazwę Kandesar HCT. Stosowany jest w celu leczenia wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienia) u pacjentów dorosłych. Zawiera dwie substancje czynne: cyleksetyl kandesartanu i hydrochlorotiazyd. Wspólne działanie tych substancji ma na celu obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

• Cyleksetyl kandesartanu należy do grupy leków o nazwie antagoniści receptora angiotensyny II. Powoduje on rozluźnienie i poszerzenie naczyń krwionośnych. Pozwala to obniżyć ciśnienie tętnicze krwi.

• Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków o nazwie diuretyki (leki moczopędne). Pomaga on wydalić z organizmu wodę i sole, takie jak sól sodowa, z moczem. Pozwala to obniżyć ciśnienie tętnicze krwi.

Lek Kandesar HCT może zostać przepisany przez lekarza w przypadku, gdy ciśnienie tętnicze nie jest odpowiednio kontrolowane za pomocą stosowanego w monoterapii cyleksetylu kandesartanu lub hydrochlorotiazydu.

Jaki jest skład Kandesar HCT, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku Kandesar HCT są cyleksetyl kandesartanu i hydrochlorotiazyd.

Kandesar HCT 8 mg + 12,5 mg:
Jedna tabletka Kandesar HCT zawiera 8 mg cyleksetylu kandesartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Kandesar HCT 16 mg + 12,5 mg:
Jedna tabletka Kandesar HCT zawiera 16 mg cyleksetylu kandesartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Ponadto lek zawiera:
Laktoza jednowodna
Skrobia kukurydziana
Hypromeloza 2910 (E464)
Wapnia stearynian
Hydroksypropyloceluloza (E463)
Disodu edetynian
Celuloza mikrokrystaliczna (E460)

W przypadku leku Kandesar HCT 16 mg + 12,5 mg dodatkowo: żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Kandesar HCT – jak stosować ten lek?

Lek Kandesar HCT należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Bardzo ważne jest, aby przyjmować lek Kandesar HCT codziennie.
Zazwyczaj stosowana dawka leku Kandesar HCT to jedna tabletka raz na dobę.
Tabletkę należy połknąć, popijając ją wodą.
W miarę możliwości tabletki należy zażywać o tej samej porze każdego dnia, aby nie zapomnieć o konieczności przyjmowania leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż przepisana przez lekarza dawki leku Kandesar HCT, należy natychmiast skontaktować się lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Kandesar HCT – czy mogę spożywać alkohol?

• Lek Kandesar HCT można przyjmować niezależnie od posiłków.
• Jeśli przepisano Ci Kandesar HCT, należy skonsultować się z lekarzem przed spożyciem alkoholu. Alkohol może spowodować osłabienie bądź zawroty głowy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Kandesar HCT w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy poinformować lekarza, jeśli podejrzewasz, że jesteś w ciąży (lub możesz w nią zajść).

Lekarz zwykle doradzi wstrzymanie przyjmowania leku Kandesar HCT przed zajściem w ciążę lub, gdy tylko stwierdzisz, że jesteś w ciąży, zaleci przyjmowanie innego leku zamiast Kandesar HCT. Kandesar HCT nie jest zalecany w ciąży i nie wolno go przyjmować w ciąży wyższej niż 3 miesiące, ponieważ w tym stadium może poważnie zaszkodzić dziecku.

Ulotka Kandesar HCT – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Kandesar HCT m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Kandesar HCT - forum pacjentów

Stosujesz Kandesar HCT? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz